Skocz do zawartości

Jak dobrze wyczyścić monitor?


Recommended Posts

Witam, od niedawna posiadam nowy monitor http://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/iiyama-prolite-g2773hs.bhtml?from=ceneo&p=1449.00&cr=0, kupiłem również środek do czyszczenia monitora, jednak po każdym czyszczeniu (szmatką albo ręcznikiem papierowym) zostaje ogromna ilość smug i jakiś zacieków, zgodnie z instrukcją daje niewielką ilość tego środka na szmatke i czyszczę monitor.

 

http://s6.ifotos.pl/mini/CAM00686j_exnrrna.jpg

 

 

 

Może ktoś polecić naprawdę dobry środek do czyszczenia tego monitora? albo jakąś technikę (jakaś specjalna szmatka albo coś)? 

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Hej.

Jak zobaczyłem ten temat na forum, i brak właściwej odpowiedzi, postanowiłem odzyskach hasło do mojego starego konta i napisać tego posta.

To tak, jedyny słuszny środek do czyszczenia matryc to IPA - Izopropanol (Alkohol izopropylowy)
Do tego jakaś miękka chusteczka, według mnie najlepsze są zwykle, nie duże, ściereczki (kwadraty) z mikrofibry. Były na allegro z tego co widzę, nie będę podawał linków, bardzo prosto wszystko znaleźć.

Matryce po czyszczeniu wyglądają jak nowe,zero smug, ten alkohol paruje bardzo szybko, oczywiście wszystko jak powierzchnie nie są porysowane, wtedy po zabiegu, po prostu rysy są łatwiejsze do zauważenia ;)

Ps. Ja tez kupiłem sobie kiedyś w markecie jakieś chusteczki do czyszczenia monitorów lcd, po użyciu nie miałem nigdy tak upie....go ekranu jak wtedy. Wtedy jednak nie znalem jeszcze tego magicznego środka i pałowałem się bodajże w jakieś płyny z zawartością alkoholu, żeby to wyczyścić.

Edytowane przez Ktosnatopatrzy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Aż mnie zaskakują odpowiedzi niektórych ludzi :D

Albo Izo-propanol jak kolega wyżej wyżej napisał, albo zwykła wilgotna szmatka z mikrofibry jak kolega wyżej.

 

Unikaj wszelkich super magicznych płynów i detergentów... od lat mój sprzęt komputerowy czegoś takiego nie widział i od lat jest czysty.

Link to post
Share on other sites

Aż mnie zaskakują odpowiedzi niektórych ludzi :D

...albo zwykła wilgotna szmatka z mikrofibry jak kolega wyżej.

Czyszczę w ten sposób cały sprzęt, począwszy od monitora, plazmy, błyszczącego panelu amplitunera, a na stoliku z "czarnego szkła" kończąc. Zwilżoną mikrofibrą zetrzesz ładnie kurz, usuniesz ewentualne zabrudzenie, a następnie suchą mikrofibrą delikatnie "wyglancujesz" i efekt tego taki, że wszystko jest czyste jak łza. ;-) Edytowane przez philips
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zaskakują że polecają te wynalazki :)

 

O dziwo po mikrofibrze wcale tak szybko kurz nie osiada też. W zasadzie w ten sposób myję nie tylko PC, ale tak jak mówisz... meble, blaty i wszystko to co nie jest jakoś mega tłuste, ba nawet wnętrze auta tak czyszczę i jest przyjemnie matowe (kokpit, i fotele skórzane).

Link to post
Share on other sites

Ojj chyba czas się położyć spać. :-)

 

Dokładnie, sam byłem tym zaskoczony. Wcześniej panele przednie, bądź ekrany łatwo kurz do siebie przyciągały, z kolei po czynnościach wyżej wymienionych kurz tak łatwo już się nie osadza. Jakieś voodoo pewnie. ;-)

Tak czy siak fajna sprawa, do tego jeszcze mam zamiar zaopatrzyć się w jakąś miotełkę z mikrofibry, by co dzień, dwa przelecieć zleksza i też wydaje mnie się, że powinno to wzmocnić utrzymanie czystości tego typu urządzeń.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Jak już monitor wyczyściłeś i chciałbyś utrzymać jego czystość przez dłuższy okres czasu to możesz zaopatrzyć się dodatkowo w poniższy gadżet. Jest to włochata mikrofibra na patyku, delikatna i przyjemna w dotyku, która z pewnością Ci w tym pomoże. A ze ściereczek skorzystasz dopiero wtedy, gdy pojawią się brudy wymagające ich użycia.

 

Można by powiedzieć, że sprzęt pozostanie już wiecznie czysty, wystarczy tylko tym czymś machnąć co dwa-trzy dni w zależności od ilości osadzonego kurzu.

 

Przetestowane przeze mnie, polecam.

Koszt tylko/aż 5 zł, a efekty zdecydowanie tego warte.

 

 

O8YmAUT.jpg

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

ja czyszczę zwykłym płynem do mycia szyb od kilku lat monitory wszystkie i nic złego im się nie dzieje :) zazwyczaj wycieram papierowym ręcznikiem, czasami poprawiam ściereczką z mikrofibry, bo ona lepiej wszelkie "paprochy" zbiera. 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • worm zamknął ten temat
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...