Skocz do zawartości

Banki i lokaty.


Recommended Posts

Może ktoś się orientuje a może i sam  lokuje w ten sposób środki

Szukam banku gdzie można założyć lokate z "dobrym" %

Mbank którego głównie używam ma śmieszne 3%/rok i 2% na rachunku tzw emax+

Kiedyś na samym emaxie mieli 3,8 a na lokacie ok 5%. Teraz to jakaś żenada.

 

Jak to wygląda w innych bankach.

Link to post
Share on other sites

 

 

Tylko w teorii bo w praktyce mam więcej pieniędzy...
W praktyce masz więcej pieniędzy za które kupisz tyle samo. 

 

5% by mnie zadowoliło w skali roku
Zapomnij o normalnej lokacie na taki procent. 4.5-5% są dostępne ale np jakieś łączone z ubezpieczeniem itp. W getin na start dostaniesz 4%. Potem możesz założyć mobilną też na 4% (obie mają limit max. kwoty) 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

XD :D

 

BTW Znalazłem 4,5%w IDEA BANKU ale ofc bez entuzjjazmu

Wszystkie lokaty an rynku z % wyższym niż 3,5 są bardzo ograniczone. Zwykle kwotowo do 10 k pln i okresowo do 2-3 miesięcy + ofc jest limit. Można założyć tylko 1 taką lokatę jak w idea banku, Wniosek? Bank szuka krótkoterminowego taniego źródła kapitału i nic poza tym. Eh ten kapitalizm. Wszystkie soki z człowieka wyssą.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

warto przejrzeć aktualne opinie, i rankingi, porównania(ja korzystam z http://www.tanie-konto.pl/ ) i wybrać bank, który oferuje najkorzystniejszą i najbardziej odpowidającą ofertę. Teraz wiele banków ma liczne promocje, dodatkowe oferty dla klientó, no i wiekszośc kont teraz nic nie kosztuje (zwłaszcza internetowych).

Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...

Wracając do tematu w w tym roku jest jeszcze gorzej. Bo lokaty oscylują oebcnie w granicach 2,7 -3% max. Jest to niewiele i wszystko wskazuje na to ,że będą jeszcze malały.

Tutaj jest ciekawy temat:

http://www.forum-kredytowe.pl/f151/w-co-zainwestowac-90831.html

 

O tym w co obecnie warto jest zainwestować. Sam stawiałbym przede wszystkim na inwestycję w obce waluty. Warto jest trzymać trochę kasy w innej walucie niż polska złotówka, która wcale nie jest taka pewna. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...