Skocz do zawartości

Telewizor do 2000 zł 32"


Recommended Posts

Witam i proszę o pomoc w sprawie kupna telewizora 32" do kwoty 2 tys. zł :P

Odległość od ekranu - 2m

Słońce w pokoju - średnie nasłonecznienie

Pokój ok 12m

Często włączone są kanały muzyczne jak viva, mtv, eskatv itp więc zależałoby mi na w miarę dobrych głośnikach, które nie brzmią jak tarka :P .

Telewizor będzie wisiał, chciałbym żeby miał HDMI, usb, gniazdo do neta, 100Hz, FullHD, ogólnie dobra jakość w porównaniu z dobrą ceną :peace:. Nie chciałbym przekroczyć tej kwoty gdyż tv kupuję ze swoich środków, no chyba że max 1-2 stówki powyżej. Tv 32" gdyż z odległości 2m to wydaje mi się ,że większego nie potrzeba, a wzrok jest też ważny.

Polecono mi takie oto 2 telewizorki:

Sharp 32 FH 510

Sony 32 EX 500

Mam nadzieję ,że tv nie będzie przystosowany już do tego nowego trybu który w Polsce wchodzi, żebym za 2 lata się nie zdziwił.

Co myślicie? Jakie propozycje? Z góry dziękuję za wszystkie propozycje. Pozdrawiam :pajac:

Link to post
Share on other sites

Wszystkie dzisiejsze telewizory mają mpeg-4 tak więc z przystosowaniem do nowego sygnału problemu nie ma.

 

Wszystkie telewizory mają słabe głośniki, nadają się do Faktów, czy serialu, ale o słuchaniu muzyki czy oglądaniu filmów z zapartym tchem zapomnij - to tylko 2x10W zamknięte w plastiku...

 

Z powieszeniem na ścianie też nie będzie problemu, ale z tego co się orientuję wymaga to zakupu specjalnych haków, co potrafi być drogie (w moim przypadku jest drogie).

 

Do oglądania sygnału 1080p z odległości dwóch metrów bardziej się nada ekran o przekątnych 40 cali. Nawet przy 720p różnicy nie zauważysz - 32 cale to maleństwo. A wzrok się nie psuje od wielkości ekranu :P

 

No i w kwestii samego urządzenia - jeśli zależy Ci na jakości obrazu - plazma jest znacznie lepsza, zaś telewizory LCD nadrabiają braki w obrazie swoimi własnymi multimediami (USB, internet itp). W sprawie LCD to w danym przedziale cenowym wszystkie trzymają podobny poziom - jeśli zauważysz różnicę pomiędzy nimi w obrazie to Ci się wydaje.

 

Moja rada - zastanów się nad telewizorem plazmowym - wykorzystasz w ogóle to fullHD? bo jeśli nie to lepszy okaże się Panasonic P42X20 ze swoim 720p (za 1700-1800zł), a jak jednak zostaniesz przy LCD to wybierz ten, który będzie miał dłuższą gwarancję. Ja pewnie bym wybrał Samsunga b650, albo c650 jeśli już koniecznie to brzydkie, złe i niedobre LCD :P

Link to post
Share on other sites

42" to za dużo nie zmieści się na miejscu gdzie będzie miał być powieszony, max w tym wypadku to 37". Wiem ,że nie będę miał nie wiadomo jakiej jakości dźwięku jednak wydaje mi się, że pewne modele grają lepiej. A oprócz tego Panasonica są w tej cenie jakieś plazmy warte uwagi? Albo oprócz Samsunga wśród LCD?

Link to post
Share on other sites

Hmm - nie masz 103 cm na ścianie ? No bez jaj :D Ale nawet jeśli to są też P37X20 - 37 calowe.

 

Inne plazmy... no są, ale Panasonic się wyróżnia na ich tle, a ceny takie same, więc....

