Skocz do zawartości

Jak można sprawdzić przebieg telefonu?


Recommended Posts

Telefonu używanego dokładnie nie da się wyczyścić więc obejrzyj uważnie w szczelinach. W telefonach są też liczniki wszystkich polączeń niby trywialne ale czasem sprzedający może zapomnieć skasować. Jeżeli telefon dedykowany dla konkretnej sieci można podejść do ich salonu to sprawdzą po numerze serii lub imei. Nigdy nie kupuj smartfona lub nowszego telefonu z niepewnego źródła bo może być kradziony a policja zapewniam Cię namierzy ten aparat bardzo szybko i stracisz pieniądze i telefon. Jeszcze odpowiesz karnie bo nie ma tłumaczenia że nie wiedziałeś.

Edytowane przez dinokajman
Link to post
Share on other sites

banalnie proste - zajrzyj do wejścia Jack i microUSB jeśli jest pełno "kłaczków" i kurzu a do tego nie da się wydmuchać - to jest zmieszany po prostu z potem - z dłoni a więc był używany więcej niż 2-3 dni ;-)

 

dinokajman - nie przesadzaj jeśli są wszystkie papiery + pudełka itp to skąd to miał ukraśćz magazynu ze sklepu?Nawet jakby to teraz nie prowadzi sięrejestru GPS i IMEI także nic mu nie zrobią tym bardziej jak brak dowodów.Ukradziono mi Nokię z GPS i jakośgo nie namierzyli..."Przypadek?Nie sądzę..." Nie mają czasu na takie szukanie...obdzwonią Lombardy czekają 14 dni i wysyłają pisemko że nic nie znaleźli.

Link to post
Share on other sites

Mój brat znalazł zdezelowany telefon który oddał koledze bo nie chciał latać z tym na komisariat. Kolega dał go synowi gdzie ten włożył kartę sim pre paid. Na drugi dzień zadzwonił pan policjant aby posiadacz tego telefonu zgłosił się na komisariat. Okazało się że telefon został zgłoszony jako skradziony i brat oraz kolega mieli sprawę o przywłaszczenie. To dotyczyło starego aparatu telefonicznego i policja widać się postarała. Nie wiem jak było w Twoim przypadku może odpuścili :-) Ja nie mówię że akurat ten przypadek to kradziony telefon. Ostrzegam jedynie chłopaka przed taką możliwością. Zapewniam cię że nowy telefon w opakowaniu też można ukraść osobie prywatnej nawet tuż po zakupie np. w autobusie gdy wraca szczęśliwy posiadacz do domu. Może być też przedmiotem większej kradzieży np. z transportu towaru. Jeżeli telefon ma papiery gwarancje i rachunek to spoko ale jeżeli są jakieś wątpliwości a tu kolega widać nie do końca ufa sprzedawcy to lepiej sprawdzić.

Także w niektórych przypadkach "przesada" może wyjść na zdrowie.

Edytowane przez dinokajman
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...