Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam poważny problem. Mam procesor core2duo e7500 2.93ghz i cooler mastera tx3. Dzisiaj podczas gry w Episodes from Liberty City (dużo wymaga od procka) gra zaczęła się ścinać. Widziałem że coś jest nie tak. Włączyłem PC Probe II (Program do pomiau temperatur) a temperatura w idle to...40c!!! Procesor był podkręcony do 3.8ghz. Teraz chodzi na stockowym 2.93ghz i nadal jest to samo! Cooler dobrze leży na procku, więc nie wiem co to może być. Temperatury w stresie przekraczają 65c! Obroty ok, buda dobrze chłodzona...Co to może być?

EDIT 2: Dzięki ale sam znalazłem rozwiązanie. Gdy otwieram menedżer zadań, użycie procka wskazuje 60 - 80 % w spoczynku. Pomyślałem o co chodzi? Wbiłem od razu do monitora zasobów, i zakończyłem zadanie które nazywało się fontx (nie pamiętam dalej). Od razu temp. po OC spadła do 28c a w EfLC mam 50c.

Link to post
Share on other sites

Ale wczoraj było ok, temp podczas oc w stresie to 53 max a teraz bez oc w eflc mam 65!!!

Boje się o kompa...

Wczoraj w idle było max 30 dzisiaj 36 a na dodatek u mnie dziś jest jeszcze zimniej niż wczoraj, więc to chyba nie to.

Link to post
Share on other sites

Już skanuje. To możliwe, bo nie mam na razie antywirka żadnego. Czekam na inne propozycje lub tezy.

EDIT: Zauważyłem coś, co potwierdza to że procesor jest obciążony. Na stocku zawsze miałem w programie PC Probe od 1.12 do 1.14v a teraz mam... 1.24v. Czyli coś go muli...

Link to post
Share on other sites

Mialem to samo kiedys, nawet nowa winda nie pomogla. Reasumujac komp poszedl do smieci.

Nikt przez rok, zaden serwis , zadna osoba nie byla mi w stanie pomoc.

Zuzycie procka bylo caly czas 100%

Po glebszym szukaniu powodowal to : hardware interupt, nieznane urzadzenie ani sterownik.

Mam nadzieje ze ci sie uda naprawic

Link to post
Share on other sites

Reasumujac komp poszedl do smieci.

etam kombinujecie, nie ma takiej możliwości żeby się skopało wszystko jednocześnie.

Pewnie natrafiłeś na mierny serwis (i oprócz przeinstalowania windy nic im się nie chciało robić).

zapożycz od kogoś na próbę jakis hdd (byle jaki, oby winda weszła) postaw na próbę system i zobaczy czy dalej będzie się tak dziać.

Ja tak jak koledzy wyżej obstawiam robala (reinstalacja bez wcześniejszego odrobaczania może nie pomóc).

Link to post
Share on other sites

Już sobie z tym poradziłem. Podam Wam ten proces gdy wrócę z treningu (ok. 15).

EDIT: Zdążyłem przed. Ten proces to PresentationFontCache.exe i on sam obciąża CPU w 50 - 60 %.

Wątki - 8

Proces - 50% czasem 60%

Jak go zamkne to komp wraca do normalności.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...