Skocz do zawartości

Dysk się zawiesza (nieustanne palenie się kontrolki)


Recommended Posts

Witam. Przychodzę z mym wk*rwiającym problemem. Gdy gram w bf3 to albo po 30 min., albo po 5 min. dysk się całkowicie zawiesza a razem z nim gra. Pomaga tylko reset. Czego próbowałem?

 

Reinstal ster. od karty graficznej (nowsze, starsze...),

 

Zmiana dysku na którym jest zainstalowana gra

 

Aktualizacja wszystkich sterowników

 

Zmiana listwy zasilającej/ zmiana gniazdka

 

Ponoć może to być wina aktualności windowsa, wgrałem jakiś program usówający monit o aktywację systemu po 30 dniach, chyba od tego czasu występuje problem, nie pamiętam dokładnie bo to było 7msc. temu. Proszę nie tępić za nielegalnego windowsa, nie mam pieniędzy na oryginalnego i prędko nie będę miał, a nie da się normalnie pracować. Bardzo proszę o wszelkie porady. W ciągu tygodnia przeinstaluje windowsa na nowszy dysk, zobaczę efekty, na dzień dzisiejszy nie mogę zrobić memtesta etc. ponieważ nie mam pendrive ani płyty dvd.

 

Płyta główna: Asus P5KR

Procesor: Core 2 Quad q6600 OC 3.8GHz (na stocku też takie filmy..)

Ram: Patriot jakieś 4x1, ale wiem, że na 100% nie są wadliwe

Karta graf.: Gainward NVidia 8600GT

Dysk: ATA (w dobrym stanie, 0 bad sectorów) oraz SATA ST3250410AS(250GB)

 

Dzięki z góry za pomoc.

 

:>  // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

 

 

Ponoć może to być wina aktualności windowsa, wgrałem jakiś program usuwający monit o aktywację systemu po 30
Spoko. Linuksy są darmowe i openOffice nie kole.

 

Ten dysk ATA ma już pewnie swoje lata ale jak wystartował to już powinien działać. Nie szukałbym tu winnego w dysku tylko słabego sprawdzenia stabilności systemu. Kontrolkę odłącz.

Nie napisałeś jaki masz zasilacz i j.w. podaj temperatury może być log z OCCT na power supply test.

Link to post
Share on other sites

Temperatury baardzo dobre, jak w domu czasem jest 25C to temp. procesora nie przekracza 65C, tak samo karty graf. Zasilacz to OCZ ModxStream 600W. Oto komunikat po zwieszce:

Podpis problemu:
  Nazwa zdarzenia problemu:    BlueScreen
  Wersja systemu operacyjnego:    6.1.7601.2.1.0.256.48
  Identyfikator ustawień regionalnych:    1045

 

Dodatkowe informacje o problemie:
  BCCode:    124
  BCP1:    0000000000000000
  BCP2:    FFFFFA80049758F8
  BCP3:    0000000000000000
  BCP4:    0000000000000000
  OS Version:    6_1_7601
  Service Pack:    1_0
  Product:    256_1

Log z occt... Ok, ściągnie się.


Sorki, gdzie się zapisują logi z occt? Testowałem chwile i temp. procka sięgły 80C. Poza tym wszystko ok. Napięcia ok etc. Podczas normalnego grania w bf na 48 graczy temp. nie przekraczaja podanej przeze mnie ilości.

 

 

Edit2: Odinstalowałem Windows Loadera i problem nie zniknął... Ciekawe...

Edytowane przez Dres21
Link to post
Share on other sites

Ok Dzięki właśnie widziałem ten katalog ale coś dziwnego tam pisało, jakimiś hieroglifami, już odpalam ;)

 

 

Okay po kolei:

Dump file : 042114-25537-01.dmp

Crash time : 2014-04-21 13:39:35

Bug Check String : - nic nie ma

Bug Check Code : 0x00000124

Parameter 1:00000000`00000000

2: fffffa80`049758f8

3:00000000`00000000

4: 00000000`00000000

Caused By driver: ntoskrnl.exe   (Czy chodzi o nvidię??? :P)

Caused By address : ntoskrnl.exe+4b2aec

File Description: NT Kernel & System

Product Name: Microsoft® Windows® Operating System

Company: Microsoft Corporation

File Version : 6.1.7601.17514 (win7sp1_rtm.101119-1850)

Processor: x64

Crash Address: ntoskrnl.exe+4b2aec

Stack address 1, 2 i 3 oraz computer name puste

 

Full patch: C:\Windows\Minidump\042114-25537-01.dmp

Processor Count: 4

Major Version: 15

Minor Version: 7601

Dump File Size: 262 144

Dump File Time: 2014-04-21 13:39:41


Chyba nikt nie zna odpowiedzi na moj problem...

