Skocz do zawartości

Xperia SP czy SG S4 mini co wybrac ???


Recommended Posts

1. Ile masz pieniędzy do przeznaczenia na telefon?
1200 zł
2. Chcesz komórkę z sklepu internetowego, allegro czy komisu komórkowego?
Sklep internetowy [neonet, itp]
3. Jakie firmy cię interesują? Sony Xperia, LG, Samsung
4. Do czego telefon ma być wykorzystywany? - podaj funkcje, na których przede wszystkim Ci zależy. – Internet, gry, muzyka, dzwonienie ,
5. Jaki system operacyjny preferujesz? android
6. Będziesz modyfikował oprogramowanie telefonu? Może w przyszłości tak
7. Interesują Cię telefony z dotykowymi wyświetlaczami? Jeżeli tak to w jakim przedziale powinna być wielkość wyświetlacza? 4,3’’ - 4,6 " - 5 " jest dla mnie za duzy
8. Używany wchodzi w grę, czy może tylko nowe egzemplarze? Nowy tylko


Zastanawiam się nad - Xperia SP czy SG S4 mini co wybrac bo zalezy mi na wielkosci ekranu, i slot na kartę pamieci, nad motorola sie zastanawialem tez ale z tego co wiem nie ma jej w sklepach w polsce - jedynie alegro tu akurat nie chce robic zakupow przez neta - w razie jakies usterki beda problemy z reklamacja i wysylkami

Edytowane przez Jony 1258333
Link to post
Share on other sites

za 1200 to masz na alledrogo NOWY telefon LG G2, który miażdzy S4.

Warunkiem jest tylko, że wystarczy Ci 16 Gb, z czego masz 11 Gb do użytku. Brak kart pamięci ale możesz dokupić pena.

http://allegro.pl/nowy-lg-g2-d802-bez-sim-play-gwarancja-okazja-i4147203809.html

Natomiast z mniejszych masz do dyspozycji tylko 3 interesujące telefony:

S4 mini - drogi niestety i dość mocno okrojona wersja S4. Aczkolwiek nie ma konkurencji w tym przedziale wielkości.

Moto G - kupisz 16 Gb, brak kart pamięci, czysty android, bardzo dobra muzyka z głośnika...

Z1 Compact - mega fajny telefon, super bebechy, bardzo dobry ekran (w przeciwieństwie do SP) super aparat itp. Tylko będziesz musiał dozbierać albo jeszcze chwilkę poczekać, bo dość szybko cena spada.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

za 1200 to masz na alledrogo NOWY telefon LG G2, który miażdzy S4. Warunkiem jest tylko, że wystarczy Ci 16 Gb, z czego masz 11 Gb do użytku. Brak kart pamięci ale możesz dokupić pena
Po 1. w codziennym uzytkowaniu nie zauwazysz roznicy miedzy snapdragonem 600 (Galxy S4) a 800 (LG G2). po 2. tak napewno ktos bedzie nosil z telefonem pendrive. aczkowiek G2 to tez dobry telefon 
Link to post
Share on other sites

Różnica między wydajnością to nie tylko. S4 jest zmiażdżony kilkoma innymi rzeczami:

- szybkością procesora, który jest zauważalny

- nakładka szajsunga laguje (sam się zastanawiam jak to zrobili) - nawet podczas wczytywania książki adresowej

- aparat robi lepsze zdjęcia (aczkolwiek video na + Samsunga - problemy z AF w LG)

- bateria która jest jedna z najlepszych (LG przy średnim użytkowaniu leci nawet do 3 dni)

- nakładka LG jest modyfikowalna i ma dużo lepsze dodatki niż S4 - np. Knock on - możliwe że będzie knock code.

- ekran jest lepszy w LG (prawdziwe FHD + naturalne kolory) -> kwesta gustów

Przegrywa tylko w 2 aspektach :

- brak kart pamięci

- dźwięk na głośniku jest głośniejszy ( nie mylić z jakością, bo wgrywasz apke i gra głośniej od Samsunga bez utraty jakości)

Wady tych 2 ?:

2 mydelniczki;p

O czymś zapomniałem ? Dopisujcie ;) Poczytaj forum i sam zobaczysz, że dużo bardziej polecany jest LG.

Zapomniałem a co masz do Pena ? 3 cm w kieszeni będzie Cię uwierał w 4 litery ? Zobacz sobie na peny PQI

http://allegro.pl/pendrive-pqi-connect-201-32gb-smartfon-tablet-pc-i4128972614.html

Edytowane przez kuku8
Link to post
Share on other sites

 

 

- bateria która jest jedna z najlepszych (LG przy średnim użytkowaniu leci nawet do 3 dni)
w samsungu mozesz wymienic baterie nie oddajac telefonu na serwis,

 

 

- ekran jest lepszy w LG (prawdziwe FHD + naturalne kolory)
 o co ci chodzi z "prawdziwym full hd"? moze samsung ma cukierkowe kolory ale mozna to zmienic w ustawieniach.

