Skocz do zawartości

Woda destylowana, a demineralizowana


Recommended Posts

Cześć,

 

mam pytanie odnośnie stosowania wody - destylowanej i demineralizowanej w układach. W internecie oba pojęcia przeplatają się, lecz jak mi się wydaje - różnią się. Jaka jest różnica z praktycznego punktu widzenia między destylowaną, a demineralizowaną? Jakie dodatkowe specyfiki trzeba dodać? Która jest po prostu lepsza, trwalsza, mniej wypływa na pracę układu(glony, korozja)?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez patryk0493
Link to post
Share on other sites

 

Woda demineralizowana i destylowana to to samo inna jest tylko metoda uzyskiwania tej wody - że demineralizowana - to przepouszczna przez filtr RO a destylowana to skoroplona para.

 

To tak w skrócie.

 

Natomiast według mnie do układu lepiej kupić płyn pre mix od np. Mayhemsa. 40 zł za butelkę na ~6 miesięcy to naprawdę nie jest duży koszt, a jest od razu gotowy do użycia. 

Link to post
Share on other sites

Jako absolwent technikum chemicznego powiem Tobie, że można uznać to praktycznie za to samo ( jeśli została ona destylowana  w celu pozbycia się zanieczyszczeń to nie posiada również minerałów ponieważ zostaną one w kolbie na dnie i para wodna ich nie przeniesie ) Jeśli pozbywamy się minerałów wytrącając je to przez dekantacje lub używając odpowiednich sitek można uzyskać wysoką czystość, lecz będzie ona i tak mniejsza niż w przypadku destylacji.

Do układu chłodzenia z wodą destylowaną dodaj 3 - 4 ml alkoholu wysoko stężonego ( najlepiej spirytus rektyfikowany bo jest czysty, zapobiegnie to (lub opóźni powstawanie zielonych nalotów na miedzianych elementach pompy jak również bloku chłodzącego). Pozdrawiam I życzę miłego dnia.

Link to post
Share on other sites

Pytanie czy chce Ci się z tym bawić

 

Gotowy pre-mix zawiera już płyn anty korozyjny, dodatki które hamują powstawanie jakiegokolwiek życia w układzie, a także ma właściwości elektrostatyczne.

 

 

Buteleczka biocide to jakieś 30 zł. Dokładasz dychę i jest pre mix ;<

Link to post
Share on other sites

Destylowaną znajdziesz na stacji benzynowej zazwyczaj :)

 

Byłem na kilku, raczej nie po to by kupić, a wytłumaczyć czym różnią się o ironio "dwie wody".

 

Tak, można wlać płyn chłodniczy i bym to zrobił, gdyby nie fakt, że mój układ nastawiony jest także na wrażenia wizualne, a nikt nikt nie produkuje żółtych lub pomarańczowych płynów.

Link to post
Share on other sites

Byłem na kilku, raczej nie po to by kupić, a wytłumaczyć czym różnią się o ironio "dwie wody".

 

Tak, można wlać płyn chłodniczy i bym to zrobił, gdyby nie fakt, że mój układ nastawiony jest także na wrażenia wizualne, a nikt nikt nie produkuje żółtych lub pomarańczowych płynów.

Pomarańczowy płyn do chłodnic idzie kupić z żółtym się jeszcze nie spotkałem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...