Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

 

          Chciałbym  zasięgnąć waszej rady jaki serwer Nas warto kupić do użytku domowego w budżecie maksymalnie do 1000 zł.  Jaki byłby optymalny w stosunku cena - wydajność ?

Edytowane przez ROBGA
Link to post
Share on other sites

Masz jeszcze jakieś wymagania prócz pobierania i udostępniania filmów w sieci lokalnej?

 

Posiadam Synology DS213j wraz z Seagate SV35 2TB (dysk przeznaczony do monitoringu) i z takiego zestawu jestem bardzo zadowolony. W chwili obecnej cenowo wypada lekko ponad budżet 1077zł + kw. Gdyby nie to, że torrenty jednak wolę dodać sobie sam ręcznie, to bym pewnie zapomniał, że NAS gdzieś tam w szafce żyje swoim życiem.

Ewentualnie myślę, że można ze spokojem wybrać tańszy model, tak byś zmieścił się w 1k. Obsługa synology jest intuicyjna i prosta mimo, że z początku może okazać się nieco kłopotliwa - kwestia przyzwyczajenia i obskoczenia opcji, co gdzie i jak.

Więcej informacji o ustawieniach, jak i ogólnie o synology znajdziesz na pronas.pl

 

I przede wszystkim przemyśl dobrze, czy nie chciałbyś jednak zwiększyć budżet przeznaczony dla NAS-a. Głód rośnie w miarę jedzenia, a im lepszy NAS tym na dłużej będziesz miał spokój w tej kwestii. - moja własna opinia.

 

PS: Ponadto, odnośnie dysków są dostępne modele od Seagete przeznaczone dla właśnie serwerów NAS, oraz także seria WD Red.

Które z dysków są lepsze? Są zwolennicy jednych jak i drugich. Podobno WD są niezastąpione, mniej awaryjnie i tak dalej, ale wiesz jak to jest, wszystko zależy od szczęścia na jaki dysk się trafi.

Edytowane przez philips
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...