Skocz do zawartości

Jak zwiększyć napięcie na karcie?


Recommended Posts

E1. Póki nie zmienisz ustawienia w BIOS'ie karty to będziesz musiał ustawiać z powrotem napięcie.

 

E2. Możliwe że nie działa. W takim wypadku wejdź jeszcze raz na tą stronę co podałem i poszukaj alternatywnej metody(z tego co pamiętam jest ich 5).

 

I jeszcze jedno: napięcie sprawdzaj tylko voltomierzem, nie żadnym programem. Czytałem, że były problemy i program pokazywał że jest 1,1V na rdzeniu a voltomierz wskazywał 1,5V i po włączeniu benchmarka karta zaczęła się dymić.

Radzę się zastanowić czy chcesz zaryzykować bo po zwiększeniu rdzenia będziesz mógł moim zdaniem MAX. wyciągnąć 100 MHz dodatkowo z rdzenia. A na twojej grafie wiele to nie da.

Link to post
Share on other sites

E1. Póki nie zmienisz ustawienia w BIOS'ie karty to będziesz musiał ustawiać z powrotem napięcie.

 

E2. Możliwe że nie działa. W takim wypadku wejdź jeszcze raz na tą stronę co podałem i poszukaj alternatywnej metody(z tego co pamiętam jest ich 5).

 

I jeszcze jedno: napięcie sprawdzaj tylko voltomierzem, nie żadnym programem. Czytałem, że były problemy i program pokazywał że jest 1,1V na rdzeniu a voltomierz wskazywał 1,5V i po włączeniu benchmarka karta zaczęła się dymić.

Radzę się zastanowić czy chcesz zaryzykować bo po zwiększeniu rdzenia będziesz mógł moim zdaniem MAX. wyciągnąć 100 MHz dodatkowo z rdzenia. A na twojej grafie wiele to nie da.

 

Wiem o tym pamięci DDR2 są wąskim gardłem :P

Powiem tak

Na razie mam OC bez zmiany napięcia. Zacznę kręcić jak już będę miał ze 400zł przy sobie bo jak spale to polecę po gtsa 250. A jak oc mi się uda to po hd5770

 

Masz plusa bo nie jednemu to pomoże :P

Link to post
Share on other sites

a bym ci proponował uzbierać na nową kartę, wtedy będzie można się brać za vmoda i to takiego bez ostrożności albo pójdzie extremalnie albo do śmietnika ja zamierzam tak zrobić ze swoim 8600GTS jak będę miał coś lepszego :D

 

Kupić nową kartę to już mam plany z 1 rok :P ,

Myślę że w Lutym 2011 będzie minimum GTS250

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...