Skocz do zawartości

Jakie chłodzenie wybrać ??


Recommended Posts

Skąd te dane?! Jak na 37 dB przy 900 RMP to jest cholernie głośno nie mówiąc już o podanych przez Ciebie prawie 60. Fortis wg. producenta ma maksymalną głośność na poziomie 21 dB.

 

Z tymi pochwałami to troche przesadziłeś choćby ze względu na regulamin.

Jedną pewnie usunie moderator :)

Ale dzięki :P

Link to post
Share on other sites

Skąd te dane?! Jak na 37 dB przy 900 RMP to jest cholernie głośno nie mówiąc już o podanych przez Ciebie prawie 60. Fortis wg. producenta ma maksymalną głośność na poziomie 21 dB.

 

Z tymi pochwałami to troche przesadziłeś choćby ze względu na regulamin.

Jedną pewnie usunie moderator :)

Ale dzięki :P

glosnosc tu http://www.frostytech.com/articleview.c ... 498&page=3

to juz sam nie wiem czy to czy cos innego kupowac o.O (zaznaczam ze priorytetem jest cisza)

 

moze ktos mi dac link do tych srubokretow ;)?

takie? http://allegro.pl/listing.php/search?st ... &country=1

 

EDIT:

 

no to co kupowac FORTIS czy Zalman Performa??? sa jakies testy obu razem?

Link to post
Share on other sites

Śrubokręty to zwykła gwiazdka i moim zdaniem im dłuższa to tym lepsza, bo ułatwi Ci to potem mocowanie płyty głównej w obudowie.

Przykładowo:

http://allegro.pl/item1102039756_wkreta ... _stal.html

W tym zestawie i tak pewnie wykorzystasz tylko ten skrajny po prawej.

 

A co do tego które chłodzenie to już obojętnie. Z tego i z tego będziesz zadowolony. Być może podany przez Ciebie test pokazuje wyniki razem z innymi podzespołami i tłem.

Link to post
Share on other sites

Skoro zdecydowałeś się już co do chłodzenia (btw. dobry wybór) to tylko zostaje życzyć powodzenia przy montarzu, choć to naprawde nie jest tak trudne jak się może wydawać.

Należy tylko pamiętać, że nie należy pchać gdzieś czegoś na siłę. :P

Link to post
Share on other sites

mam nadzieje ze jakos dam rade

najtrudniejszym wydaje mi sie zdemontowanie i wyjecie plyty glownej, bo instr montazu samego chlodzenia bede mial

 

btw

wracajac do fortisa:

http://picasaweb.google.pl/ataserwis/HE ... 6865653698

 

a tu zalman:

http://www.bigbruin.com/displayimage.ph ... /687/9.jpg

http://www.guru3d.com/article/zalman-10 ... a-review/3

Link to post
Share on other sites

To teraz taka bardzo luźna propozycja.

Jeśli nie planujesz dużego OC to może kup Spartana?

Po pierwsze zaoszczędzisz połowę ceny.

Po drugie unikniesz wyjmowania płyty z obudowy, a widzę że trochę się tego obawiasz.

(Teraz troche słaby argument ale jednak :P ) Po trzecie sam mam to chłodziwo i mogę je z czystym sumieniem polecić. W spoczynku na Phenomie x2 @ 3,4 GHz mam 35 stopni a w stresie nie przekraczają one 50. I jak dla mnie w porównianiu z box'em to jest to niebo i ziemia oraz dodatkowo zostałem mile zaskoczony jego cichą pracą.

 

Także można się też nad takim rozwiązaniem spokojnie zastanowić.

Link to post
Share on other sites

thnx za sugestie, ale jakos sobie poradze :P

jak juz zmieniam to wole kupic cos lepszego zeby bylo na przyszlosc a rowniez zrobie wieksze OC

narazie mam athlona II x4 z 2.6 na 3.2 przy standardowych napieciach, z tym chlodzeniem sproboje dobic do 3.5 a moze i wiecej...

Link to post
Share on other sites

Nie ma za co. Wydawało mi się to po prostu dobrą alternatywą. Sam się porywałem na Mugena czy nawet przeszła mi przez myśl Noctua, ale po głębszym przemyśleniu doszedłem do wniosku, że mi jest potrzebne tylko coś trochę wydajnieszego i cichszego od box'a i było to strzałem w dyszke. :P

Link to post
Share on other sites

No tak ale Spartan jest mniejszym chłodzeniem przez co mniej skutecznym od zalmana. Jeśli nie planujesz o/c to mogę ci polecić CM tx3 , którego zresztą posiadam i nie narzekam , dobry do lekkiego o/c a dorwałem go za 50zł , wydajność ma podobną do spartana.

Link to post
Share on other sites

dopiero co odpalilem kompa po zmianie chlodzenia, dziala super i wcale nie bylo trudno zamontowac, najgorzej wyjmowac te wtyczki z plyty glownej i je pozniej wciskac bo nie chca wejsc

wstepne pomiary

w pokoju goraco tak ze moj radek w idle ma 53 C, a athlon IIx4 pod d pelnym obciazeniem ma 54

zainstalowalem tak ze wentylator z zestawu nadmuchuje z przodu a zephyr wyciaga do tylu, na zdjeciach bylo pokazane zestawienie ze 2 wentylatory nadmuchuja, wiec nie wiem czy tak moze byc

jesli chodzi o moje zdanie to wole pozbywac sie cieplego powietrza poza obudowe, a jak oba by nadmuchiwaly to chyba zbytnio sie go nie pozbede...

 

jakby ktos chcial fotki to moge wrzucic

przy okazji wyczyscilem calego kompa, zauwazylem ze teraz jakby zwawiej chodzi i ciszej w idle

pod obciazeniem nic sie nie zmienia :]

 

np teraz w everescie mam:

procesor 40C

rdzenie 29C

przy czym vaporx 5770 ma 52C

Link to post
Share on other sites

gdybys kupil cos "dobrego" i tak musialbys to katowac zeby przebic katowanego taniego

wiec i tak chlodzenie musialbys kupic-chcial nie chcial;)

Q6600 w standardzie do piet nie dorasta e6300 kreconemu

a po OC q6600 bije go na :] ,że robi sie malutki e6300 :)

Link to post
Share on other sites

potem fotki wrzuce :]

na tylnej sciance to byl juz w zestawuie z obudowa (cool master elite)

od przodu nawiewa wentyl zalmana na radiator a drugi zamontowalem z drugiej strony tak zeby wyciagal powietrze i wywiewa je wprost na ten wentylator wywiewajacy w obudowie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...