Skocz do zawartości

OC a pamięci RAM


Recommended Posts

Witam, jestem nowicjuszem w OC i chciałbym się dowiedzieć czy moje dalsze próby OC (a raczej ich brak) może być powodem słabym pamięci ram... moja konfiguracja sprzętowa to:

Procesor: Q8200 RV0

Płyta: Gigabyte ep-45ud3lr

Zasilacz: Bequit 550

Pamięć: 3GB 800 Mhz Goodram

 

Zakupiłem w bardzo promocyjnej cenie chodzenie na procesor, ale dalsze próby OC stoją w miejscu, obecnie mam granice 3.2 Ghz (455 * 7), płyta nie powinna być tutaj przeszkodą, ma wysoką granice FSB, zasilacz jest tutaj 1 klasa (:P), i chyba problemem pozostaje tutaj pamięć, mam racje? Proszę o uwagi i sugestie

Link to post
Share on other sites

Z powyższego wynika, że pamięci śmigają na 910MHz?

Jeśli tak to albo zmieniasz pamięci an takie o częstotliwości 1066+, lub ustawiasz niższy mnożnik w BIOSIE (FSB:DRAM Ratio) jeśli się da.

Możesz także podnieść napięcie pamięci DO MAX 2.2V i zwiększyć timingi.

Link to post
Share on other sites

Właśnie problemem w płytach gigabyta mnożnik wygląda troche dziwnie, w biosie pod opcją SYSTEM MEMORY MULTIPLIER mogę regulować pamięci względem FSB tylko w 4 kategoriach A B C D i każda z nich odpowiada innemu zestawieniowi FSB, najwyżej jest D ponad 400 Mhz FSB, i dalej można regulować jedna z 4 wartości 2.0 2.2 itd, nie daje to więc zbyt dużo możliwości. Do tej pory starałem się ostawiać jak najmniejszą ilość Mhz na pamięci (kolejny skok to juz 1033, a więc stanowczo za dużo). nie wiem czy dobrze odczytuje te wartości, ale z takimi pamięciami chyba nic więcej się nie wyciśnie :P

Link to post
Share on other sites

Też miałem płytę Gigabyte i nie będę nigdy już nie brał płyt głównych gdzie nie ma niezależnego FSB do RAM. Chyba ostatnim rozwiązaniem jest kupić pamięci o częstotliwości co najmniej 1066MHz, a najlepiej 1150MHz, lub 1200MHz i sprzedać te co teraz masz.

Najlepiej to takie weź http://www.allegro.pl/item1094826507_ocz_ddr2_pc2_9200_1150_mhz_reaper_2_x_1gb.html

Link to post
Share on other sites

800-ki sprzedałem, teraz szukam jakiś 4gb 1066 do lekiego OC, nie hcce zakladac innego tematu, więc może ktos poradzi tu ;].

Corsair Twin2X DDR2 2x 2GB 1066 co powiecie na te kosci? Wyglądają tak, lekki radiatorek ale chyba więcej tak naprawde nie potrzeba, dzis albo jutro kupuje kosci prosze o jakas rade :-)

http://www.purepc.pl/files/Image/artyku ... x-6400.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...