Skocz do zawartości

Jaka płyta główna pod i5 4670k


Recommended Posts

Witam.

Ostatnio spaliła mi się karta graficzna (asus gtx460 - po dwóch i pół roku - przypadek? :D) i trzeba zmienić na coś nowego. Wybór padł na R9 270X (cena no i wydajność :) ) ale troszkę przestarzały mam sprzęt i trzeba wymienić na coś nowego, lub jeśli możecie to odciągnijcie mnie od zmian :D

Aktualny zestaw to
Phenom x4 955 na sockecie am2+ i DDR2 - tutaj wchodziłaby zmiana płyty głównej oraz ramu jedynie ale czy później będzie się opłacało dokupować procesor od AMD? Niestety nie są one za wydajne.

Mam zamiar przejść teraz do niebieskich i zastanawiam się nad procesorem i5 4670k. I tutaj dochodzą pytania:
Jaką płytę główną wybrać? Nie bawię się w podkręcanie dlatego nie za bardzo potrzebuję jakiejś super płyty ale też nie chcę kupować czegoś za grosze, i interesuje mnie format ATX (żadne micro itp). Ofc aby to ładnie współgrało z ww kartą.

Może wybrać inny procesor? Komputer ma działać jak należy przez dłuższy okres czasu ale jego zastosowania będą dość szeroko zakrojone, więc tutaj o gry tylko nie chodzi. 


I ostatnia sprawa - zasilacz. Aktualnie posiadam OCZ stealthXstream 600W. Potrzebuję upgrade`u czy w zupełności ten mi wystarczy?

Link to post
Share on other sites

 

 

i5 4670k. I tutaj dochodzą pytania: Jaką płytę główną wybrać? Nie bawię się w podkręcanie

jeśli nie chcesz podkręcać to model z odblokowanym mnożnikiem jest zbędnym zwiększaniem kosztów, ja proponuję procesor 

nie napisałeś jaki budżet na płytę ale mogę zaproponować taką - posiada wszystko co potrzeba - dual bios, dobra integra i może się podobać 

jeśli chodzi o zasilacz to mocy powinno wystarczyć ale jeśli masz dodatkowy budżet to można się rozejrzeć nad zasiłką z certyfikatem gold dla lepszego wykorzystania energii np. taki - 550w, 2 mocne linie 12v, certyfikat gold, 5 lat gwarancji

Link to post
Share on other sites

 

 

Budżet budżetem, nie wiem około 400-500pln max już taki max max

To ja proponuję MSI G43 Gaming http://www.salurion.pl/product/204602/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/MSI_Z87_G43_Gaming.html lub G45 Gaming http://www.salurion.pl/product/190038/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/MSI_Z87_G45_Gaming.html

 

 

 

Jeszcze jedno pytanie - Ram - 1333 czy 1600?

Oczywiście, że 1600Mhz - cena praktycznie się nie różni. A producentów masz mnóstwo - Kingston, Patriot, Corsair, Crucial, Geil, Good Ram...

Link to post
Share on other sites

autor pisał że nie planuje oc więc po co płyta na chipsecie z87? można kupić tańszą a różnicę przeznaczyć np. na pamięć lub zasilacz

jeśli już ma być od msi to brać na b85 coć od tego msi ja bym wziął gigabyte lub asrocka

Edytowane przez ryba21184
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

 

poleciles chyba najbardziej przeplacona plyte, ktora nie jest wolna od wad...trzeba trafic na dobry model bo inaczej serwis. jak ktos lubi smoki, pcb koloru kupy (zalezy od swiatla) i stac go to ok. to jedna z bardziej przesiaknietych marketingiem plyt. ale mi sie podoba i jestem zadowolony (po serwisie). taka mala dygresja :)

 

e//

 

@ryba

 

byles szybszy :)

Edytowane przez bialyboski
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

autor pisał że nie planuje oc więc po co płyta na chipsecie z87? można kupić tańszą a różnicę przeznaczyć np. na pamięć lub zasilacz jeśli już ma być od msi to brać na b85 coć od tego msi ja bym wziął gigabyte

Ano dlatego, że może nie planuje OC we własnym zakresie, a już dzieki programom dodanym do płyty kiedyś zechce. Poza tym G43 nie jest droga.

Link to post
Share on other sites
i5 4670k czy i5 4570?

różnica w procesorach polega na 200mhz na korzyść 4670k oraz odblokowany mnożnik co daje możliwości podniesienia taktowania, jeśli nie masz zamiaru robić oc to nie wiem czy warto dopłacać 150zł, przy czym trzeba by też pomyśleć nad lepszym chłodzeniem co daje kolejne 180-350zł zależnie co byś wybrał

Wszystkie pozostałe parametry są identyczne

Edytowane przez ryba21184
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...