Skocz do zawartości

Jakie chłodzenie do GeForce 9800 GTX+ ? :)


Recommended Posts

Witam :peace:

 

Potrzebuję dobrego, cichego i wydajnego chłodziwa do mojego GeForce 9800 GTX+. Karta ostatnio trochę się nagrzewa przez te upały za oknem :P temperatura trochę skoczyła z 55st. na 65st. w idle w stresie jest góra 72st. Próbowałem zwiększyć obroty wentylatora na karcie z auto (42%) przestawiłem na manual i dałem nieco wyżej (55%-65%) temperatura nieco spadła w dół ale za to wentylator chodził dosyć głośno co mnie bardzo irytowało :P Dlatego więc przymierzam się do zmiany chłodzenia tylko jeszcze nie wiem co wybrać bo jestem w tym trochę zielony. Przeglądałem parę sklepów i natknąłem się na takie chłodzenie Arctic Cooling Accelero TWIN TURBO PRO co sądzicie o tym chłodzeniu? może ktoś z was posiada takowe chłodzenie więc prosiłbym o opinie na jego temat albo jakieś testy/recenzje :pajac: wiem, że jest jeszcze wiele innych chłodziw ale to już z tym problemem zwracam się do was mam nadzieję, że mogę na was liczyć. Dodam jeszcze, że obudowa jest dobrze chłodzona inne podzespoły mają niską temperaturę tylko na grafice nieco tempy skoczyły w górę. Z góry dzięki za zainteresowanie tematem i pomoc.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

swoja drogą ta temperatura wcale nie jest wysoka jak na tę kartę, może wystarczy przeczyszczenie wentylatora\radiatora? Z tym chlodzeniem Arctic Cooling Accelero TWIN TURBO PRO nie bedziesz miec juz problemow z chlodzeniem, to dodbry wybór sam nad nim myłałem, ale ostatecznie sprzedałem swojego GTS'a 250 ;]

Link to post
Share on other sites

Mam to chłodzenie i jest genialne :P Na grzałce 4890 daje sobie radę bez problemu, zobaczyłem takie temperatury jak nigdy wcześniej. W idle po 30 kilka stopni, pod obciążeniem po 60-70 w zależności od gry. Myślę, że z GTXem da sobie tym bardziej radę i z temperatur będziesz zadowolony.

Jeżeli chodzi o ciszę - tu jest jeszcze lepiej. Nic nawet regulować nie trzeba, gdy podkręciłem wentyl na maksa (2000rpm), to i tak był cichy, chociaż do takich obrotów to i tak nigdy nie dochodzi - na ogół 1400 pod obciążeniem.

Co do montażu - trochę zabawy jest, ale to oczywiste, zresztą ja to lubię :P Nie uważam, żeby było to jakieś trudne. Wszystko solidnie się trzyma, tylko kości RAM trzeba porządnie przykleić, żeby nic nie odpadało.

To tyle, ja polecam :pajac: Nawet jak grafika się sprawuje dobrze, to też polecam :peace:

Link to post
Share on other sites

Ja polecam starszy model, TwinTurbo (bez Pro), też bardzo cichy (Pro ma wentylatory 92mm to jeszcze ciszej przy większym przepływie powietrza) i daje sobie radę z 4850 który jest trochę słabszy niż twój :P

Pro będzie bardzo dobrym rozwiązaniem i w przyszłości możesz go założyć na nowe Radki (na GTXy od nV nie bo mają inny rozstaw do śrubek :P )

Jedne co jest 'problemem' to radiatory na pamięci - słabo ten klej trzyma i najlepiej zakupić taśmę termoprzewodzącą bo przy ponownym montażu już nie będą trzymać

Link to post
Share on other sites

Wspomniane przez Ciebie Twin Turbo jest IMO najlepszym wyborem. Wydajne i ciche chłodzenie a nawet jeśli dla kogoś byłoby za głośne to można wymienić zamontowane wentylatory na 2x120mm :lol:

Też tak sądzę, że te chłodzenie będzie najlepszym rozwiązaniem dla mojego GTX-a :) Wydaję mi się, że te wentylatory nie powinny być głośne bo sam posiadam w starym kompie chłodzenie na procka tej samej firmy i stwierdzam, że jest bezgłośny ;)

swoja drogą ta temperatura wcale nie jest wysoka jak na tę kartę, może wystarczy przeczyszczenie wentylatora\radiatora? Z tym chlodzeniem Arctic Cooling Accelero TWIN TURBO PRO nie bedziesz miec juz problemow z chlodzeniem, to dodbry wybór sam nad nim myłałem, ale ostatecznie sprzedałem swojego GTS'a 250 ;]

Czyściłem i to nie raz wcale dużo to nie pomogło, może 1-2st. mniej ;) Jak na razie mój GTX mi starczy do moich potrzeb chyba, że wymienię go bądź zamienię na coś mniej prądożernego. Nowe chłodzenie mu się przyda na te upalne dni bo na prawdę ostatnio ostro grzeje a kompie robi się sauna :P

 

Mam to chłodzenie i jest genialne ;) Na grzałce 4890 daje sobie radę bez problemu, zobaczyłem takie temperatury jak nigdy wcześniej. W idle po 30 kilka stopni, pod obciążeniem po 60-70 w zależności od gry. Myślę, że z GTXem da sobie tym bardziej radę i z temperatur będziesz zadowolony.

