Skocz do zawartości

Poziome migające kreski MSI Radeon 7850 /win7


Recommended Posts

Cześć, problem wygląda tak. Po sprzątaniu kompa (odkurzanie, przedmuchanie) i podłączeniu wszystkiego ponownie pojawiły się mrugajace poziome kreseczki. Czasem ustają ale tylko na chwilę i pojawiają się ponownie. Sprawdzałem inny kabel, inny monitor, inne złącze na GPU i jest to samo. Ciekawe ze np w grach ich nie widać (sprawdzałem bf4 i nowego assasina) czyli są tylko na poziomie windows. GPU wyzionelo ducha czy może coś innego?

po przełączeniu w windows na 16bit kresek nie ma, po odinstalowaniu sterowników również lecz gdy tylko zainstaluję to się pojawiają ( sprawdzałem różne wersje ) stawiałem na nowo cały system itd i nadal to samo po zainstalowaniu sterów...

ma ktoś jakiś pomysł? tutaj filmik jak to wygląda: 

 

komp to:

AMD Phenom II X4 955 Black Edition @4GHz
  Gigabyte GA-MA770T-UD3
  12 GB Kingston HyperX Blu DDR3
  MSI HD7850 2GB PE OC @ 1200/1500
  Plextor M5S 128GB SSD
       Samsung 1TB 32MB HD103SJ F3 @ Scythe Quiet Drive
  Seasonic S12II-620 SS-620GB Bronze
       Zalman CNPS10X Quiet

Edytowane przez fliCk
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim sprawdź, czy kabel wideo jest porządnie podłączony i dokręcony. Możesz też podłączyć inny kabel, jeśli masz a także sprawdzić czy podobnie obraz zachowuje się po podłączeniu do innego gniazda wideo karty graficznej. Jeśli tu będzie wszystko OK, to będziesz szukaj dalej.

Link to post
Share on other sites

aero wyłączone - jest to samo

kabel wideo odłączany, zmieniany nawet na inny - to samo

inny monitor sprawdzany - to samo

inne gniazdo na karcie graficznej - hdmi pod tv sprawdzane i też to samo...

 

aha monitor jest pod vga z przejściówką na DVI ale sprawdzałem pod TV na HDMI i jest to samo więc chyba nie ma to nic do rzeczy...

Edytowane przez fliCk
Link to post
Share on other sites

HAL900, to jakiś nowy użytkownik, który chciałby wszystkim modyfikować biosy w kartach graficznych. A przynajmniej takie odniosłem wrażenie :P

Pewnie trochę dźwignął napięcie.

 

fliCk, jeśli masz możliwość, przetestuj kartę w innym komputerze ale na mój gust padła, zbiegiem okoliczności akurat przy czyszczeniu komputera. Dokładniej to zdegradowałeś ją tak wysokim OC i przy trybie w którym siedzi na pulpicie (niższe napięcia i taktowania) masz właśnie swoje problemy.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

HAL900, to jakiś nowy użytkownik, który chciałby wszystkim modyfikować biosy w kartach graficznych. A przynajmniej takie odniosłem wrażenie :P

Pewnie trochę dźwignął napięcie.

 

fliCk, jeśli masz możliwość, przetestuj kartę w innym komputerze ale na mój gust padła, zbiegiem okoliczności akurat przy czyszczeniu komputera. Dokładniej to zdegradowałeś ją tak wysokim OC i przy trybie w którym siedzi na pulpicie (niższe napięcia i taktowania) masz właśnie swoje problemy.

Sprawdzałem inną kartę u siebie ( X1950 ) i po wgraniu sterowników problemu nie ma więc winne jest GPU.

 

HAL900 , w takim razie co to za BIOS kazałeś mi wgrać?

Link to post
Share on other sites

To twój tylko nieco przerobiony .Spróbuj wgrać a jak nic nie da to pozostaje tylko wrzucic do

http://cdn31.se.smcloud.net/t/photos/107300/sennik_smietnik_znaczenie_snu_smietnik.jpg

Tak z ciekawości to 1200mhz to na jakim vgpu masz/miałeś?


 

 

Sprawdzałem inną kartę u siebie ( X1950 ) i po wgraniu sterowników problemu nie ma więc winne jest GPU.

Tak nie żongluj grafami  bo sterownik też moze głupieć


Tym bardziej że x1950 to chyba 10.2

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To twój tylko nieco przerobiony .Spróbuj wgrać a jak nic nie da to pozostaje tylko wrzucic do

http://cdn31.se.smcloud.net/t/photos/107300/sennik_smietnik_znaczenie_snu_smietnik.jpg

Tak z ciekawości to 1200mhz to na jakim vgpu masz/miałeś?

 

 

Tak nie żongluj grafami  bo sterownik też moze głupieć

Tym bardziej że x1950 to chyba 10.2

 

core voltage 1225 albo 1250 nie pamiętam bo nie mam profilu w afterburnerze po formacie

Edytowane przez fliCk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...