Skocz do zawartości

Wybór obudowy i zasilacza


Recommended Posts

Cześć Proszę o pomoc z wyborem zasilacza i obudowy

1. Budżet ok. 500zł ( na obydwa )

2. Procesor AMD FX 6100

3. Karta graficzna Radeon r9 270x 4gb

4. Planuje podkrecac procesor

5. Brak specjalnych wymagań

6. Moja propozycja to Deus g1 600w + Gladius x60

Link to post
Share on other sites

W takim razie załóż temat w dziale zestawy komputerowe i uwzględnij wzór:

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)
Link to post
Share on other sites

Nie jest tragiczny - certyfikat ma, całkiem nieźle trzyma napięcia, ale nie chcesz zobaczyć płytki PCB. Zestaw jest (delikatnie mówiąc) kiepsko złożony, więc dobrze by było, gdybyś wypełnił wzór. :)

Link to post
Share on other sites

szembor5

 

Śmieszny jestes powinienes dostac ostrzeżenie takimi postami  ;) nie wiem po co w ogóle takie odzywki , Na zasilaczach się w ogóle nie znasz zaniżasz po prostu dział. Wkurzają mnie twoje żenujące posty , tyle z mojej strony.

Edytowane przez owoce morza
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Śmieszny jestes powinienes dostac ostrzeżenie takimi postami 

Ironia kolego, czasami trzeba trochę inaczej dotrzeć do strony przeciwnej.

 

 

 

Na zasilaczach się w ogóle nie znasz

Zgadzam się, w tym aspekcie nie dorastam Ci do pięt

 

 

 

Wkurzają mnie twoje żenujące posty ,

Mówisz, jakbym udzielał się tutaj cały czas. T.luk odpowiedział, to ja też musiałem coś dodać.  

 

 

 

zaniżasz po prostu dział.

Nie odzywam się w tym dziale kiedy nie jest to potrzebne. W tym temacie akurat był tragicznie dobrany zestaw, więc wypadało uchronić autora przed złym wyborem.

 

Tyle z mojej strony. 

Link to post
Share on other sites
Wybacz ale może najpierw naprawdę najpierw poczytaj o zasilaczach (i ogólnie i testów samych Deusów) zamiast powielać opinie "pseudo-znaffcow", ok? 

 

Dwie spośród 4 recenzji to tekst tej samej osoby, która twierdzi że Deus ma niezależną regulację napięcia każdej linii.

Trzecia "recenzja" to test... wróć subiektywna opinia osoby, która otrzymała ten zasilacz w ręce. Napięcia mierzy miernikiem z biedronki.

Czwarta, ta z bmk - jest gó**o warta.

 

Tak więc "psęłdo-znafcami" można nazwać co najmniej połowę tych pożal się boże recenzentów.

 

Żeby nie było, to w temacie na tamtym forum przestałem się wypowiadać bo nie miało to sensu.

  • Popieram 8
Link to post
Share on other sites

FX6xxx i R9 270X to średnie połączenie. Gdzie taki FX jest często wolniejszy od Phenoma to Phenom jest polecany do max GTX750Ti lub odpowiednika AMD (ze starszej serii to HD7850 a z nowszej to max R7 265).

 

Od siebie polecam Cooler Master G550M i http://angela.pl/p8612,gelid-darkforce-ft-gd01-a.html

Obudowa to jedna z lepszych nowych propozycji w tej cenie (chodzi o nowy produkt) lub szukać używanej w dobrej cenie Fractal R3/R4 lub ARC MIDI. Zasilacz posiada DC-DC, stosunkowo cichą pracę, dobre trzymanie napięć - często polecany. Jeżeli wyjdzie za drogo z przesyłkami to np XFX 450/550W lub Thermaltake Smart SE Modular 530W. XFX to OEM Seasonica na japońskich kondensatorach, z dobrym trzymaniem napięć, stosunkowo cichy, wada to twarde kable i brak modularności. Smart to molarność, wysoka moc,dość dobra kultura pracy i niska cena.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wszystkie recenzje z podpisem autora "redakcja" to materiał sponsorowany o czym doskonale wiesz t.luk.

Ciekawe czy "redakcja" nie ma przypadkiem innych artykułów. One teś będą w takim razie sponsorowane? BTW. Rozumiem, że pozytywne video recenzje by Bakak, Dawid czy też Black (na które też się sam powoływałeś) też są pewnie sponsorowane? :D

Link to post
Share on other sites
Wybacz ale wbrew opiniom "specjalistów z forum BMK" Deusy to jednak całkiem dobre zasilacze i nic tego nie zmieni:

 

Wybacz i daruj sobie tego typu uwagi  ....  wstaw może jeszcze test blackwhite, jednego z "specjalistów" który to testował M1

 

porownalem te zasilacze (G1 i M1) w duzej mierze kierujac sie tym co jest podane w info od SPC - moglem to zrobic inaczej, nie zrobilem, teraz to musztarda po obiedzie.Nie rozkrecalem M1 i to byc moze byl blad. Luty byly ok i nie przesadzaj,ze bylo polutowane nieczysto Kondensatry nie pamietam jakie byly dokaldnie w tym zasilaczu, i od razu mowie,ze tutaj sepecem nie jestem, ale szukalem sporo na necie i wyszlo na to iz nie byl to najtanszy chinski sh....t. Co do nieszczesnych napiec Tetnien uwazam to za rzecz zbedna, o ile jest to moze istotne w zasilaczach do audio, to nie w tych pecetowych.

 

Więcej cytować mi się nie chce ..... ktoś się powoływał na testy blackwhite odnośnie PSU, bez jaj .....

 

"Specjalistów z forum BMK" ....... "pseudo - specjalistów" ? Kogo masz na myśli ? 

 

Owszem, M1 nie jest złym zasilaczem jednakże to co oferuje konkurencja w podobnym przedziale cenowy nie pozostawia suchej nitki na SPC. Jeżeli chodzi natomiast o zasilacze serii G1 to trzymałbym się od nich z daleka na chwilę obecną, nie wiadomo na co się trafi. 

 

Autorze, dla Ciebie najlepszym wyborem będzie Fractal Core 3000 + Cooler Master G550M, wyjdzie jakieś 20 zł ponad budżet ale warto.  Wysokiej jakości obudowa z dwoma wentylatorami 140 mm oraz jednym 120 mm, do tego kontroler obrotów na śledziu. Zasilacz modularny, DC-DC, niezależna regulacja napięć, bardzo dobra kultura pracy. 

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...