Skocz do zawartości

Nagły wzrost temperatury 9500 GT


Recommended Posts

I straci gwarancję...

Może jakiś wentyl przestał działać, albo po prostu LATO :P

Wentylator nie bo karta jest pasywna :P

 

A gwarancji nie stracę bo mam zastaw kupiony ze sklepu więc nie będą sprawdzać tak czegoś jak pasta pod radiatorem.

 

Tu masz fote z GPU-Z

http://www.otofotki.pl/img14/obrazki/pf7476_1.JPG

 

Może rzeczywiście warto wymienić pastę i to załatwi sprawę , ale w domu mam tylko pastę OCZ Freeze , czy taka może być ???

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam. Też mam paswykę, z tymże Radeon 2600 XT Silent Pipe II. Niby karta słabsza, a ta lafirynda mi się rozgrzewała do 80 stopni !

Po zamontowaniu Zephyra tylko 80 mm karcioszka 39 w idle, a w Wieśku max 46 stopni. Fajna sprawa pasywka + wentylator cichy , niedosyć że cicho to i wydajnie.

Link to post
Share on other sites

ryonij na ta pasyweczke wiatraczek może być jak masz z jakiegoś starego procka to wystarczy nie patrz na to że jest mały to gówienko wyciąga do 3500RMP a czasami nawet więcej :P więc spokojenie sobie poradzi mi teraz taki wentylatorek chłodzi chipset i jest bardzo zimny po cały dniu pracy a bez niego to był nawet gorący dzięki temu moja płyta zyskała super możliwości OC więc spróbuj z tym wentlem a jak nie masz to kup jakąś 120MM one chodzą z 800 do 1300rmp...

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Dobrze wentylowana obudowa, to podstawa. Zamontuj nawiewowy z przodu lub z boku (mniej więcej na wysokości grafiki - jak nie ma warunków, to (nie śmiać się!) wycięcie otworów) i wywiewowy z tyłu/góry. Ja też tak kiedyś porobiłem i mam spokój z chłodzeniem w obudowie.

pozdrawiam

 

E:

Szkoda, że nie podesłałeś zdjęcia wnętrza komputera.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

@PChero:

Ja nie mam czasu na oglądanie cudzych profili. Jak proszę o fotkę, a to przyczyni się, do rozwiązania problemu, to chyba nić złego. Próbuję pomóc i potrzebuję informacji na wejściu. W gestii zainteresowanego jest, aby takie informacje na wstępie (lub po prośbie) dostarczyć.

I nie drwij ze mnie!

Link to post
Share on other sites

Chłodzenie to podstawa, ja wymieniając 2 wentylatory w obudowie uzyskałem spadek około 10 stopni w stresie, mam obudowę cool master 330 i wymieniłem wiatrak z tylu na lepszy plus dodałem drugi na przód (2X120mm Noiseblocker Silent fan) i mój radek 5850 wyciąga w stresie góra 70 stopni, a nie prawie 80 jak poprzednio.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za pomoc , postanowiłem , że kupię dwa wentylatory , zamontuje jeden doprowadzający powietrze z boku obudowy na wysokości grafiki , i jeden odprowadzający powietrze z tyłu (myślę , że to rozwiązanie pomoże , potem już tylko zostanie mi zmiana chłodzenia na procu bo mam boxowe :P )

Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio zauważyłem, że na niektórych kartach gr. pasta jest przez jakiś czas taka jak powinna być, a potem robi się jak beton i temperatura ostro leci w górę (co ciekawe dzieje się to nieco przez upływem końca terminu gwarancji).

W swoim 8600GT (teoretycznie chłodzony pasywnie, w praktyce, pod nim kręci się 12cm wiatrak) ładnie wszystko wypolerowałem i założyłem na nową pastę i temperatura spadła o 25-30st!

Link to post
Share on other sites

Chłodzenie to podstawa, ja wymieniając 2 wentylatory w obudowie uzyskałem spadek około 10 stopni w stresie, mam obudowę cool master 330 i wymieniłem wiatrak z tylu na lepszy plus dodałem drugi na przód (2X120mm Noiseblocker Silent fan) i mój radek 5850 wyciąga w stresie góra 70 stopni, a nie prawie 80 jak poprzednio.

Dziwne. Ja na swojej 5850 w stresie osiągam maksymalnie 66 stopni a mam beznadziejnie chłodzoną i małą obudowę...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...