Skocz do zawartości

GTX690 i 650 watt


Recommended Posts

Witam otoż chcialem ulepszyć swojego blaszaka i zmienić starą GTX680 na GTX690  no i mam pewien problem.. Otoż  wywnioskowałem  że nie zbyt mam pewność co do mojego zalilacza Marka to Be quiet  Proszę o radę bo nie wiem czy inwestować w grafike czy odrazu coś nowszego.. 

Pragnę podkreślić ze do wydania mam 6000 zł

Inne podzespoły takie jak procesor , Pamięc ram i tego typu nie mam do wymiany gdyż są adekwatne do moich wymagań

Edytowane przez Dilkner
Link to post
Share on other sites

To nie żaden fake.. Jak narazie patrzę po kartach i tak mi  weszła do głowy :D ale to nic ;]  

Procesor : intel Core i7 2600 
Pamięc ram :  Corsair Vengeance 2x4gb DDR3 1866mhz
Karta Graficzna : GTX680 
Chipset : Intel X58
Dysk twardy : 1Tb Barracuda
Zasilacz : Be quiet 650 wat

Link to post
Share on other sites

@2up 

No nie bardzo http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_780_Ti/27.html

Jednak jestem tego samego zdania że gtx 690 to średni pomysł w jakimkolwiek budżecie

 

e: Zdziwiłbyś się ile tu zależy od monitora. Po co ci karta która da ci mase fps jak monitor tego nie wykorzysta? Np do FHD 60 fps spokojnie wystarczy gtx 780/r9 290 a do FHD @144 fps spokojnie można brać sli z gtx 770 Taka mała różnica.

Edytowane przez untited898
Link to post
Share on other sites

Genius kupilem tego kompa w sklepie :D I tylko klapke z boku zdarłem nic poza tym ;] Moim zdaniem GTX690 jest wydajniejszy nix 780TI :D


A może 7990 ?  chcę kartę z najwyższej półki :P i dla mnie tGTX7xxx są troche komercyjne ale to tylko moje zdanie 


Genius kupilem tego kompa w sklepie :D I tylko klapke z boku zdarłem nic poza tym ;] Moim zdaniem GTX690 jest wydajniejszy nix 780TI :D


A może 7990 ?  chcę kartę z najwyższej półki :P i dla mnie tGTX7xxx są troche komercyjne ale to tylko moje zdanie 

Monitor 24 cale

Link to post
Share on other sites

Samsung T24C300EW


Jesteś w błędzie GTX780ti jest wydajniejszy od GTX690 ,zawsze możesz rozważyć R9 290 :)

Ja podtrzymuję swoją wiedze o kartach graficznych na Benchmarku i na http://www.hwcompare.com/16389/geforce-gtx-780-ti-vs-geforce-gtx-690/  Także wybacz :D ale na hwcompare GTX690 Wydajniejszy i to o sporo ;]

Edytowane przez Dilkner
Link to post
Share on other sites

 

 

z odświeżaniem 50 Hz?

60Hz jeśli już ;) 

 

 

 

Jaki monitor proponujesz ? taki do 1300-1500  zł bo grafa też kosztuje

W ciemno nikt Ci nic nie napisze.

 

 

Minimalna wymagana moc zasilacza 650 W http://www.nvidia.pl...ml#pdpContent=2

Ciężko znaleźć test w internecie i zobaczyć ile cała platforma pobiera prądu?

Producenci podają te wartości ostro na wyrost.

 

Poza tym jest to idiotyczny pomysł.

Nie wiemy jaką masz obudowę, w środku może zrobić się piekarnik jeśli jest słabo wentylowana.

Kolejna sprawa to procesor.  Wydawanie takich pieniędzy na grafikę, a siedzenie na i7 2600, którego za bardzo nie da się podkręcić (a to dużo daje przy takich grafikach) to też lekkie nieporozumienie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Jaki jest sens pakowania dwurdzeniowej karty do monitora z odświeżaniem 50 Hz? Przecież on nawet nie wyświetli takiej ilość FPS.

Jesli chcesz podkrecic wszystko ma max. np. Crysis 3 lub Far Cry 3 to taka dwurdzeniowa karta nie wydaje sie juz taka bez sensu nawet przy 60hz.  

Link to post
Share on other sites

 

 

 Wydawanie takich pieniędzy na grafikę, a siedzenie na i7 2600, którego za bardzo nie da się podkręcić (a to dużo daje przy takich grafikach) to też lekkie nieporozumienie.

Tu sie zgodze , mialem wczesniej 2x7970 i wlasnie i7 2600 i czasami juz brakowalo mu mocy zeby sobie w takiej konfiguracji poradzic. Ale to w zasadzie w Crysis 3 i czasem Far Cry 3. Jesli ktos nie lubi tych gier to nie powinien miec problemu .   


 

 

Ciekawa sprawa z tym jest, według amazona to 50 Hz:

W instrukcji obslugi ma 60Hz.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...