Skocz do zawartości

Zwiększanie RAMu i podkręcanie procesora w HTC Desire X


Recommended Posts

Witam wszystkich!
Ok. pół roku temu kupiłem HTC Desire X i powoli przestaje mi odpowiadać jeśli chodzi o parametry. Chciałbym na nim np. pograć w jakieś lepsze gierki, ale też po prostu nie chcę, żeby strony w przeglądarce musiały się ponownie wczytywać, jak tylko wyjdę na chwilę do jakiejś innej aplikacji :/

I moje pytanie brzmi:
czy można jakoś podkręcić procka i dołożyć RAMu w tym modelu? Przydałoby się również zwiększenie pamięci wewnętrznej, ale na tym mi jakoś specjalnie nie zależy, jeszcze wszystko się mieści (tym bardziej, że kupiłem kartę 16 GB).

Nie kupię nowego smartfona, bo póki co nie mam na to hajsu i nie zanosi się, żebym miał (zawsze biorę bez umowy, z umową dałbym radę, ale nie chcę), ale na takie modyfikacje mógłbym przeznaczyć kilka stówek.

Czy coś takiego jest możliwe? Oczywiście mogę zrootować smartfona, jeśli będzie taka potrzeba.

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

W kompie podkręciłem kartę graficzną do granic możliwości (żeby tylko nie było tzw. artefaktów) i nic się nie spaliło :P
Nie chodzi mi też o to, że system jest zasyfiony, prawie nic na nim nie zainstalowałem (oprócz kilku gier) i czyszczę go w miarę regularnie Clean Masterem.

Ale ok, spróbuję wgrać nowy soft :)

Link to post
Share on other sites

nie baw sie w podkrecanie bo spalisz telefon. wez wgraj nowy soft to bedzie chodzil jak zyleta :D

nie no twa wypowiedz rozbraja mnie do łez "spalisz telefon" :co: ,nie spali się nic ,tylko jak dasz za dużą częstotliwość którą oferuje kernel (chociaż w to wątpie bo dev wie jakie dany układ może mieć maksymalną częstotliwość przy jakim napięciu) to telefon poprostu będzie warjował ,np wyłączał się i włączał.

 

Tutaj wgranie nowego softu nic nieda,można niby wgrać jakiegoś costuma ale też będzie du*a(nie wiele ci to da) ,jedyną sensowną rzeczą jest wgranie jakiegoś dobrego  kernela .

 

np coś takiego : http://forum.android.com.pl/f1065/kernel-1-4ghz-tweaked-kernel-v2-12-02-2013-a-265088/

ale trzeba się bawić w odblokowywanie bootloadera i tp

 

polecam ci zostawić telefon w spokoju :)

Edytowane przez Łukasz12345
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...