Skocz do zawartości

Krawędzie zniekształcone, pogorszenie obrazu - dawny problem


Recommended Posts

Witam, otóż ów problem mam już kupę czasu, zresztą kiedyś tutaj pisałem, w tej sprawie ale nikt nie potrafił mi pomóc, bo to problem chyba nie do rozwiązania, jak dla mnie, próbowałem już wiele rzeczy począwszy od zmiany komputera, zmieniłem problem pozostał, komputer kupiłem w zeszłym roku w kwietniu, znów zmieniłem na nowy kupiłem w listopadzie, by pograć w battlefielda bo wcześniejszy nie dał by rady no i oczywiście problem pozostał kupiłem jakiś używany moniotr i oczywiście bez zmian, problem się objawia zniekształconymi krawędziami, np. idę postacią w grze to powiedzmy podłoga jest zrobiona z kafelek, to krawędzie pomędzy tymi kafelkami "latają" tak mam niestety a to obrzydza. filmy też są znacznie gorszej jakości nie są wyraziste jak dawniej, tylko nie wiem czy to smużą tak to może nazwe i w grszej jakości filmu widać jakby obraz złożony był z pixeli czy czego tam, takich kwadratów, wygląda to brzydko, jeżeli chce obejrzeć film w dobrej jakości musi mieć przynajmniej 5gb. tak samo mam z tymi krawędziami co jest śmieszne w telewizorze we wszystkich telewizorach w domu, nie są to nowoczesne jakieś, ale kiedyś tego problemu nie było,chociaż te krawędzie nie uprzykrzają tak przy oglądaniu TV ale toż to chore, nie umiem tego wytłumaczyć, a problem zaczął się od tego: podkręcałem procesor w programie jakimś gigabyte jakiś tam, nie pamiętam, no i po tym komputer zrestartował się najpierw na monitorze pokazał poziome kolorowe paski przez może 2-3 sekundy, po jakimś czasie nie wierzyłem że od tego pogorszył mi się obraz, na niektórych forach mnie nawet wyśmiali, więc się wkurzyłem i zrobiłem tak samo, czyli podkręciłem na tym starym komputerze znów procesor by zobaczyć czy to od tego się obraz pogarsza i faktycznie był jeszcze gorszy no i mam go do teraz, przy pierwszym podkręcaniu w TV jeszcze krawędzie nie "latały" przy drugim już tak,
 
Wiem że to co pisze wydaje się wręcz nie możliwe, ale tak jest i wybaczcie jeżeli coś pogmatwałem w tym całym zapisie wyżej, jeżeli mi się coś przypomni to dam znać, aha no i jeszcze mam literki takie jakby brakowało im wygładzania i jeszcze zamiast przejść tonalnych mam takie jakby odcienie pokazane w paskach, jeżeli mi ktoś pomoże w tym to chylę głowe, albo planuje kupić jakiś dobry monitor z rozdzielczością HD 1980-1080(chyba tak), może obraz będzie lepszy, obecnie mam HP l2245wg 22cale, 
 
Jeszcze raz sory za jakiekolwiek niespójności w tekscie wyżej, jeżeli czegoś nie rozumiecie można pisać.
 
dodam że byłem nawet w serwisie z komputerem i problem występował u nich także, nie wiem co to ma znaczyć, boje się już kupować, kupię laptopa za 3kafle a tutaj taki i będzie tak samo jak tutaj, to ja dziękuje albo jakis nowy telewizor, właśnie niedługo będę miał przypływ gotówki no i zamierzam ten monitor z rozdzielczością HD kupić, jakiś 22 calowy nie wiem czy poprawi on jakoś widzenia czy może nawet zlikwiduje.
 
Jeszcze coś, np. przy oglądaniu filmu obraz czasami troche tnie w sensie lekko przerywa/klatkuje, szczególnie gdy jakaś szybka akcja dzieje się bokiem
 
Znalazłem link, chodzi o te piksele tak to mniej więcej wygląda jak na tym drugim obrazku, w filmach z gorszą jakością np, na youtube w małym okienku, przy jakości 360p , tyle ze tak drastycznie to nie jest, u mnie widać te piksele ale nie aż tak mocno, w przerywnikach w grach jak jakiś filmik jest to też tak jest, po prostu widać tą "siatkę" zamiast gładkiego obrazu

 

http://www.google.pl/imgres?imgrefurl=http%3A%2F%2Fedu.i-lo.tarnow.pl%2Finf%2Futils%2F001_2008%2F0202.php&tbnid=9_fmiABEF0QHfM:&docid=8QHO4CKonCmAYM&h=253&w=503

 

