Skocz do zawartości

Problem z ustawieniem DDR3 1600 hyperx - zawieszka i reset komputera


Recommended Posts

Witam mam problem z ustawieniem swoich pamięci ram http://www.kingston.com/datasheets/KHX16C9B1BK2_8X.pdf

w biosie w zakladce Advanced mam opcję JumerFree Configuration i w niej sporo opcji do pobawienia sie w oc.

Zauwazylem rowniez ze moje pamieci maja funkcję xmp, ktorej nie moge znalezc w swoim biosie, jest on zaktualizowany do najnowszej wersji (jest on moim zdaniem dosc okrojony, nie ma nawet zakladki AI Tweaker) oraz w programie cpu-z w zakladce ''spd'' podany jest inny model pamieci niz mam w rzeczywistosci, dlaczego sie tak dzieje, byc moze moja plyta glowna nie obsluguje tych pamieci ?

Dodam ze komputer losowo mi sie zawiesza.

Dodatkowo w instrukcji do plyty glownej znalazlem model pamieci ktory widnieje wlasnie w cpu-z

i mam napisane przy nim ze wartosc napiecia powinienem ustawic od 1.7-1.9V jednak na stronie producenta moich ramow (link u gory) napisane jest ze dopuszczalne wartosci pradu sa mniejsze. Co mam zrobic w tej sytuacji, proszę o pomoc.

 

 

Memory Clock mode - jesli ustawie manual moge zmienic napiecie ramow oraz

Memory Clock speed 400 mhz 533 mhz 667 mhz 800 mhz

 

 

problem sprawia mi zakladka Dram Timing Configuration, poniewaz jest tutaj az 16 opcji do wyboru :o i tu proszę was o pomoc w ustawieniu najoptymalniejszych wartosci:

 

dram cas# latency                        4 - 12clk

dram ras# to cas# delay               5 - 12clk

dram ras# pre time                       5 - 12clk

dram ras# act time                       15 - 30 clk

dram read to pre time                   4, 5, 6, 7 clk

Dram row cycle time                     12 - 42clk

dram write recovery time               5, 6, 7, 8, 10, 12clk

dram ras# to ras# delay                4, 5, 6, 7clk

dram read to write delay                3 - 17clk

dram write to read delay(DD)        2 - 10clk

dram write to read delay(SD)        4, 5, 6, 7clk

dram write to write timing               2 - 10clk

dram read to read timing               3 - 10 clk

dram ref cycle time                        90ns 110ns 160ns 300ns 350ns

Dram refresh rate                          [every 7.8ms] [every 3.9ms]

dram command rate                       1t albo 2t

 

sa to wartosci odczytane z instrukcji dolaczonej do mojej plyty glownej Asus m5a78lm l-e, JEDNAK W BIOSIE wartosci sie roznia w 3 przypadkach

 

Dram write to write timing        w biosie ustawiony jest na 1 a w instrukcji wartosc zaczyna sie od 2

Dram read to read timing        w biosie rowniez jest na 1 a w instrukcji od 3

dram write to read delay(DD)  w biosie ustawiony na 1 a w instrukcji zaczyna sie od 2 dlaczego tak jest ?

Prosze o podanie wlasciwych wartosci, jesli takie istnieją

Edytowane przez marcin90
Link to post
Share on other sites

jak jest pytanie o kanał czy coś takiego wybierz both.

Memory Clock speed to ustaw na 800MHz.

 

http://oi61.tinypic.com/24vqyja.jpg

masz nazwy jak te mają 6-8-6 to u siebie ustaw 9-9-9-27(24) i napięcie 1.65V jak będą problemy ze stabilnością czy ładowaniem systemu zmień na 11-11-11-33 i 1,5V

TRC też wypada ustawić bo często ustawia się samo na spore wartości. TRC ustaw dla 1szych ustawień 36 dla drugich 44.

Command rate oczywiście 1T ale dużej różnicy nie ma resztę zostaw na auto.

Edytowane przez helfi
Link to post
Share on other sites

jak jest pytanie o kanał czy coś takiego wybierz both.

Memory Clock speed to ustaw na 800MHz.

 

http://oi61.tinypic.com/24vqyja.jpg

masz nazwy jak te mają 6-8-6 to u siebie ustaw 9-9-9-27(24) i napięcie 1.65V jak będą problemy ze stabilnością czy ładowaniem systemu zmień na 11-11-11-33 i 1,5V

TRC też wypada ustawić bo często ustawia się samo na spore wartości. TRC ustaw dla 1szych ustawień 36 dla drugich 44.

Command rate oczywiście 1T ale dużej różnicy nie ma resztę zostaw na auto

 

Nie rozumiem o co Ci chodzi, zeby TRC ustawic na 44 dla drugich, jakich drugich ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...