 

Zapomniałem a co masz do Pena ? 3 cm w kieszeni będzie Cię uwierał w 4 litery ? Zobacz sobie na peny PQI http://allegro.pl/pe...4128972614.html
troche bez sensu ale niech bedzie, moze autorowi sie spodoba :D 
Link to post
Share on other sites

w samsungu mozesz wymienic baterie nie oddajac telefonu na serwis,

 

 

 o co ci chodzi z "prawdziwym full hd"? moze samsung ma cukierkowe kolory ale mozna to zmienic w ustawieniach.

 

troche bez sensu ale niech bedzie, moze autorowi sie spodoba :D 

 

1. Co z tego, że wymienić ? Powiedz mi który telefon po 2 latach nadal jest na "topie" ? Jak kupujesz telefon to zazwyczaj na 2 lata, bo po tych latach technologia poszła na tyle do przodu, że nie wartko kupować baterii. Przecież S2 - 2 lata temu to było "najlepszy z najlepszych" a dziś ? Po 2 bateria jest wbudowana i co z tego ? Jeżeli widzisz, że średnio bateria trzyma dajmy 2 dni - dobrego, intensywnego użytkowania. LG GWARANTUJE stałą żywotność przez 800 cykli ładowania. Ponadto GWARANCJA na baterię w LG jest przez 2 lata, gdzie Szajsung daje 6 msc (Samsung zaliczył baterię do akcesoriów dodatkowych). Chyba wystarczy do tego punktów argumentów ?

2. Jak wiesz amoled ma naprawdę super kolory - nienaturalne, przesycone. Oczywiście, niektórym się to podoba, ale prawdziwą rozdzielczość posiadają wszystkie inne matryce z wyjątkiem amoledów. Wyjątkiem w amoledach był tylko jeden - galaxy S2 - gdzie zastosowano matrycę normalną - bez pentail. Pentile - możesz poczytać pod adresem : http://komorkomania.pl/2012/05/13/dlaczego-galaxy-s-iii-ma-matryce-pentile. W skrócie : pentile nie posiadają tak jak inne matryce RGB tylko RGRB czyli mniejszą ilość sumpikseli. Było to bardzo widoczne do rozdzielczości <HD. Natomiast (przynajmniej ja) rozróżniam jakość obrazu i dla mnie LG ma super ekran. A jeśli chodzi, że Samsung może mieć naturalne kolory -> to prawda i fałsz. Z IPS ta funkcja nie ma szans. Kolory są bardzo wyblakłe -> wyprane... Nie ma szans zbliżyć się do G2... Natomiast (osobiście mam ustawione na naturalny) to i tak ekran jest o niebo lepszy niż w Xperia SP czy Z.. Trzeba zaznaczyć jeszcze raz -> dla kogoś kto lubi przesycone barwy to amoled jest dla niego.

Jeszcze pytania ? ;p

Link to post
Share on other sites

 

 

4,3’’ - 4,6 " - 5 " jest dla mnie za duzy - to jak mi sie zdaje L G - G 2 - jest troche wiekszy   po za tym zakup na alegro nie wchodzi w gre - zle wspomnienia z reklamacjami
 No to najlepszym wyborem bedzie moto G poniewaz ma: 4,5 calowy ekran HD o rozdzielczosci 1280x720px, ladne kolory i katy widzenia, wydajny procesor, 4 rdzenie o taktowaniu 1.20Ghz, i uzupelniony 1gb ramu. szybkie aktualizacje jak w NEXUSACH i na starcie masz juz android 4.3/4.4 tego nie jestem pewien
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz 4,3-4,6" to dobrą opcją będzie ten S4 Mini. Dobry 2-rdzeniowy procesor (w przeciwieństwie do Moto G, która ma 4 słabiutkie rdzenie), 1,5 gb ramu, wejście na kartę microSD i z tego co się orientuję to S4 Mini ma dostać update do KitKata.

Link to post
Share on other sites

Wiesz....Nie patrz na ekrany - ich rozmiar. Podam 2 telefony.

Galaxy S3 - rozmiar wyświetlacza 4,8"

G2 - 5,2"

Jak popytasz to większość (Ci co nie siedzą w temacie) mówią G2 i 5,2 cala to bydle! za duży !

A rozmiary telefonów to:

138,50 x 70,90 x 8,90 mm -> G2

136,60 x 70,60 x 8,60 mm-> S3

 

Natomiast jak zależy Ci na małym ekranie to:

MOTO G lub S4 mini

Z tych 2 bardziej polecę Samsunga, jeżeli masz zamiar wydać znacznie więcej kasy -> zalety w porównaniu to moto G :

- slot kart pamięci

- 1,5 Gb ram

- procesor Krait

- dużo lepszy aparat

- dzwięk na wyjściu audio

- mniejszy telefon (za sprawą mniejszego ekranu)

 

Moto G góruje nad S4 mini, bo :

- lepszy ekran (dużo wyższa rozdzielczość)

- na głośniku gra lepiej

- pewność aktualizacji

- czysty android

 

Wadą jest to, że niestety masz 8/16Gb wbudowane. Gdzie 16 jest nieopłacalne... a 8 GB masz tylko 5.5.

Natomiast zastanów się nad Nexus 4... jak wystarczy Ci 16 Gb to będzie lepszy od tych dwóch, tylko tam masz ekran 4,7 cala.

Jego rozmiary to: 133,90 x 68,70 x 9,10 mm

Gdzie Samsunga to: 124,60 x 61,30 x 8,94 mm

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...