 

A co do innych LCD - już mówiłem, one są wszystkie na jedno kopyto, jeśli aż tak nie zależy Ci na obrazie to pewnie LCD Cię zadowoli. I wszystkie grają podobnie. Podejrzewam, że nawet przetworniki mają identyczne. Oczywiście wszystkie też mają jakiś system ulepszania dźwięku (np. ja w Panasonicu mam V-real Pro) i korektor, ale do muzyki to się nie nadaje. Lepiej sobie chociaż najzwyklejsze Creative'y 2,1 do tego podłączyć, a to dużo nie kosztuje (i tu korektor z v-realem się przydadzą)

 

Jeśli te informacje uważasz za przydatne nie obrażę się za pochwałę ;)

A i jeśli masz więcej pytań to pytaj dalej i koniecznie daj znać jak coś wybierzesz.

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to ,że będzie to wisiało w takiej meblościance i wszystko jest tak wyliczone ,że 42" wchodziłby chyba na styk jeśli w ogóle, dlatego mówię ,że z 42" może być problem. Będzie stała wieża philipsa obok więc myślę ,że można by 2 głośniki od niej podłączyć, natomiast jak dojdę do wniosku ,że to nie to to faktycznie pomyślę nad czymś lepszym. We wtorek przejdę się po Saturnach, MM itp u mnie w mieście, sobie popatrzę i porównam. A jak się spisuje ten Panasonic z telewizją analogową, gdyż narazie z taką będzie działał ? Co do tego korektora to dobra sprawa.

Link to post
Share on other sites

Zmierz sobie dokładnie te meblościankę - mój Panasek niestety nie wchodzi "do środka", może jedynie stać na krawędzi (wiem, bo próbowałem z ciekawości - obecnie stoi na biurku) - plazma Panasonica ma 103 cm, a wszystkie złącz, które są na bocznych ściankach są wpuszczone jakieś 4 cm, tak więc nic przez kable się nie poszerzy. Jeśli chodzi o szerokość to może być "na styk" - ważne by z tyłu miał czym oddychać (i najlepiej u góry).

 

Z tą wierzą to bardzo dobry pomysł - w końcu nawet te najprostsze przyjmują sygnał zewnętrzny przez tak zwanego aux'a, zaś Wiele telewizorów oprócz wyjścia słuchawkowego (jack 3,5mm) ma także wyjście analogowe cinch (stereo, a także cyfrowe spdif (wielokanałowe), oraz puszczają dźwięk przez HDMi - to tak jako ciekawostka). Na pewno uda Ci się to zgrać ;)

 

Z telewizją analogową współgra to po prostu dobrze. Nie ma rewelacji - widać jak biedny obraz nadają w naszym kraju. Ale to ma się zmienić wraz z przejściem na mpeg-4. W tedy poprawie jakości mają ulec nawet telewizje nadawane w niskiej rozdzielczości. Inna sprawa, że LCD ze słabym sygnałem analogowym radzi sobie znacznie gorzej od plazmy. Po za tym panele LCD gorzej wyświetlają rozdzielczości nienatywne (w przypadku fullHD wszystkie mniejsze niż 1920x1080 - a to zdarza się często). Należy jeszcze dodać, że na P37X20 albo na P42X20 telewizja analogowa będzie wyglądała lepiej niż na moim P42S10, gdyż te dwa to telewizory HDready a mój to fullHD - w przypadku HDready mniej brakuje tym nadawanym 480p do wyświetlanym 720p, niż w drugim przypadku (480p do 1080p).

 

Korektor - faktycznie może pomóc, ale w przypadku gdy chcesz podłączyć wierze (która ma własny korektor, o wiele lepszy) może się to okazać zbędnym bajerem. Często wyjścia analogowe (inne niż słuchawkowe - słuchawki korektora nie mają) dają sygnał nieobrobiony. U mnie tak jest.

 

Jak już będziesz w tych sklepach - uważaj, gdyż często telewizory są różnie ustawione (kontrast, jasność, kolory) i porównanie może być przekłamane.

