Skocz do zawartości

Komputer nowy a nie uruchamia się


Recommended Posts

Witam. Złożyłem komputer, wszystko odpowiednio podłączone, zasilacz i radiator się kręcą, dysk słychać, a po podłączeniu przez złącze dvi lub hdmi pokazuje na ekranie no signal, nic nie warczy, nic nie piszczy.

Płyta główna to f2a88xm-d3h Gigabyte

Procek ze zintegrowana karta graficzna a8 5600k

Zasilacz xfx 450w pro

Ram Kingston ddr3 1600mhz

 

Mi to wygląda tak, jakby bios wogole nie startował. Proszę, pomóżcie mi.

Link to post
Share on other sites

Dziwne, pierwsze co mi przychodzi na myśl, to spróbować reset biosu zworką ale przy pierwszym uruchomieniu po złożeniu komputera nie powinno robić to różnicy. Podpiąłeś dodatkowe zasilanie obok procesora (ATX_12V) ?

 

Spróbowałbym jeszcze odpiąć wszystko (bez wyjmowania procesora) i podpiąć z powrotem tylko zasilanie do płyty i jedną kość ram jeśli masz ich więcej, reset biosu i wtedy próbować uruchomić.

Jeśli dalej lipa to spróbować bez ramu, jeśli on był winny, to teraz płyta powinna piszczeć o ile masz podłączony głośniczek.

Jeśli dalej nic, to zostaje już tylko płyta, procek i zasilacz do sprawdzenia.

Link to post
Share on other sites

Też tak miałem. Płyta MSI poszła na grwarancję i dostałem nową. Po uruchomieniu wentylatory chodziły, nie bylo obrazu, nie POSTowała. Jeżeli nie pomoże clear cmos spróbuj poprzestawiać RAM w slotach. Procek raczej nie jest problemem. Jeżeli masz miernik posprawdzaj napiecia na wtyczce 24 pin od zasilacza.

Edytowane przez Kamilus2410
Link to post
Share on other sites

Najłatwiej wyciągnąć baterię na kilka minut, najszybciej znaleźć zworkę opisaną JP1 (czasem CLR_CMOS) i zewrzeć na chwilkę (przy wyłączonym komputerze).

Z tego co widzę po instrukcji twojej płyty, masz tę zworkę na dole, na środku płyty głównej, nad gniazdem do przedniego panelu.

Link to post
Share on other sites

Ale czy wszystko by się kręciło gdyby walniety był zasilacz?!

Też tak miałem. Płyta MSI poszła na grwarancję i dostałem nową. Po uruchomieniu wentylatory chodziły, nie bylo obrazu, nie POSTowała. Jeżeli nie pomoże clear cmos spróbuj poprzestawiać RAM w slotach. Procek raczej nie jest problemem. Jeżeli masz miernik posprawdzaj napiecia na wtyczce 24 pin od zasilacza.
Normalnie dali Ci nową płytę? Co im napisałeś i ile czekales?
Link to post
Share on other sites

Czy zrobiłeś to o co prosił cie autor pierwszej odpowiedzi. do płyty głównej podłącz zasilacz 4 pin i 24 pin włóż grafikę podepnij zasilanie chyba że nie trzeba, włóż jeden ram w slot pierwszy od lewej strony (o procesorze nie muszę chyba pisać ^^)i włącz komputer - nie pomoże, przełóż ram na drugie miejsce od lewej i tak dalej aż do wyczerpania slotów odpisz czy coś dało

Link to post
Share on other sites
Czy zrobiłeś to o co prosił cie autor pierwszej odpowiedzi. do płyty głównej podłącz zasilacz 4 pin i 24 pin włóż grafikę podepnij zasilanie chyba że nie trzeba, włóż jeden ram w slot pierwszy od lewej strony (o procesorze nie muszę chyba pisać ^^)i włącz komputer - nie pomoże, przełóż ram na drugie miejsce od lewej i tak dalej aż do wyczerpania slotów odpisz czy coś dało

 

Oczywiście, że tak zrobiłem, nic nie pomogło.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...