Skocz do zawartości

Intel Core 2Duo e7400 2.8GHz


Recommended Posts

Witam,

chciałbym podkręcić nieco swój procek. Posiadam typowe chłodzenie Intela dołączane do procesorów. Czy istnieje potrzeba wymiany tego chłodzenia na lepsze? I najważniejsze ,czy podkręcanie w moim przypadku jest bezpieczne? Procesor jak i płyta główna mają już 5 lat, cała reszta jest nowa. Z overclockingiem mam do czynienia pierwszy raz, więc proszę Was o pomoc.

Pozdrawiam

 

Specyfikacja komputera:

Procesor - Intel Core 2 Duo E7400 2.80 GHz

Płyta główna - Gigabyte model: G31M-ES2L

Pamięć RAM - Kingston 4Gb DDR2 800Mhz 

Zasilacz - Corsair VS 450W

Oprogramowanie - Windows Vista Business 32bit

Obecna karta graficzna - Gigabyte Radeon HD 7770 1Gb GDDR5

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Co do zmiany chłodzenia to zadaj sobie pytanie cz chcesz inwestować pieniądze w stary komputer. Temperatury były by niższe, było by ciszej i może podkręciłbyś odrobinę mocniej procesor. Ja nie chciałem inwestować więc podkręcałem swojego Core 2 Duo E6750 2.66 GHz na BOXowym chłodzeniu. Bez zmiany napięcia podkręciłem go do 3.2 GHz i to mi wystarcza, temperatura przed i po w stresie wynosiła 71 stopni (testowałem OCCT). Poradnik, którym się kierowałem:

 

http://forum.pcformat.pl/Poradnik-Podkrecanie-procesorow-Core-2-Duo-Dual-Core-Core-2-Duo-Quad-t

 

Najważniejsze na co zwróć uwagę to System Memory Multiplier, ustaw go tak, aby przy okazji zwiększenia taktowania FSB nie podkręcić sobie pamięci :D (chyba, że chcesz je podkręcić :)).

 

Podkręcanie w granicach rozsądku jest bezpieczne (choć gwarancji nikt Ci nie da), podkręcaj samym FSB, nie baw się napięciami (lub zwiększ je minimalnie) jeśli nie chcesz zbytnio ryzykować. Ja na BOXowym chłodzeniu wolałem nie zwiększać napięcia, zwiększyłem tylko taktowanie FSB. 

 

Ile uda Ci się osiągnąć zależy od sztuki procesora, choć na BOXowym chłodzeniu maksimum z procesora nie wyciśniesz. Ja będąc na Twoim miejscu byłbym szczęśliwy, gdybym uzyskał 3,3 - 3,4 GHz (zawsze to 20% więcej) bez zwiększania napięcia. Po podkręcaniu przetestuj np. programem OCCT i zobacz, czy komputer jest stabilny.

 

http://www.ocbase.com/index.php/download

Pozdrawiam

Edytowane przez roneth
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...