Skocz do zawartości

Restart komputera w czasie grania


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

 

Mimo iz jest pelno tematow z podobnym problemem i duza wiekszosc przeczytalem zaden nie rozwiazal mojego problemu. Naszlo mnie aby przejsc z FX8120 na Intela. Po poskladaniu wszystkiego do kupy wszystko bylo pieknie i ladnie dopoki nie odpalilem pierwszej gry. 10 minut w startcraft 2 i restart. Odpalam gre ponownie znow restart. Odpalam MOH Airborne 5 minut grania i restart.

Na poprzedniej konfiguracji problemu nie bylo, a mialem

 

Plyta Gigabyte GA-970A-UD3

Procek AMD FX 8130podkrecony na 4GHz

Ram 2x4 GB G.skill sniper 1866MHz

Grafa Gigabyte HB  7950

Dysk z winda OCZ Vortex 3 120GB, do tego Seagata 500GB i 1TB

Zasilach Thermaltake toughpower 700W

Buda Antec 1200

 

Z tego wszystkieog wymienilem tylko plyte i procesor i obecnie jest Gigabyte GA-Z87X-UD3H oraz i5 4670k

 

Zrobilem testy procesora pod prime 95. Szedl cala no tzn ok 8-9 godzin non stop bez problemow a temp ne przekroczyla 60C.

Temp Radka w 3DMarku okolo 65C wiec w przegrzewaniu chyba nie ma problemu. 

Zmienialem pamieci miedzy bankami tez nie pomoglo.

Odpalilem tez program OCCT i tu mnie cos zadziwilo bo wartoci napiecia zasilacza byly sporo zanizone

Gdzie mialo by 3.3V mialem 1.8, gdzie ma byc 5V pokazal mi 2.8 a gdzie powinno byc 12V pokazal mi 7. Troche dziwne, chcialem potwierdzic te dane i ponownie obciazylem kompa tylko ze tym razem mierzylem wartosci woltomierzem na moleksie i pokazalo mi 5.15V i 12.15V. W plyty natomiast odczytalem 3.33V.

 

Czy ktos moze mi poradzic w czym jest przyczyna samoczynnych restartow. Czy cos przegapilem?Dodam tez ze juz kilka razy robilem format i ponowna instalacje Windows-a.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź ustawienia procesora w biosie.

Są ustawienia odpowiedzialne za temperaturę i jeżeli osiągnie maksymalna to wyłącza komputer.

Takie zabezpieczenie przed przegrzaniem

Kiedyś było to stosowane w płytach głównych nie wiem jak teraz?.

Link to post
Share on other sites

polecam pożyczyć od kogoś zasilacz i sprawdzić na innym :)

 

zrób memtesta na ramach i sprawdz dysk twardy jakimś programikiem, np hd tune :)

 

wstaw wyniki :) pomyslimy co dalej :P

Zanim przeczytalem Twoj post probowalem sie jeszcze bawic Catalistami i zauwazylem. Zainstalowalem jakies z 2012 roku i zauwazylem ze komputer tzn Win 7 laduje sie szybciej i bylem w stanie pograc dluzej niz 3 minuty. Mozliwe ze cos w tym jest.

Kontaktowalem sie rowniez z firma Intel i sa sklonni wymienic mi procesor na nowy jesli chce.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...