Skocz do zawartości

KVR667D2N5K2/8G (2x4GB) SLIM!!! Dual Channel (KIT OF 2) DDR2


Recommended Posts

Witam.

 

Jak w tytule.

 

http://www.kingston.com/us/memory/search/Default.aspx?DisPartId=KVR667D2N5K2/8G

Non-ECC!!!

 

Bardzo ważnym jest to,

aby były w wersji SLIM.

Cooler na procku jest 140mm na zapinkach 120mm.

 

Mogę kupić w wersji normalnej wielkości. Byle były 2x4GB 667MHz Dual Channel (Kit of 2).

 

Posiadam 2x2GB [KVR667D2N5K2/4G]. Był to MAX do Win XP.

Teraz mam Win 7 32-bit. Chcę zwiększyć RAM do MAX dla mojej MOBO.

Sprawdziłem, MOBO obsługuje 8G RAMu.

http://www.kingston.com/us/memory/search/DisContinuedPartNumbers/Default.aspx?PartId=KVR667D2N5K2

 

Czekam na oferty.

 

PS.

Nie kupuję RAMu "w ciemno". Przyjadę i spr. w moim komputerze.

Nie interesuje mnie RAM serwerowy - ECC.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez WIPI1979
Link to post
Share on other sites

???

 

Wiem, że przy Win XP więcej RAMu jak 4GB rozpoznaje do 4GB.

 

A przy Win 7 nie wiem (nawet 32-bit).

 

MOBO obsługuje więcej niż 4GB, czyli MAX 8GB (2x4GB). Kingston produkował takie pamiątki.

Procek jest s478 (nie obsługują 64-bit systemu). Jestem tego pewien na 100%.

MOBO: P4i945GC.

Na pudełku jest oznaczenie obsługi Win 7.

I na str ze sterownikami tej MOBO stery są do wersji Win XP i do Win 7.

Zatem producent MOBO (Asrock) i producent pamięci (Kingston) mylą się? Wypuszczali produkt/-y, który pozwalał na zainstalowanie 8GB RAMu, ale i tak system odczytywać będzie DO 4GB?

 

Nie wiem. Nie spr. Jak znajdę takie RAMy, to spr.

Zawsze mogę sprzedać RAMy 2x4GB 667MHz Kingston-a.

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Czy to Xp czy W7 jeśli tylko będzie w wersji 32 bit to będzie widział tylko max 4GB pamięci. A często widzi mniej np. 3,25GB albo 3,5GB nie wiem od czego to zależne, ale nie ma to nic wspolnego z pobieraniem pamięci przez kartę graficzną.

 

Jeśli chcesz wykorzystać w pełni 8GB ram to musisz mieć system 64 bit.

Link to post
Share on other sites

???

 

Wiem, że przy Win XP więcej RAMu jak 4GB rozpoznaje do 4GB.

 

A przy Win 7 nie wiem (nawet 32-bit).

Tu Memory Limits for Windows masz odpowiedź. Kolumna z nagłówkiem "Limit on X86" podaje maksymalną ilość pamięci dostępną w systemie 32-bitowtym. Mimo, że używając mechanizmu PAE system może zaadresować więcej pamięci, to jednak producent Windows ograniczył możliwość bezpośredniego korzystania z pamięci powyżej 4GB ze względu na kod sterowników. Istnieją co prawda nieoficjalne patche włączające obsługę większej ilości pamięci, jednak mogą one właśnie powodować problem z działaniem sterowników.

 

MOBO obsługuje więcej niż 4GB, czyli MAX 8GB (2x4GB).

 

Nie wiem skąd masz informacje, że płyta główna obsługuje więcej niż 4GB pamięci RAM, skoro producent na stronie produktu informuje, że płyta obsługuje maks. 4G właśnie. P4i945GC

Na liście zgodności pamięci nie ma żadnej kości o pojemności powyżej 2GB co przy dwóch slotach DIMM daje rzeczony limit. Wynika to z faktu, że kontrolery pamięci zastosowane w chipsetach serii 945 obsługiwały maksymalnie właśnie 4GB RAM.

.

Zatem producent MOBO (Asrock) i producent pamięci (Kingston) mylą się? Wypuszczali produkt/-y, który pozwalał na zainstalowanie 8GB RAMu, ale i tak system odczytywać będzie DO 4GB?

Podaj jakieś źródło z informacją, że płyta obsługuje więcej niż 4GB lub, że twoje pamięci są zgodne z płytą główną. Nie sądzę, żebyś takie znalazł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...