Skocz do zawartości

Laptop do wszystkiego. [3000-4000zł]


Recommended Posts

Witam, 

a więc tak, mój złomek PC ma przeszło 5lat, a niektóre jego części nawet po 12 http://www.forumpc.pl/public/style_emoticons/default/chytry.gif np dysk ATA 80gb który ma multum bad sectorów, a dane na nim wiszące są w zagrożeniu każdego dnia. Tudzież zamierzam zakupić sobie laptopa, dlaczego laptopa?
Jest wiele argumentów -
przenośny, dużo jestem poza domem - i tu się nada jak najbardziej.

Podręczny, mało okablowania, nic się nie plotą, ani nic nie wali prądem jak mój komputer..

I wiele innych http://www.forumpc.pl/public/style_emoticons/default/chytry.gif

 

Laptop planuje zakupić znów na dłużej. tak 3-5lat.
Do czego ma być lapek?
Ogólnie na komputerze korzystam ze wszystkiego, jestem "wielo zadaniowcem", na raz wykonuje multum rzeczy.

Jak nie photoshop, to illustrator,  to inne programy..

Czasem sobie lubię pograć w najnowsze tytuły.. Cenie sobię jakość, oraz szybkość.

Czyli co najmniej 8 gb ramu, i dobra grafa (aktualnie 9600gt  512mb = słabo, nawet na starym csie 1.6 fpsy nie zawsze dochodzą do 100..)
Wielkość nie mniej niż 15.4 nie więcej niż 17.. 

Procek, tutaj się średnio znam, ale myśle by inwestować w intela i5/i7. Dobre chłodzenie, oraz duży dysk + ssd jakby się dało by system szybciej chodził.

Laptop wygodny, i ogólnie wszystko co może być najlepszego za tą cene.

Dobra matryca, i dzwięk - codziennie słucham chociażby radia, czy oglądam filmy.

Cena 3000-4000zł, zależy od specyfikacji i ich różnic.

BEZ SYSTEMU !

Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu rozważyłbym zakup ASUSa G56JRz i7 i GTX760. Dlaczego? Dobry, cichy układ chłodzenia, matowa matryca IPS, całkiem solidne wykonanie. Kultura pracy na pewno lepsza niż w większości laptopów gamingowych w tej cenie.

 

Z 17" natomiast najwydajniej byłoby z MSI GE70 z i7 i GTX765 - tutaj łatwy dostęp do podzespołów, można przesmarować od czasu do czasu pastą termoprzewodzącą / przeczyścić.

Edytowane przez brozinho
Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu rozważyłbym zakup ASUSa G56JRz i7 i GTX760. Dlaczego? Dobry, cichy układ chłodzenia, matowa matryca IPS, całkiem solidne wykonanie. Kultura pracy na pewno lepsza niż w większości laptopów gamingowych w tej cenie.

\

z tym info masz jakies potwierdzenie czy tylko wróżysz  odnośnie chodzenia ? Narazie to tylko gdybania bo testó nie wiedziałem...

 

W tym budżecie z 17te jest jeszcze acer v3-772 z i7 i gtx760 . W tej cenie można go dostać nawet z dyskiem SSD 120 gb

 

Problemem asusa jest mocno przeciętny serwis.

JEdnak w tej cenie nie ma idealnego laptopa i trzeba iśc na kompromis.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

 

 
Czy nie będę żałował tego wyboru? Laptop posłuży mi parę lat?

 

Zależy jak będziesz go używał czy będzie o niego dbał ;)

 

samsung porównując do asusa, to nieźle w tyle z podzespołami za tą cenę.

 

Porównanie ultrabooka do DTRa jest wybitnie nie na miejscu ;)

Link to post
Share on other sites

a jak z baterią. Potrzyma z 4-5h chociaż?


Dodatkowo zapytam, dzisiaj bądź jutro chce zakupić sobie lapka.