Link to post
Share on other sites

Nic pomierzymy zobaczymy ;) No z tą wieżą też pokombinuję jak już kupię tv. Wezmę ze sobą jakiś film na pendrivie i poproszę ,żeby puścili na jakimś sprzęcie, żebym mógł popatrzeć porównać. Miło jest jak ktoś na forum ma wiedzę i chętnie pomoże innym. Na pewno jeszcze o coś się spytam lub po prostu zakomunikuję co stało się moim właścicielem ,pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

zakomunikuję co stało się moim właścicielem

:):P;)

Wezmę ze sobą jakiś film na pendrivie

Panasonici nie mają USB. Jak już wspominałem dodawane na siłę multimedia to domena LCD. A generalnie do odtwarzania służy po prostu odtwarzacz - on robi to najlepiej.

 

Owocnych zakupów :P

Link to post
Share on other sites

Panasonici nie mają USB. Jak już wspominałem dodawane na siłę multimedia to domena LCD.

Mają mają i prawie każdy z średniej i wyższej półki. Np seria G (np. P42G20 i inne), seria V (np. P50V20), nowy 3D. Z tego co wiem to tylko podstawowa seria S nie ma ale do czasu:) LG, Samsungi, a nawet takie plazmy jak KURO też mają. niestety producenci dodają te niepotrzebne zabawki. Zgadzam się w pełni z Tobą że odtwarzać trzeba na odtwarzaczu a nie na TV.

Pewnie za jakiś czas telewizory będą miały wbudowane telefony komórkowe i ekspresy do kawy.. :P o ile jakiś LCD już nie ma heeh.

Dodam jeszcze od siebie mimo, że kosisz LCD przy każdej możliwej okazji to nie zgodzę się do końca. Fakt, że przy porównywalnej cenie LCD w kinie domowym wygra z dużą przewagą ale LCD nie są aż takie "brzydkie, złe i niedobre" :) Ja osobiście plazmy nie kupię gdyż mam przy TV olbrzymie przeszklenie i pozostaje mi tylko matowy ekran czyli LCD, poza tym często wieczorami muszę wklepać sporo tekstu w word i excel i przy najlepszych plazmach zdarza się przy obrazach statycznych i bardzo długim wyświetlaniu wkurzający efekt - często chwilowy ale jest.. Nie wiem jeszcze czy każde ale kolega ma plazmę Samsunga i w nocy przy ciszy jest dosyć uciążliwe buczenie ;) - ale może to wina jego modelu.

A więc plazmy zdecydowanie tak - LCD w niektórych przypadkach też warto przemyśleć (w obecnym pomieszczeniu i sposoby wykorzystywania nie wyobrażam sobie plazmy u siebie mimo, że faktycznie na obrazie tracę)

Pozdrowienia :P

Link to post
Share on other sites

"Piturku" (że się tak wyrażę ;) ) zauważ, że specjalnie autora tego tematu od LCD nie odciągałem - tylko wspomniałem, że plazmy są lepsze. Fakt - nie sprecyzowałem z tym USB - mój błąd, ale chodziło mi o te "biedniejsze", właściwie podstawowe jak C10 C2 X10 X20 S10 S20 - autora i tak nie stać na "gie". Swoją droga muszę przyznać, że nie wiedziałem o USB w G20 (w G10 chyba jeszcze nie było).

 

Faktycznie Twój konkretny przypadek może dyskwalifikować plazmę. Musiałbyś sporo zwiększyć kontrast, jasność i w tedy pobór nie spadałby poniżej 200W (kiedyś się bawiłem miernikiem i S10-tką). Ale to wprowadzanie tekstów - ja właśnie na "esce" teksty wprowadzam, zdarza mi się przyciąć nockę na forum benchmarka albo na czacie - mnóstwo statycznych obrazów i zaręczam - wszystkie powidoki znikają w max godzinę wyświetlania gry, filmu itp (w Windows 7 tapety same się zmieniają co dany czas - bardzo dobra funkcja dla użytkownika plazmy). A zanim znikną i tak są niemal niewidoczne. Jedynie przy wyświetlaniu jednolitego koloru. Tutaj Panasonic naprawdę odstawił rywali w ostatnich dwóch latach.