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fz.trentkiewicz.w.interia.pl%2F5.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fz.trentkiewicz.w.interia.pl%2Fgrafika.htm&h=1118&w=1476&tbnid=V1DMOHUWVZS66M%3A&zoom=1&docid=ucNkG9-6n26cDM&ei=hZBAU_TqD8eQ7AaYr4C4DA&tbm=isch&ved=0CHQQhBwwAw&iact=rc&dur=2079&page=1&start=0&ndsp=29

 

np jak oglądam mecz przez internet w tych małych okienkach obraz jest straszny przy szybkiej akcji obraz się zamazuje jakby i kamera musi być chwile pare sekund w miejscu żeby się obraz wyostrzył, jak ruszam jakimś plikiem z jakimś tekstem myszką to litery się "ruszają" a chyba tak nie powinno być to znaczy jakby drgają, na prawdę chciałbym wierzyć że monitor dobry i by było po problemie

 

pod tą linią zą odpowiedzi z innego forum na którym także piszę.

 

----------------------------------------------------------------------

 

oglądałem przed chwilą 24 gigowy film który śnieżył, nie był zbyt wyrazisty, gdy go zwinąłem w okienko to krawędzie w filmie drgały, na całym ekranie nie, kiedyś mi wystarczał film 700mb czyli z rozdzielczością chyba 360 lub 480p, nie wiem czy monitor nowy coś tu zdziała, nie próbowałem go podłączać tylko pod wejście HDMI, bo nie mam monitora z HDMI

 

a ze sterownikami jak mniemam jest wszystko ok, bo już przed wczytaniem windowsa mam te piksele kwadraty, w logu msi na początku jak włącza się komputer

 

http://w370.wrzuta.pl/obraz/powieksz/9X7SbMHXrFg

 

w tych zaznaczonych miejscach zamiast pięknego gładkiego koloru są piksele nie kwadracik przy kwadraciku tylko takie mmałe pola gładkiego obrazu, jak np. przechodzi jeden kolor na drugi, takie przejście tonalne, to właśnie w tym przejściu tonalnym są te kwadraty, może nie pisze zbyt sensownie ale inaczej nie umiem tego wytłumaczyc. 

 

dodam jeszcze że przy patrzeniu pod innym kontem na biały ekran występuje takie jakby falowanie przez co bolą oczy

 

To jest screen z przerywnikiem filmowym w grze, nie wiem jak wy go widzicie ale dla mnie to takie skupisko malutkich pikseli, w ruchu wygląda to znacznie gorzej

 

http://w370.wrzuta.pl/obraz/powieksz/aAFMgme0Ld0

 

jeszcze to

 

http://w370.wrzuta.pl/obraz/powieksz/9jH56yzKbOW

 

jak zatrzymuję film to śnieżenie jakby ustępuje,tyle że jakby się temu przyjrzeć bliżej to to nie wygląda na śnieżenie tylko te pixele są w ruchu to nie jest tak mocno widoczne bo na każdym innym kolorze drgają tym odpowiednim do danego koloru, przy filmie z gorszą rozdzielczością wygląda to gorzej i jest to więsze

duzo informacji, problem nie z tej ziemi więc nie licze na szybką odpowiedz ale po to jest ten dział by pisać w nim o swoich niezidentyfikowanych problemach,

 

i5 3470, 8gb ram, gtx 670

 

nie piszcie że wygaduje głupoty bo właśnie na tym forum zostałem wyśmiany, nawet dostałem kilka wiadomości prywatnych od ludzi o zbliżonych problemach.

 

Jeszcze coś np. nie zawsze nie wiem od czego to zależy ale przy normalnym tekscie czasem widzę wokół niego porozrzucane piksele małe, tak samo jest z obrazem, nie wiem czy jakiś super hiper monitor załatwił by sprawę, aktualnie mam hp l2245wg na pewno nie jest to jakiś dobry monitor.

 

Znalazłem takie coś: 

 

Drugą zaletą jest to, że piksele nie są tak duże, jak w przypadku rozdzielczości Full HD. W typowym monitorze 27-calowym piksel ma szerokość około 0,31 mm, przez co krawędzie liter i ikon są nieco poszarpane. Wykorzystanie ekranu o większej rozdzielczości przy zachowaniu takiej samej przekątnej powoduje, że pojedynczy piksel ma szerokość 0,23 mm – obraz jest bardzo ostry, a przy tym naprawdę duży.

czyli np. monitor z rozdzielczością 1680 na 1050 piksel jest jeszcze większy niż te 0,31? bo eżeli tak to mniej więcej rozumiem czemu mam poszarpane litery i krawędzie zryte
biorąc na przykład mój monitor 22 cale 1680-1050

Edytowane przez DonOmar18
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...