Jeżeli chodzi o ciszę - tu jest jeszcze lepiej. Nic nawet regulować nie trzeba, gdy podkręciłem wentyl na maksa (2000rpm), to i tak był cichy, chociaż do takich obrotów to i tak nigdy nie dochodzi - na ogół 1400 pod obciążeniem.

Co do montażu - trochę zabawy jest, ale to oczywiste, zresztą ja to lubię ;) Nie uważam, żeby było to jakieś trudne. Wszystko solidnie się trzyma, tylko kości RAM trzeba porządnie przykleić, żeby nic nie odpadało.

To tyle, ja polecam :) Nawet jak grafika się sprawuje dobrze, to też polecam :D

Wow jak już chłodzenie dało sobie z radkiem to nie powinno być problemu z moim GTX-em :) w idle to ja mam 65st. :peace: prawie połowa więcej niż Ty masz w idle :D Widzę, że ładnie daje te chłodziwo na pewno będę zadowolony z temperatur. Te referenty nadają się o kant d :P y normalnie grzałka z tej karty a nie wspomnę już o fermi tam to musi być piekło :pajac:Torture powiedz mi jeszcze czy te wentylatory na tym chłodziwie same regulują obroty podczas idle i podczas stresu? czy muszę mieć do tego jakiś kontroler obrotów? Mam jeszcze do Ciebie jedno pytanko. Jak już zamówię te chłodziwo to dasz mi jakieś wskazówki jak zdjąć referencyjne chłodzenie tak aby nie uszkodzić karty i jak założyć te nowe chłodziwo bo nie jest odwalić maniany i znów być bez karty miesiąc czasu :rotfl: Mam nadzieje, że to nie będzie za bardzo skomplikowane bo jestem w tym zielony jeszcze nigdy nie wymieniałem chłodzenia na karcie więc to będzie mój pierwszy raz :P

 

Ja polecam starszy model, TwinTurbo (bez Pro), też bardzo cichy (Pro ma wentylatory 92mm to jeszcze ciszej przy większym przepływie powietrza) i daje sobie radę z 4850 który jest trochę słabszy niż twój :)

Pro będzie bardzo dobrym rozwiązaniem i w przyszłości możesz go założyć na nowe Radki (na GTXy od nV nie bo mają inny rozstaw do śrubek ;) )

Jedne co jest 'problemem' to radiatory na pamięci - słabo ten klej trzyma i najlepiej zakupić taśmę termoprzewodzącą bo przy ponownym montażu już nie będą trzymać

Jednak zdecydowałem się na Arctic Cooling Accelero TWIN TURBO PRO to będzie słuszny wybór :) przekonaliście mnie do tego chłodziwa mam nadzieje, że będę zadowolony z jego wydajności ;) A co do taśmy to na pewno się rozejrzę za nią przyda się na przyszłość przy wymianie karty.

 

Dobre chłodzenie nie jedna osoba ma i sobie chwali ;)

 

Jeszcze polecę to:

Scythe Musashi SCVMS-1000

http://www.proline.pl/?p=SCY+MUSASHI

 

Dzięki za propozycję ale jednak już zdecydowałem się na Arctic'a ;)

 

Jeszcze raz wielkie dzięki panowie za pomoc :) Jednak przekonaliście mnie do tego chłodziwa jest. Nie jest takie drogie a z tego co widziałem, słyszałem nieźle się sprawuję a właśnie o to w tym chodzi (cena=wydajność) Jak tylko przyjdzie nowe chłodziwo to od razu zabieram się za montaż i wrócę tutaj pochwalić się jak sprawuje się ono na moim GTX-ie :)

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wentylatory mają jedną mini-wtyczkę 4-pin i jeżeli masz taką na karcie, to powinno być dobrze. Regulacja u mnie jest automatyczna. Co do montażu - jest do tego bardzo szczegółowa instrukcja, dasz sobie radę na pewno. Zrób to z wyczuciem i nic nie zniszczysz. Co do zdejmowania referencyjnego - nie mam pojęcia, 9800 nie rozbrajałem jeszcze :P Domyślam się, że jest kilka śrubek do odkręcenia i tyle :P

Link to post
Share on other sites

Dasz radę :D Ja też nigdy czegoś tak dużego nie zakładałem na kartę, i trochę strachu było, ale poszło bez żadnych problemów ;)

 

A jakbyś nie miał 4Pin na karcie(chociaż to by było dziwne :P) to jest w zestawie przejściówka do Molexa na 7V i będzie cicho, jak i chłodno

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...