Skocz do zawartości

Smartfon do max 500zł, wytrzymałą bateria, praca 80% multimedia 20%


Recommended Posts

Noszę się z zamiarem kupna smartfona, jest to sprzęt na którym się praktycznie nie znam - nie śledzę nowości, nie mam wprawy na co zwracać uwagę etc. Jednocześnie jestem z tego pokolenia, które jak dostanie sprzęt do ręki, to prędzej czy później z googlem ustawi wszystko co trzeba. ;)

 

Tak jak w temacie:

- budżet: do 500zł, ale w dwie strony - jeśli przyrost wydajności jest niewielki, to wolałbym wydać mniej, a jeśli przyrost byłby sensowny, to byłbym w stanie wydać 100zł więcej.

- zastosowanie: internet po wifi (głównie), bardzo rzadko gry

- oczekiwania:

czego wymagam: płynny i dobrze zoptymalizowany system; możliwość odczytania plików word i excel;

byłoby miło: łatwa konfiguracja; bateria, która wytrzyma więcej, niż jeden dzień; dwie karty SIM; microSD;

 

To byłby mój pierwszy smartfon - jaka wielkość ekranu byłaby optymalna?

 

Słyszałem opinię, że WP jest lepiej zoptyamlizowany, ale daje mniejsze możliwości konfiguracji, z kolei z Androidem bywa różnie, ale daje właściwie nieograniczone możliwości konfiguracji, wymaga przy tym dużpo grzebania - czy można powiedzieć, że ta opinia jest prawdziwa, czy jest już może nieaktualna?

 

Druga kwestia - nie potrzebuję fantastycznego aparatu - jaki będzie, taki wezmę. Do muzyki mam oddzielny sprzęt (i pod względem choćby baterii jest to dobre rozwiązanie), także na tym raczej nie będę słuchał muzyki.

 

Napiszcie proszę, czy pominąłem jakiś aspekt, do którego powinienem się ustosunkować.

 

 

Będę wdzięczny za wszelkie porady.

Link to post
Share on other sites

Subiektywna opinia to jedno ale żeby od razu fanbojstwo WP phonów?

Wspomniany LG jest dobrym tel. Można też poszukać Galaxy Ace3 . Ma niezły hardware aczkolwiek już słabo zoptymalizowana nakładkę samsunga.

Z lumii dostaniesz praktycznie tlyko 520 a na tle konkurencji już szału nei robi. Konkurencja idzie do przodu a nokia dalej ma tu tylko lumie 520 na dobrą sprawę. Ich przewaga konkurencyjna w podzespołach została praktycznie wyeliminowana.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co musi mieć system - androig albo wp, żeby można było otwierać pliki word, excel?

A czy system muli, to jak sądzę pewnie kwestia użytkowania - tak samo jak na komputerach.

 

http://www.x-kom.pl/p/126283-smartfon-telefon-fablet-samsung-galaxy-s3-mini-i8190-bialy.html

co sądzicie o tym modelu?

Edytowane przez pwojciech
Link to post
Share on other sites

Od siebie polecam poszukać Alcatela 6030 z gwarancją. Mam takowego od lipca zeszłoego roku ,od tego czasu zawiesił się raz, początkowo były problemy z programem klawiatury ale akutalizacja załatwiła sprawę. Dobry i stabilny telefon. Bateria spokojnie wystarcza na cały dzień, a jeżeli nie masz go non stop w rękach to i ze dwa dni. Ja u siebie często podłaczam go do PCeta więc prawie w ogóle go pod ładowarką nie trzymam ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...