 

I chyba się walnąłeś w tym "Fakt, że przy porównywalnej cenie LCD w kinie domowym wygra z dużą przewagą" - tu chyba miałeś na myśli plazmę.

 

I z tym koszeniem LCD'ków - źle robię? Nie mam racji? :P Wiem, że może zalatuje ode mnie wręcz funboyem Panasonica, no ale taką obecnie mamy sytuację na rynku. Aż nie mogę doczekać się tych OLEDów - pewnie bedzie zmiana ekranu.

Link to post
Share on other sites

I chyba się walnąłeś w tym "Fakt, że przy porównywalnej cenie LCD w kinie domowym wygra z dużą przewagą"

Chyba się walnąłem?? na 100% się walnąłem ;) sorki, ale szybko pisałem. W dobrym KD plazma i już.

Co do powidoków już z najtańszych plazm dowolnego producenta znikną dosyć szybko. Jednak np. pracując 2-3h na Excelu a potem od razu film może przynajmniej na początku zirytować - oczywiście krótkie przerwy np. wygaszacz czy zminimalizowanie okienka i na chwilę wyświetlenie pulpitu problem rozwiąże. Z tym mógłbym żyć, ale czemu nie zrobią plazmy z matowym ekranem... heeh :P byłoby fajnie.

 

Co do koszenia LCD to trochę masz rację ale czasami są jedyną opcją, czasami ludzie nie widzą różnicy więc po co dopłacać no i czasami LCD po prostu wystarcza. Choć Plazmy na tą chwilę są poza wyjątkami najlepszą opcją, szczególnie do KD to oszczędź czasami te biedne elsidki :) pozdrawiam i także czekam na oled w przystępnej cenie.

Link to post
Share on other sites

Z Excelem nie próbowałem - nie mam, ale nawet nie pomyślałem o tym - faktycznie może to średnio wyglądać.

 

Czasem może LCD oszczędzę - ale generalnie zero tolerancji dla smużenia, pasteli i słabych kątów ;)

 

Ciekawe co klemensior napisze po swojej wycieczce do Media.

Link to post
Share on other sites

No więc piszę po wielu dniach no ale jakoś tak wyszło :menda:

Byłem w Saturnie, bo mam najbliżej i w dodatku sprzęt rtv jest bez vat-u :D

Doszedłem do kilku wniosków:

- sony ex500 fajny dużo możliwości ale drogi jak na 32"

- chce 37" xD

- wybór padnie między panasem x20e , a samsungiem c650 obydwa 37"

- cena pansa 1800 , samsunga 2300

Tylko nie wiem na co się zdecydować obydwa mi się podobały samsung jakby miał jaśniejsze kolory ale pewno ktoś go podrasował w ustawieniach :ciekawy:

Muszę się zdecydować w ciągu 2 dni bo 4 stówki piechotą nie chodzą za brak vat-u. Panowie przekonajcie mnie do którejś z opcji :help:

Link to post
Share on other sites

Za Samsungiem na pewno przemawia fullHD - może to mierna zaleta, ale trzeba przyznać, że daje jednak większe możliwości na przyszłość. No i wbudowane multimedia.

 

Z drugiej strony do większość dzisiejszych zastosowań wystarczy 720p - taką mamy w kraju telewizję (i nie zanosi się na razie na zmiany), w takiej rozdzielczości jest masa filmów, a także 720p jest bliżej do największej ilości gier na konsole. Komputer też się dostosuje. A jednak obraz będzie tu lepszy. Kolory na Samsungu były jaśniejsze bo to LCD - one zawsze są nieco jaśniejsze z uwagi na swoją specyfikę. Ale Panasonica na pewno też można ustawić na ten poziom. Po za tym i tak nie ogląda się telewizora z paskami ustawionymi na max. Cena też po stornie Panasonica.

 

Decyzja jest Twoja, ja będę trzymał stronę plazmy.

 

Udanych zakupów ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...