Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Potrzebuję kabla HDMI na długość 6m. Potrzebuję go gdyż zamierzam podłączyć telewizor pod PC. Przeglądnąłem neta i są tam różne kable, a ceny ? Od 100 - 1500 zł. No i właśnie co jest takiego w tych droższych że tyle kosztują? Przy okazji.. polećcie mi jakiś kabel, tylko żeby nie kosztował za dużo i sprostał moim oczekiwaniom. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Droższe różnią się tym, że masz w nich więcej marketingu. Jeśli kabel działa, to nie ma (prawie) różnicy. Pod zwykły TV podłączyłem nagrywarkę za pomocą najprostszego kabelka używanego wcześniej do przekazywania zdalnego sterowania z wzmacniacza do odtwarzacza CD.  I obraz był całkiem dobry, zmiana kabla nic nie wniosła. Te droższe mają "lepszy" metal, bardziej czysty, izolator może mieć w sobie malutkie bąbelki powietrza, mogą być posrebrzane albo pozłacane itd. Jeśli chcesz oglądać różnice, to po pewnym czasie stracisz wątek, oglądając film. Pilnuj lepiej, aby miał gwarancję. i np. w sklepach wielu sprzedawców mówi, że nie ma różnicy pomiędzy TV z FullHD a zwykłym HDReady! Z kablami różnica jest jeszcze mniejsza.

Link to post
Share on other sites

Gdzieś mi się ubiło o uszy, że im dłuższy kabel tym gorsza jakość obrazu, ale to chyba jednak mit. Pewnie poszukam jakiegoś najtańszego. Dzięki !

 

Proponowałbym jeszcze, aby sprawiał wrażenie solidnego mechanicznie. Co do pogarszania obrazu na długości - to prawda, w przypadku transmisji analogowych. Cyfra ma to do siebie, że sygnał można przywrócić do stanu oryginalnego, analoga się nie da.

Link to post
Share on other sites

Każdy kabel HDMI powyżej 5m będzie miał straty - im dłuższy tym większe. Mało który kabel HDMI działa powyżej 10m.

Nawet dobre ekranowanie nie pomoże gdy kabel ma ok 15m - wtedy potrzebny jest wzmacniacz sygnału po drodze.

Przy 6m warto zainwestować trochę więcej niż 30zł. Przynajmniej w dobry ekran, bo to od niego zależy jakość sygnału na końcu kabla.

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

A więc sprawa wygląda następująco: Kupiłem na allegro 7metrowy kabel za 20 zł. Skusiło mnie to, że była duża liczba kupujących i zero negatywnych komentarzy. Dobra kabel przyszedł, podłączyłem PC do TV, i masakra... zakłócenia cały czas, co 5 sekund czarny ekran, a najgorsze jest to że na jutro bardzo go potrzebuję. Jest jakaś szansa poprawienia sygnału? Żeby chociarz dało się 1 film obejrzeć ? Mieszkam w średnio-dużym mieście, tutaj takiego kabla nie dostanę :(

Edytowane przez misiek710
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...