Edytowane przez Dres21
Link to post
Share on other sites

ntoskrnl.exe to problem z kernelem, który teoretycznie może oznaczać dość wiele rzeczy. Spróbuj przywracania systemu, skoro i tak planujesz format to nie zaszkodzi, a może pomóc.

 

Bardzo możliwe, że dysk "gubi" pliki i ogólnie już sobie pada - miałem ten sam problem, ten sam BSOD nawet ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

(Czy chodzi o nvidię??? :P)

Nie nie chodzi o nvidie. Zrób recovery z płyty. Wcześniej przejedź dysk chkdsk C: -F. W trybie awaryjnym sprawdzałeś czy też się sypie?

 

 

 

Sorki, gdzie się zapisują logi z OCCT? Testowałem chwile i temp. procka sięgały 80C.
w katalogu dokumentów i 80 stopni to już sporawo jak na krótki test. Może się po prostu komputer wywalać. Sypią się usługi lub sterowniki i to zapisuje się na BSOD.
Link to post
Share on other sites

To ciekawe bo w codzie na all high się nic nie zawiesza a jak na ekstra dam to już zwiecha. Może sterowniki karty graf. na bad sectorze? Jak zainstalować sterowniki nv na innym dysku?


A i freso: BF3 zainstalowany już na świeżutkim dysku i dalej to samo, cache z origina też ;)

Link to post
Share on other sites

Poszukaj po forum (nawet na shoutboxie) kogoś kto umie czytać log z hwinfo, on Cie poinstruuje co zrobićz wyślesz log i będzie wiadomo co jest przyczyną. Ja mógłbym spróbować, ale nie chce podać błędnych informacji gdybym coś źle odczytał.

 

Zanim kogoś znajdziesz - zainstaluj HWMonitor, włącz, zminimalizuj, włącz tego CODa w takich ustawieniach w jakich się komputer nie wiesza, pograj 10-20 minut, zminimalizuj albo zamknij gre i zrób screena z HWMonitor.

 

Edytowane przez Freso
Link to post
Share on other sites

Nie HWMonitor, a HWinfo. Podaje on bardzo dokladnego loga, w którym często można znaleźć odpowiedź czy jest to wina temperatur, czy może jakiś program lub sterownik robi problem.

+ tak jak kolega wyżej wspomniał - skanuj system. Polecam Malwarebytes Anti-Malware.

Link to post
Share on other sites

Moj dysk ata ma 4 bad sectory, ale co prawda działa dobrze. To bardzo dziwne, może sterowniki karty graf. są właśnie na nim zainstalowane? Po południu zeskanuje, teraz sobie spokojnie pogram w csa.


Oto logi, proszę nie brać pod uwagę  Windows Loader. http://przeklej.org/file/1hJaeP/mbam-log-2014-04-22.15-05-20..xml

 

 

oraz http://przeklej.org/file/1iCFqT/protection-log-2014-04-22.xml

 

Dałem kilka plikow do kwarantanny ale nie mam czasu teraz testować kompa. Później wejde.


No i po teściku już się cieszyłem, zagrałem jedną całą rundkę w bfa, już sobie myślę "jest w końcu!" a tu pi*d dysk się zawiesił,reset kompa i tyle. Jak na moje to dysk wypier... przez okno, ale wpierw ściągnąć winde, zgrać na płytkę oraz zainstalować na drugim dysku bo nie wiem co może być przyczyną, ale szczerze nie chcę tego robić, potrafi ktoś mi powiedzieć co jeszcze zrobić?


Czy tu coś jest nie tak?


http://przeklej.org/file/Je53KW/Hwinfo1.png


A tu screen z dysku: http://przeklej.org/file/KcNtkB/Hwinfo2.png

 

 

Jeśli coś jeszcze będzie was interesować proszę śmiało.

Link to post
Share on other sites

Błąd jaki masz wkazuje właśnie na problem z dyskiem, oraz na to że system na nim jest uszkodzony.

Można próbować odpalić instalator i wybrać opcję naprawy plików systemowych, ale najlepiej postawić cały system od poczatku, z pełnym formatowaniem dysku systemowego.

 

Dobrze też rozejrzeć się za nowym dyskiem, bo problem będzie się powtarzał.

Edytowane przez Slawlos
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...