Skocz do zawartości

Karta Graficzna wysoka temperatura


Recommended Posts

Witam

Od kilku dni mam problem z kartą graficzną

Gigabite Radeon R7 260x zakupiąną 2 miesiące temu

Specyfikacja:

płyta gigabite 870A

phenom 960t  + fera 2

zasilacz silentiumpc Deus 500w

 

Problem zaczą sie przy zmianie systemu albo był to tylko zbieg okoliczności. Tydzień temu wymieniłem windowsa 7 na 8,1 co drugi dzień dostawałem bluescreena . Następnie 3dni temu podczas grania w teso nastąpiło wyłączenie komputera Po pononym uruchomieniu włączyłem hw monitor i zauważyłem ze temperatura kart wynosiła 100c lecz w tym dniu nic podobnego się już nie zdarzyło następnego dnia po uruchomieniu sytuacja się powtórzyła tak około 30min po włączeniu gry.  Pózniej po wystygnięciu karty wszystko chodziło dobrze

Temperatura karty w spoczynku 28c a w stresie testowane na bf 4, teso, 3dmark od 50-60 poza tymi 4 razami kiedy nagle skacze do 105c i się komp wyłacza.

Procesor:  temp w stresie do 40c  W procesorze odblokowane były tylko 2 dodatkowe rdzenie nic nie ruszane z taktowaniem teraz to wyłączyłem

Wgrany znowu win 7 sterowniki najnowsze

Wiatraki włączone na full ( jeden nawiewający  drugi wydmuchujący )

Teraz testuję przy otwartej obudowie

Karta na gwarancję czy może to cos z płytą głowną?

Dzisiaj około 10 znowu karta 105 i wyłączenie od kilku godzin chodzi gra dla testu i wszystko ok

Dziękuję
Link to post
Share on other sites

Jeśli będzie pokazywać w HWMonitor ponad 100 C to spróbuj ostrożnie dotknąć heatpipów na karcie czy faktycznie są gorące, oraz czy powietrze które wydmu****e karta jest bardzo ciepłe. Zobacz w GPU-Z czy karta aby nie jest cały czas obciążona. Tak wysokie temperatury karty są nienaturalne i może to świadczyć że radiator nie przylega dobrze do rdzenia/ jest zruszony lub coś jest z nim nie tak. Nawet podczas gier maksymalna temperatura karty powinna oscylować w granicach 60-70 stopni ale z całą pewnością nie 100. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

@up popieram sprawdź radiatory i najlepiej samemu po przez dotyk czy faktycznie jest tak wysoka temperatura. Być możliwe że w wyniku zmiany systemu wkradł się błąd w czujnikach, a komputer widząc wysokie temperatury się wyłącza dla bezpieczeństwa.Wgraj nowe sterowniki od płyty głównej i karty graficznej

Link to post
Share on other sites

Zrób test w OCCT GPU dostaniesz ładne wykresy z danymi. Sterowniki nie sterowniki to musi działać. Swoją drogą zawsze trzeba zauktualizować bo w sklepie podczas sys-prepa wgrywają co jest na płytach.

Nie baw się oddaj na gwarancje z wydrukowanymi screenami z wykresu temperatury.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...