Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam panów  :peace:

z racji reklamacji dysku ktory juz jutro idzie do zwrotu , zastanwiam sie na innym dyskiem ktory bedzie dobrze wspołgrał z moja płytka i prockiem (i5 3570k i asrock extreme 4 z77 ) wiadomo od ssdka bede oczekiwał szybkosci zapisu i odczytu glownie odczytu , wybór padł na dyski 120 gb :

 

 

 ADATA Premier Pro SP900

ADATA SX900

ADATA SSD XPG SX900

KINGSTON V300 

Liczy sie tez zeby miały dobry kontroler obecnie chyba lepiej działa sf jesli  myle 

to prosze o poprawke 

 

Link to post
Share on other sites

Żaden z tych, a już na pewno nie Kingston, który w tym modelu nie informując nikogo zaczął stosować asynchroniczne pamięci, co w parze z kontrolerem SF jest już wyjątkowo  nieudanym połączeniem.

Nie podałeś jednak  budżetu,  jak chcesz jak najtańszy to Crucial M500, Goodram C50, jak coś trochę wydajniejszego to Samsung EVO lub Plextor m5s a jak coś jeszcze lepszego to świetny będzie Plextor m5p, ale tu już wchodzimy w wyższy pułap cenowy. Wszystkie te model to najlepsze propozycje w swoich przedziałach cenowych.

Osobiście wziąłbym Plextora m5s - dobre parametry oraz prawie zerowa awaryjność. Co prawda szybszy i tańszy jest samsung jednak posiada on kości TLC, które są uznawane (aczkolwiek to raczej tylko teoria) za mniej trwałe od MLC.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie dyski na SF szału nie robią. W Twoim budżecie optymalny będzie Crucial M500 120GB - dane producenta pokrywają się z rzeczywistością, czego nie można powiedzieć o dyskach na SandForce.

Link to post
Share on other sites

panowie ale mieliście z tymi dyskami do czynienia ?? ze sf to kibel . Bo wynika z tego ze ten drugi sterownik maravel jest lepszy . 

W obecnym momencie faktycznie Crucial m500 biore pod uwagę i nieco droższa plextora m5s , i powiedzcie mi czy jest sens kupowania nota bene o stowke drozszego plextora??

Link to post
Share on other sites

Nie tyle kibel, co obecnie można dostać dużo lepszy nośnik w zbliżonej cenie. M5S to dysk o klasę lepszy i jeśli masz taką możliwość, to uważam, że warto.

Link to post
Share on other sites

Jeśli zapis ma dla Ciebie drugorzędne znaczenie bierz Cruciala, jak wolisz coś lepszego dołóż do 840 EVO lub niby trwalszego Plextora. W praktyce nawet TLC wytrzyma kilkaset terabajtów zapisu.

Tak na marginasie ja na swoim 840 Pro po ponad roku czasu mam zapisane lekko ponad dwa terabajty (Oczywiście swap wyłączony a wszelakie cache na hdd).

Link to post
Share on other sites

 

 

W praktyce nawet TLC wytrzyma kilkaset terabajtów zapisu.

 

W praktyce to nikt nie przeprowadzał takich testów, bo ciągłe zapisywanie aż do śmierci, aby sprawdzić, ile dysk wytrzyma, nijak się ma do rzeczywistego użytkowania.

 

Gwarancja M500 obejmuje na przykład jedynie 72TB zapisanych danych.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...