Skocz do zawartości

PCI-Express 2.0 VS raedon 280x 2szt. spięte w CrossFire


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez HAKELBERY,

Recommended Posts

Witam,

Posiadam płytę główną Sabertooth P67 która posiada dwa gniazda PCI-Express 2.0

Czy podpinając do niej dwa raedony 280x w crossfire będę mógł korzystać w pełni z mocy obydwóch?

Czy może przepustowość PCI-Express 2.0 to za mało i będę potrzebował płytę z PCI-Express 3.0?

Proszę o pomoc.

 

Procek i5 2500k

8GB ram

Zasilacz 1300Wat

Link to post
Share on other sites

"Przy instalacji jednej karty będzie ona działała z pełną prędkością (x16), a przy instalacji dwóch kart graficznych oba porty oferują połowę tej przepustowości (x8)" - cytat z testu mojej płyty. Więc będę miał wtedy do dyspozycji dwie szyny 8x i 8x

I to w wystarczy do wykorzystania w pełni dwóch 280x?

Link to post
Share on other sites

Czyli producenci pisząc, że do nowej grafiki potrzebujesz PCI-Express 3.0 to tylko chwyt marketingowy?

Bo 2.0 wystarczy na jedną grafikę, a nawet dwie uciągnie?

 

Proszę, żeby ktoś jeszcze się wypowiedział zanim zacznę składać to do kupy :)

Edytowane przez Z-i-Z
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie do autora po co inwestować tyle kasy w dwie karty dla crosfire. No chyba że ma służyć za koparkę ( a raczej na pewno ). Gry świetnie chodzą na kartach do patyka (1000) po kiego marnować pieniądze ( zresztą nie moje ja bym kupił jednego 770GTX ).

Link to post
Share on other sites
Zasilacz 1300Wat

Wow, co to za monstrum do takiego zestawu, to tak jak by za autem osobowym ciągnąć cysternę z paliwem.

Chyba, że do kopania i chęć podpięcia wielu gpu.

 

Jeśli masz zamiar grać, to pomiędzy pci-e 2.0 x8 a x16, taki r9-280x może mieć ze 2 lub 3 klatki różnicy. 3.0 na dzień dzisiejszy to taki chwyt marketingowy nawet przy najwydajniejszych kartach.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Do takiego zestawu wystarczy 800 Wat. Po pierwsze procesor musi by na OC 4,5 żeby dał radę z dwiema kartami. Druga sprawa jak już masz jedną kartę i planujesz  kupić drugą ok, jak dwie nowe, to nie ma szensu lepiej kupić jednego 290x. Trzecia sprawa jaki monitor i czestotliwość odświezania bo jak nie obsluguje 120mhz w FUllhd tylko standardowe 60mhz to nie ma sensu budować zestawu z dwóch kart bo jedna 280x wystarczy do takiej częstotliwości.

Link to post
Share on other sites

Zostały mi 280x 2 sztuki z koparki, więc macie rozwiązanie zagadki, a szkoda mi teraz jedną sprzedawać za 900zł, jak nie dawno dałem za nią 1400zł.

A zasilacz temu taki mocny, bo przystosowany do uciągnięcia 4 grafik 280x.

Dzięki za pomoc, połączyłem dwie grafy w crossfire, zrobiłem 3dMarka i faktycznie wystarczy podkręcić procesor i będzie git.


Proszę o jeszcze jedną pomoc.

 

Podkręciłem procka na 4.5Ghz i taką prędkość podaje cpu-z przy obciążeniu IntelBurnTestem, ale w wynikach w 3DMark11 widnieje:

 

Reported stock core clock 3,300 MHz

Maksimum turbo core 1600 Mhz

 

Jest ktoś w stanie mi powiedzieć, czemu nie wskakzuje 3DMark 4500??

 

Wynik:

http://www.3dmark.com/fs/1984101

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...