Skocz do zawartości

Recommended Posts

Po zakupie radiatora na procesor arctic cooling freezer 7 pro rev2, dostałem do zestawu nałożoną niewielka warstwę pasty elektroprzewodzącej, nie była to jakaś ogromna ilość, ale temperatura wyraźnie spadła (15-20C). Jakiś czas temu dostałem paste która teraz wygrzebałem z szafki, to Coler Master HTK-002.

Zastanawiam się czy jest sens pozbywać się org pasty i nałozyć troche więcej HTK, co zrobić lepiej?

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze: pasty elektroprzewodzące wprawdzie są, ale tobie chyba chodzi o pastę termoprzewodzącą.

Po drugie: ilość pasty zależy od jej typu, więcej nie znaczy lepiej.

Po trzecie: dobrze ci radzą, żebyś nie grzebał w kompie bez powodu. Unikniesz potencjalnych komplikacji, które mogłyby wyniknąć, gdybyś nałożył np. zbyt dużo pasty elektroprzewodzącej ;)

Link to post
Share on other sites

Jeszcze przypomnij że przez nią uszkodziłeś sobie płytę główną

Płytę to uszkodził przez Coollaboratory Liquid Pro (o ile się nie mylę). IC Diamond jest dobra ale droga. Ja mam wersję 7 Carat i jestem zadowolony ale 40pln za 1.5g pasty to przesada.

 

PS exon nie gadaj, że STG-2 to słaba pasta bo ostatnio poleciłem ją mojemu kumplowi i ma teraz bardzo niskie temp.

Link to post
Share on other sites

hahaha poco zmieniać paste ja na starym kopie Athlonie Xp 2000+ podkręconym do 2600+ pasta po 6latach bez wymieniania wyparowała i żadnych różnic w cieple nie mam haahaha a wy się tak martwicie , te pasty to wyrzucanie pieniędzy w ... paste

Link to post
Share on other sites

hahaha poco zmieniać paste ja na starym kopie Athlonie Xp 2000+ podkręconym do 2600+ pasta po 6latach bez wymieniania wyparowała i żadnych różnic w cieple nie mam haahaha a wy się tak martwicie , te pasty to wyrzucanie pieniędzy w ... paste

To w takim razie mało widziałeś i mało wiesz :ciekawy:
Link to post
Share on other sites

Na serwisie mamy jakąś silikonową H w puszce 0,5KG, nie udało mi się nigdy zaobserwować większej różnicy niż 2-3st (a i to naprawdę rzadko i nie wykluczam pomyłki przy pomiarach, bo takie różnice to mogą być z winy np wzrostu temp w pomieszczeniu) pomiędzy nią a pastami po kilkadziesiąt zł za smarka.

Link to post
Share on other sites

Na serwisie mamy jakąś silikonową H w puszce 0,5KG, nie udało mi się nigdy zaobserwować większej różnicy niż 2-3st (a i to naprawdę rzadko i nie wykluczam pomyłki przy pomiarach, bo takie różnice to mogą być z winy np wzrostu temp w pomieszczeniu) pomiędzy nią a pastami po kilkadziesiąt zł za smarka.

Przy mocnym OC każdy stopień się liczy.
Link to post
Share on other sites

Jeszcze przypomnij że przez nią uszkodziłeś sobie płytę główną

Płytę to uszkodził przez Coollaboratory Liquid Pro (o ile się nie mylę). IC Diamond jest dobra ale droga. Ja mam wersję 7 Carat i jestem zadowolony ale 40pln za 1.5g pasty to przesada.

 

PS exon nie gadaj, że STG-2 to słaba pasta bo ostatnio poleciłem ją mojemu kumplowi i ma teraz bardzo niskie temp.

 

Nie zrozumiałeś

 

Zobacz sobie różnice ocen z jednego serwisu

Pasta to Revoltec Thermal Grease Diamond lub Revoltec Diamond Grease

w jednym zyskuje 9/10 i bez wad w drugim teście pełno wad

Link to post
Share on other sites

Zobacz sobie różnice ocen z jednego serwisu Pasta to Revoltec Thermal Grease Diamond lub Revoltec Diamond Greasew jednym zyskuje 9/10 i bez wad w drugim teście pełno wad

No tak masz rację ale nie czepiajmy się - STG-2 jest obecnie najrozsądniejszą pastą. Do 20pln nie ma nic lepszego ;)
Link to post
Share on other sites

Zobacz sobie różnice ocen z jednego serwisu Pasta to Revoltec Thermal Grease Diamond lub Revoltec Diamond Greasew jednym zyskuje 9/10 i bez wad w drugim teście pełno wad

No tak masz rację ale nie czepiajmy się - STG-2 jest obecnie najrozsądniejszą pastą. Do 20pln nie ma nic lepszego :D

 

Tak, tak dobra pasta za tą cenę

Lecz zobaczyłeś te rozbieżności, a więc szczerze gdybyś jej nie posiadał to byś nie był taki pewny ;)

 

Lecz jest to bardzo dobra pasta! I to możemy powiedzieć bez sponsorowanych testów

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...