Skocz do zawartości

Dell P2414H vs Benq GW2460HM vs Benq XL2410T


Recommended Posts

Witam. Przymierzam się do zakupu monitora i nie bardzo wiem za co się zabrać. Lubie pograć (głównie CS GO) ale i filmy też oglądam (nawet sporo). Dlatego też proszę was o pomoc bo jestem zagubiony ;).

Benq XL2410T mogę kupic używkę z gwarą do 10/15 za 800zl (w tym wysyłka). Ceny reszty monitorów pewnie znacie ;) Słyszałem, że Dell miażdzy jeśli chodzi o gry (pomijając XL) ale słabo w filmach i lubi nierówno świecić. Z kolei GW2460HM jest mega jesli chodzi o filmy, zaś potrafi posmużyć w grach (ale jak bardzo?) PLEASE HELP :(

Link to post
Share on other sites

Mam BenQ na AMVA i o ile czasami może smuży, to na tyle delikatnie że nie przeszkadza mi to w graniu.(gram sporo w BF, CS, FIFA)

 

Na pewno dużo bardziej odczujesz wady IPS'ów podczas wieczornego filmu, albo fatalne kąty widzenia TN. AMVA jest najbardziej uniwersalna.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Mam BenQ na AMVA i o ile czasami może smuży, to na tyle delikatnie że nie przeszkadza mi to w graniu.(gram sporo w BF, CS, FIFA)

 

Na pewno dużo bardziej odczujesz wady IPS'ów podczas wieczornego filmu, albo fatalne kąty widzenia TN. AMVA jest najbardziej uniwersalna.

Ok. Czyli póki co nr1 GW2460HM nr2 Dell P2414h. Uzywka benq xl odpada. Jak się objawiaja te wady IPS przy wieczornych filmach? Jak to mam rozumieć? No i jak to wygląda w grach po zabrakiem smużenia w dellu? Chodzi mi o ogolną jakość obrazu.

Edytowane przez dk1990
Link to post
Share on other sites

Szara czerń, kiepski kontrast, nierównomierność w podświetleniu... Ogólnie to im ciemniej masz w pokoju, to te wady stają się coraz bardziej widoczne. Dlatego napisałem o wieczornych filmach... no bo kto ogląda filmy przy włączonej lampce czy też świetle?

 

Zazwyczaj gramy przy oświetleniu dodatkowym, wtedy te wady się tak nie uwidoczniają, więc do grania IPS jest już całkiem dobrą opcją.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...