Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Chciałbym sie Was poradzic w tej sprawie.Mają u mnie w miescie zakladac swiatłowody, wlasnie z firmy inea. Zastanawiam sie czy to dobry wybor. Aktualnie mam internet radiowy, a te swiatlowody to chyba dobry wybor( ale moge sie mylic).Problem w tym ze firma inea ma bardzo zle opinie w internecie (nie wiem czy dotycza one tez swiatlowodow).Mial ktos z was doczynienia z ta firma, jakies opinie i czy oplaca sie brac te swiatlowody, lepiej bedzie chodzil internet czy lepiej zostac przy radiowym. Gółownym problemem sa te opinie.Swiatlowody maja klasc za darmo, tzn kopac maja za darmo, jak minie oferta to ja bym musial sam kopac.Rodzice chcieliby bo mowia ze kabel to kabel ale ja nie jestem przekonany.

Oferuja 5 mega za 49 zl teraz mam 1,5 mega za 42 zl (niestety zalety malej  miejscowosci).

Link to post
Share on other sites

Brać, nie gadać. Złe opinie w internecie to znajdziesz nawet o JPII. Awarie są bardzo rzadkie, a nawet jak jest jakaś, to jej obsługa jest dużo szybsza niż u konkurencji. Mi osobiście tylko polityka cenowa i marketing się nie podoba. Ale da się przełknąć, bo konkurencja niczym lepszym się nie wykazuje w tej materii. BTW, co to za miasto?

Edytowane przez Hans Olo
Link to post
Share on other sites

Podstawowa rada. Nie brać żadnych pakietów, że niby coś za darmo. Bierz tylko to, co chcesz mieć, czyli internet. I wtedy wiesz, że nie mogą Cię oszukać. Jak weźmiesz pakiet, to po 3 miesiącach uruchomią dodatkowe koszty ukryte głęboko w regulaminie, a po 6 miesiącach uruchomią kolejne koszty ukryte jeszcze głębiej w regulaminie. A w szczególności nie brać usług GSM, bo w Afryce i Korei Północnej mają taniej. Do internetu po tym światłowodzie, jak już go na dobre uruchomią i ewentualnie usuną jakieś montażowe usterki, to prawdopodobnie już nigdy zarzutów nie będziesz miał.

Edytowane przez Hans Olo
Link to post
Share on other sites

FTTH to technologia, która w Polsce jeszcze raczkuje. Np w takiej Rumunii średnie pomiary na łączach abonenckich są ponad 2* wyższe niż w Polsce.. 

 

Podsumowując, jak masz opcję na szkło i jeszcze podłączenie gratis to myślę, że nie ma się nad czym zastanawiać. Tylko ta prędkość 5Mbps za 49 zł jest śmiesznie niska. W tej cenie spokojnie można mieć 20-40Mbps. 

Link to post
Share on other sites

Można. W dużym mieście. Inea do takiej instalacji sporo dopłaca i zwróci im się ona dopiero za mniej więcej dwa lata. Natomiast te 5M to tylko start. W zwyczaju INEI jest doroczne podwyższanie transferów i szanownego kolegi z pewnością to nie będzie omijać.

Edytowane przez Hans Olo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...