Skocz do zawartości

Przegrzewająca się grafika w polowie karty


Recommended Posts

0 bad sectorów, testy były już na to robione ostatni chyba miesiac temu.

Co do sterowników to warto jeszcze raz spróbować, sciągam te najnowsze stabilne.
Myślałem jeszcze o Nvidia Xperience czy cos nie zmieni, niestety jedyne do czego sie przydał to do sciagniecia sterowników najnowszych bo mam już za stare cpu do tego programu.
Jak przetestuję sterowniki to dam znać ;)
Lecz cały czas po głowie mi chodzi dlaczego w Mafii po odpaleniu w oknie problem zniknął, w crysisie zaczal wystepowac rzadziej, przeciez obie gry nadal są wyświetlane na całym ekranie tylko taki mały pasek tej aplikacji jest u samej góry widoczny a jednak to coś dało....


Niestety, sterowniki nic nie zmieniły :( Nawet dodam więcej, pogorszyły, teraz grajac w mass effect są co chwile jakieś ścinki przy przechodzeniu przez lokacje (wczesniej nie bylo tych przycieć) i ogólnie trochę wydajność się pogorszyła.


Wg. zauważyłem że gdy ustawię gre na 1 rdzeń to problem się nadal pojawia w tym samym odstepie czasowym ale trwa nie kilka sekund tylko tak koło 1s.
A wracając do tematu karty, jeśli tak nagle skacze jej zużycie po jakimś czasie to zmiana napięcia by coś zmieniła?

Edytowane przez Dark Droid
Link to post
Share on other sites

Sprawdzałeś z tym OSD o którym pisałem ? link, dzięki kosmta :)

Miałbyś wszystkie parametry jak na dłoni a to powinno znacznie ułatwić sprawę, zobaczyłbyś który z podzespołów nie ogarnia sprawy.

 

 

 

Lecz cały czas po głowie mi chodzi dlaczego w Mafii po odpaleniu w oknie problem zniknął, w crysisie zaczal wystepowac rzadziej, przeciez obie gry nadal są wyświetlane na całym ekranie tylko taki mały pasek tej aplikacji jest u samej góry widoczny a jednak to coś dało....

Synchronizacja pionowa (v-sync), podczas gry w oknie jest wyłączona. Może problem sprawiły sterowniki lub któryś update do gry i przy włączonym v-sync nie działa potrójne buforowanie. Wtedy jeśli fps spadną poniżej wartości odświeżania monitora, są obcinane o połowę.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Własnie sprawdzałem tym, co polecałes.
Temperatury są w dobre bo grafika 50 stopni , procesor 55.
Podczas pojawiania się lagów oba rdzenie procesora mają zuzycie 100% (podczas gdy nie wystepuje problem cały czas zuzycie obu rdzeni lata gdzieś w granicach 98-100%) a zużycie grafiki spada z tych 40% do 12-15% gdy lagi ustepują wraca do poprzedniego zuzycia. Z ciekawości włączyłem tylko 1 rdzeń by obsługiwał grę, miałon cały czas 100% zuzycia podczas gdy drugi koło 20 i podczas problemu oba rdzenie mają po 100% zużycia.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Chciałbym sie podłączyc do tego problemu bo mam bardzo podobny grafika w grach się bardzo grzeje a prędkość wentylatora jest na poziomie 20 % , zawsze automatycznie sobie zwiększał prędkość, a teraz nie i ustawienie w opcjach ręczne wentylatorem nie pomaga :/

grafika Radeon 6850 HD 

Link to post
Share on other sites

Co do lagów wygląda jak by to CPU był winowajcą, napisałeś że podczas lagów oba rdzenie mają 100% użycia, a grafika 12-15%.

Dzieje się tak dlatego że procek w tym momencie coś liczy i nie nadąża wysłać danych do grafiki wtedy jej procesory zwalniają do tych 15 % bo czekają na polecenia od głównego procesora. Kiedyś podobną sytuację miałem na Abit NF7, Bartonie 2500+ i Geforce 400 problemy znikły po aktualizacji sterowników płyty głównej.

Link to post
Share on other sites

Owszem, lecz modle sie by nie eksplodował jeszcze przez te 3/4 miesiace, potem nowy sprzęt :D
Dziś włączyłem benchmarkta06 i podczas gdy testy grafiki były dobre to podczas testowania cpu max fps to 1, prawie caly czas było 0, teraz wg to już nie wiem o co chodzi. Myślałem że to grafika, a proc mi takie rzeczy wyprawia :o
Link do winików :
http://www.3dmark.com/3dm06/17580752

Edytowane przez Dark Droid
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...