Skocz do zawartości

gina: uszkodzone pliki, foldery, bledy pracy z twardymi dyskami ASUS H87-PRO


Recommended Posts

Miesiac temu kupilem i zlozylem komputer:

-plyta glowna ASUS H87-pro

-i7 4770K

-grafika ASUS GeForce GTX 770

-RAM DDR3 corsair 16GB

-Windows 7 64 bit

 

Po kilku tygodniach pracy zaczely sie problemy: zaczely ginac pliki, foldery, bledy pracy z twardymi dyskami. Bylo tak zle ze juz nie chcial sie uruchomic. Myslalem ze padl mi twardy dysk. kupilem nowy i zaczolem instalacje Windowsa 7 64 bit, jednakze po wybraniu dysku do instalacji w menu system sie zawieszal i dawal informacje o bledach:

np. "Nie mozna zainstalowac systemu na tym dysku, wybrany dysk zawiera tabele MBR. W systemach z EFI mona zainstalowac tylko na dyskach GPT"

Dodam ze moj dysk byl zrobiony na innym komputerze jako GPT!

Sprobowalem uaktualnic BIOS na plycie glownej [Asus H87-PRO] z wersji 0903 do 1101. Ku mojemu zdziwieniu zobaczyl wszystkie dyski, nawet ten pierwszy. Zainstalowalem bez problemu system od nowa. Jednakze po paru godzinach pracy znowu zaczely ginac pliki [np. winlogon.exe] oraz moje pliki graficzne na ktorych pracowalem. Stracilem sporo danych.

Gdy podlaczylem dysk zewnetrzny WD My Book 3TB z kopia zapasowa moich danych to nawet go mi pouszkadzalo, jednakze udalo mi sie dane uratoeac. Gdy podlaczam aparat ze zdjeciami lib inny dysk USB to Windows od razu pyta czy przedkanowac naped i naprawic pliki! Czyli od razu widzi je uszkodzone mimo ze sa dobre! Gdy zakonczyla sie pomyslnie instalacja Windowsa 7 i chcialem wylaczyc komputer to zaczol instalowac 147 aktualizacji, jednakze nie mogl ukonczyc zadan bo sie zawiesil.

Czy ktos z Was ma jakies wskazowki co jest grane?

Czy wymienic plyte glowna?

Zaplacilem majatek za ten komputer a tu taka porazka!

Edytowane przez martinflash
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...