Skocz do zawartości

Monitor 27" 1440p do gier i filmów


Recommended Posts

Witam,

rozglądam się za jakimś porządnym monitorem przeznaczonym do grania i oglądania filmów.

Znalazłem parę możliwych modeli:

- Dell U2713H

- EIZO EV2736W

- NEC EA274WMi

- ASUS PB278Q

- Dell U3014 - 30" z jakimś game mode

- ASUS ROG PG278Q - ma się pojawić w tym kwartale, ale niestety(?) matryca TN - niby jakiś high quality TN, ale jednak obawiam się że do oglądania filmów może się nie nadawać.

 

Czy mógłby mi ktoś doradzić który z powyższych monitorów, a może zupełnie jakiś inny, byłby optymalnym wyborem??

z góry dzięki.


nie pomoże nikt? :)

Link to post
Share on other sites

czytałem, czytałem - czyli jedyny słuszny wybór to HP zr2740w i żadnej alternatywy?

Gdzieś tam wyczytałem że w Dellu U3014 input lag = 21,8 a w game mode = 3,20, ale to chyba jednak nie jest monitor na moją kieszeń. Nie mogę natomiast znaleźć nic na temat input lagu w game mode dla delli U2713H i U2713HM. Ogólnie to niektórzy piszą że do gier są całkiem w porządku, a niektórzy że sie nie nadają. 

Link to post
Share on other sites

input lag robi się w porządku tylko obraz staje się do kitu z drugiej strony jak nie grasz profesjonalnie a fps to nie jest on aż tak krytyczny, co to za gry będą? na czym ci bardziej zależy obrazie czy braku lagów?

aha, no tego już nie napisali :) no to już mi sie nie podoba te game mode :), profesjonalnie to na pewno nie gram, jestem raczej niedzielnym graczem. Gry typu Diablo 3, Far Cry 3, Wiedźmin 2, CoD, czasem może BF4 na multi. Powiedzmy że 60/40 na obrazie

Link to post
Share on other sites

to rozważ tego U2713H w prawdzie nie powstał z myślą o grach i laguje, ale za to obraz ma świetny, bez migotania, bez męczących oczy białych LED'ów, można go też skalibrować sprzętowo, jakbyś kiedyś zapragnął mieć poprawnie odwzorowane barwy, prawidłową korekcję gammę, ustaloną temperaturę bieli itp itd

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Jesteś pewien że W-LEDy męczą oczy ? 

 

tak

 

 

 

Sprawdzałeś, czy to obiegowa opinia ?

 

nie, miałem okazję korzystać z w-ledów w mieszkaniu, jako źródła oświetlenia, wywaliłem gó**o jak tylko dostałem inne "żarówki"

 

@dodo que?

Link to post
Share on other sites

@dodo que?

No właśnie dodo, que?  :-)

 

A czy orientuje się ktoś może jak się ma NEC EA274WMi w starciu (jeśli chodzi o gry i filmy rzecz jasna) z tym Dellem U2713H? Cena podobna, a jednak NEC jest uważany za lepszą markę (tak słyszałem). Czas reakcji (przynajmniej ten podany przez producenta) jest taki sam, ale nie mogę znaleźć nic o imput lagu. O jakieś testy też ciężko. 

Link to post
Share on other sites

 

 

A czy orientuje się ktoś może jak się ma NEC EA274WMi w starciu (jeśli chodzi o gry i filmy rzecz jasna) z tym Dellem U2713H? Cena podobna, a jednak NEC jest uważany za lepszą markę (tak słyszałem).

 

Ale NEC jest też zauważalnie droższy. Jeśli a być NEC,to już wybrałbym ASUSA ze względu na cenę.NEC ma kilka bajerów + ilość wejść  i dla tego droższy.

Link to post
Share on other sites

To ty chcesz monitor dla gier czy do pracy?

Głównie do gier, czasem pewnie też i do pracy, ale jeśli chodzi o pracę, to nie mam jakichś specjalnych wymagań prócz wielkości no i to podswietlenie nie męczące oczu, o którym mówił drachenfeles również jest mile widziane.

Wiem że ten NEC jest monitorem biurowym, ale nie znaczy to że nie można na nim grać w gry. Czas reakcji ma w porządku (chyba, bo nie widziałem żadnych testów) i jeśli miałby input lag mniejszy niż ten Dell, więc może warto by się nad nim zastanowić. A że nie mogę nic na ten temat znaleźć to pytam. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...