Skocz do zawartości

Wentylator na GPU sie nie kreci


Recommended Posts

Jak w temacie. Zasilanie wentylka mam podłączona do karty, probowałem na 2 wiatraczkach i to samo. CZASAMI mi sie uda, to palcem można zakręcić ale bez przesady (w dodatku rzadko to sie zdarza). Co poradzic ;) . Ps. z odpowiedziami typu posmaruj, podmuchaj, poczyść prosze tu nawet nie wchodzić bo to wzsystko już RO - BIO - NE.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź w ACC jak masz ustawione obroty wentylatora (4670 ma chyba regulacje obrotów w ACC).

 

Może za nisko skręcone i wentylatory nie startują na zbyt niskim napieciu.

 

Jakie wentylatory podłączasz? Może maja wysokie napiecia "startowe" i dopiero "ręczna pomoc" pomaga

Link to post
Share on other sites

No ja zrobiłem tak

Patrze wentyl się nie kręci...

Biorę do ręki

http://icomp.pl/produkty.php?sid=czyszczace-7

I dmuchałem tak długo aż wentyl się zaczął obracać, patrzę obraca się sam to później tylko kontrolowałem aktualnie 8 miesięcy i ani razu nie staną

 

Lecz jest to robota tak aby polska nie zginęła :[

No to musiałeś mocno nadmuchać że aż 8 miechów się kręci ;):P:):P:roll::lol:

Link to post
Share on other sites

No ja zrobiłem tak

Patrze wentyl się nie kręci...

Biorę do ręki

http://icomp.pl/produkty.php?sid=czyszczace-7

I dmuchałem tak długo aż wentyl się zaczął obracać, patrzę obraca się sam to później tylko kontrolowałem aktualnie 8 miesięcy i ani razu nie staną

 

Lecz jest to robota tak aby polska nie zginęła :[

No to musiałeś mocno nadmuchać że aż 8 miechów się kręci ;):P:):P:roll::lol:

 

Dmuchasz aż sam zaskoczy 8-)

Link to post
Share on other sites

I dmuchałem tak długo aż wentyl się zaczął obracać, patrzę obraca się sam to później tylko kontrolowałem aktualnie 8 miesięcy i ani razu nie staną

heh, to żeś niezłą głupotę robił... jak czyścimy kompa z kurzu na przykład, to trzeba trzymać wiatraki palcem/wkrętakiem, aby pęd powietrza nimi nie kręcił, bo można kartę/płytę główną upalić (robiłem test i dmuchając na wiatrak standardowy box intela sprężarką wytwarza się spokojnie ok 30-50V co jest wystarczające to ubicia układów które są na karcie/płycie).

No chyba że odłączyłeś wtyczkę wiatraka podczas dmuchania.

Poza tym lepszym sposobem jest zdemontowanie wiatraka, odklejenie naklejki z jego spodu i psiuknięcie w otwór z łożyskiem np wd40, wtedy jeszcze jakiś czas pochodzi.

Link to post
Share on other sites

@Endrju1

To już wiem jakim cudem 2 wiatraki stanęły na kartach. 1 na gf mx 440 a drugi na gf 7600 gs. na swoja obronę dodam że pierwszy sam niechcący uwaliłem (pierwszy raz użyłem powietrza w spreju) a drugi kolega bo chciał "pomóc" ;) . Jakiś czas po takim dmuchaniu strasznie głośno startował też wentyl boxowy z Athlona x2 3800+ 64. Ale się wyrobił i działa do dziś :P .

W nowym kompie odruchowo przed dmuchaniem palucha kłade na wentyl z proca i grafe zależnie gdzie dmucham.

 

PS. w tym spreju niema ciśnienia i jak się górą do dołu obróci i naciśnie to biały "dym" idzie i zamraża. Można tym coś uszkodzić?

Link to post
Share on other sites

nie tylko wiatraki można uszkodzić, ale nawet cala grafe lub płytę gl.

w tym spreju niema ciśnienia i jak się górą do dołu obróci i naciśnie to biały "dym" idzie i zamraża. Można tym coś uszkodzić?

 

cisnienie jest, ale nie tak duże jak np w sprężarce.

tym bialym nic nie uszkodzisz, no chyba ze trafi ci się trochę wody w puszce.

Link to post
Share on other sites

nie tylko wiatraki można uszkodzić, ale nawet cala grafe lub płytę gl.

w tym spreju niema ciśnienia i jak się górą do dołu obróci i naciśnie to biały "dym" idzie i zamraża. Można tym coś uszkodzić?

 

cisnienie jest, ale nie tak duże jak np w sprężarce.

tym bialym nic nie uszkodzisz, no chyba ze trafi ci się trochę wody w puszce.

 

Woda?

Tak jest gaz łatwo palny którym da się rozpalić w piecu i naćpać ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...