Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.


Kupiłem monitor lg w2243s. Jego rozdzielczość natywna to 1920x1080.


Posiadam kartę graficzną Radeona hd 3870 z 2 portami DVI.


Monitor podpięty jest za pomocą kabla D-sub i przejściówki DVI>D-sub.


Nie mogę jednak ustawić rozdzielczości 1920x1080 lecz maksymalnie 1600x1200 przy czym literki są rozmazane a obraz mało przejrzysty.


W dodatku wykrywany jest jako "Rodzajowy monitor inny niż PnP"


 


Gdy podepnę monitor pod kartę zintegrowaną (bez przejściówki) to wszystko jest ok, rozdzielczość 1920x1080 i przejrzysty obraz.Monitor wówczas wykrywa jako "w2243s"


Czy ktoś wie jak mogę uzyskać rozdzielczość 1920x1080 podpinając monitor pod radeona?


proszę o pomoc


Edytowane przez Dar3k96
Link to post
Share on other sites

To co proponuje Rica1, nie odnosi się do problemów z wykrywaniem rozdzielczości.

 

Moje Ekrany VGA > Właściwości (ekran VGA) odznaczyć "Ukryj rozszerzone dane identyfikacyjne ekranu" i wtedy odblokuje nam się opcja wyboru maksymalnej rozdzielczości tam ustawisz 1920x1080 i maksymalna częstotliwość odświeżania na 60Hz.

Powinno zadziałać.

 

Tak to wygląda ;)

http://support.amd.com/PublishingImages/Support/GPU-10%20Added%20Images/uncheckededid-1.JPG

(co się naszukałem tego obrazka :P)

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Problem tkwi w czym innym.

Mianowicie w adapterze dvi>D-sub.

Podpiąłem przejściówkę kolegi i wszystko było w porządku, więc pomyślałem że moja jest uszkodzona..

Dziś kupiłem nową przejściówkę i jest to samo.

Czy są jakieś różne typy tych złączek?

Dzięki za odpowiedź

Link to post
Share on other sites

Spotkałem się z 2ma typami tych przejściówek, ale z tego co pamiętam, to na obu wszystko działało jak należy i nie powinno być żadnych różnic. Z ciekawości ich poszukam i opiszę czy na aktualnym sprzęcie będą jakieś różnice, bo powinienem je jeszcze mieć.

 

Mimo wszystko spróbuj wymusić tak jak opisałem wyżej, bo może problem tkwi tylko w wykrywaniu.

 

A więc tak, znalazłem 3 przejściówki:

2x DVI-A -> D-SUB,

1x DVI-I (dual link) -> D-SUB.

Na wszystkich bez problemu wykryło mój monitor. Obraz oraz rozdzielczość były w porządku.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...