Jednakże nie jestem nadal zdecydowany, nie wiem czy wykorzystam wszystkie opcje laptopa ASUS G56JR..

to jest typowo laptop dla graczy czy ogólnie najlepszy do wszelakich zastosowań, bo ja też jakimś wybitnym graczem nie jestem :)

Link to post
Share on other sites
W MSI GE60/70 2OE masz możliwość podpięcia 2 dodatkowych dysków mSATA(możesz zrobić RAID-a) oprócz talerzowego, w Asusie tylko jeden . Dodatkowo w MSI masz kartę graficzną GTX765M , w Asusie zaś GTX760M. Porównanie masz tutaj http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-765M-vs-GeForce-GTX-760M . W Asusie jest chipset HM86 czyli okrojona wersja HM87(przewaga na korzyść MSI). Dodatkowo w Asusie masz procesory wlutowane na płycie głównej ( wersja HQ) więc go nie wymienisz na lepszego a w MSI masz na podstawce (wersja MQ). Asus nie ma na stronie sterów pod Win 7.

Edytowane przez asian
Link to post
Share on other sites

Teraz wszystko zepsułeś :D

Miałem już brac asusa, ale teraz wszystko idzie na korzyść  MSI..

Więc co rbać dzś na pewno coś wezme?

 

Pod względem specyfikacji msi wypadają lepiej i są nieco tańsze, ale jak z grzaniem się ich oraz innymi ważnymi cechami?

Edytowane przez xzbyszeq
Link to post
Share on other sites

W MSI masz lepiej rozmieszczone złącza, kartę sieciową Killer LAN, podświetlaną klawiaturę Steel Series oraz lepiej rozmieszczone klawisze klawiatury.Kultura pracy powinna być podobna w obu przypadkach. W MSI masz matrycę LG Philips.W MSI minusem jest błyszcząca pokrywa matrycy .
W Asusie masz dziwnie umieszczony port LAN(tuż przy kratce wylotu powietrza), klawisze klawiatury (głównie logo Windows  i strzałek), mniejsze kratki zasysania powietrza ( może być problem z chłodzeniem i o dziwo nie znalazłem w necie żadnego testu tego notebooka) oraz dość kiepski serwis.

Wybór i tak należy do Ciebie ;)

Edytowane przez asian
Link to post
Share on other sites

byłem dzisiaj w x-kom, i powiem że ten asus w ogóle mi nie przypadł do gustu.


Za to msi ge70 na prawde porządnie wygląda.


 


teraz została tylko jednak wybór pomiędzy 15,6 a 17,3 nie chciałem nic kupować bo to jednak duze pieniadze i musze pomyslec :).


czyli 15,6 msi ge60/ 17,3 msi ge70 - ta wersja ma lepsze podzespoły


Link to post
Share on other sites

kadłubek z alu oznacza, że będzie lepiej wykonana tak?

 

na razie wygrywa 15,6cali - czytałem opinie i większość się wypowiada, że to najlepszy rozmair mobilny a w domu do lcd mojego i tyle http://www.forumpc.pl/public/style_emoticons/default/smile.png.

wygrywa ten model myślę, że jest najlepszy ale jak z grafiką tutaj 850 lepsza niż 765?

musiałbym dopłącić te 300zł ale chyba warto

tylko tutaj jedna wada, gorsza grafika o ile się nie myle bo 765 jest ddr5 a 850 juz ddr3 - czy to tak duzo zmienia?

Ale dodatkowo mam WiDi, dysk 1t z 7200obrotow, kamerke hd, lepsze wykonanie jak pisales aluminium.

 

http://www.x-kom.pl/p/176672-notebook-laptop-15-6-msi-ge60-apache-i7-4700hq-8gb-1000-dvd-rw-gtx850m.html?partnerid=100421822&sm12=NTQ=&ts=1397764137&token=f5eb76661041b4608538d758e97759d1

Edytowane przez xzbyszeq
Link to post
Share on other sites

To zależy od producenta sprzętu, bo np. Asus ma GTX850 z DDR3 , MSI natomiast z GDDR5 czyli szybszymi ,różnica w wydajności może być nawet do ~15% tak sądzę. Nowe modele MSI są lepiej wykonane od poprzedniej wersji, kadłubek zyskał pokrywę aluminiową(widziałem na wystawce w X-Komie). Rozmiar 15.6 cala jest bardziej mobilny a granie także będzie przyjemne ;)

Edytowane przez asian
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...