Skocz do zawartości

Wygląd benchmark.pl pod Operą


Recommended Posts

No właśnie zastanawiałem się przez którą wersję tak się dzieje. Jednak jeżeli tak dalej będzie to w wersji 10.60 benchmark.pl nadal będzie wyglądał kiczowato. Teraz jest wersja beta czyli szykują się do wydania finala, a nie zapowiada się na naprawy tego rodzaju.

Link to post
Share on other sites

Pytanie do administratorów strony, a raczej do webmasterów... Zamierzacie zrobić coś z tym, że wasza strona jest źle wyświetlana w Operze?

 

Tak wygląda strona główna serwisu benchmark.pl w Operze 10.6 (kompilacja 3442 - najnowsza):

http://img5.imageshack.us/img5/1869/93548549.th.png

 

Opera poinformowała na blogu, że finalna wersja 10.6 jest już bardzo blisko, a jak widać strona nadal jest źle wyświetlana i wielu użytkowników w komentarzach informuje o tym, że coś jest nie tak z tą stroną. Maskowanie przeglądarki np. jako FF, lub IE też nic nie daje, więc wina jest raczej po Waszej stronie.

Na tej stronie (http://validator.w3.org) sprawdziłem Waszą stronę główną i okazało się, że w kodzie źródłowym są aż 202 błędy z czego aż 40 określonych jako "warnings". :)

 

Poprawcie te błędy, albo może zróbcie jakiś oddzielny arkusz CSS dla Opery itp. żeby ta strona jakoś sensownie wyglądała i dało się ją przeglądać.

Link to post
Share on other sites

Pytanie do administratorów strony, a raczej do webmasterów... Zamierzacie zrobić coś z tym, że wasza strona jest źle wyświetlana w Operze?

 

Opera poinformowała na blogu, że finalna wersja 10.6 jest już bardzo blisko, a jak widać strona nadal jest źle wyświetlana i wielu użytkowników w komentarzach informuje o tym, że coś jest nie tak z tą stroną. Maskowanie przeglądarki np. jako FF, lub IE też nic nie daje, więc wina jest raczej po Waszej stronie.

Na tej stronie (http://validator.w3.org) sprawdziłem Waszą stronę główną i okazało się, że w kodzie źródłowym są aż 202 błędy z czego aż 40 określonych jako "warnings". :P

 

Poprawcie te błędy, albo może zróbcie jakiś oddzielny arkusz CSS dla Opery itp. żeby ta strona jakoś sensownie wyglądała i dało się ją przeglądać.

"z czego aż" ? warning to są tylko "ostrzeżenia", mało istotne błędy, to właśnie reszta te 160 to są poważne błędy. Z tych poważnych błędów, rzeczywiście (jak na moje doświadczenie w kodowaniu HTML) z 10 jest BARDZO poważnych i przeglądarki mogą totalnie zgupieć (bo inne powiedzmy "starają" się i tak zrozumieć).

 

To, że maskowanie nic nie daje właśnie sugeruje odwrotnie, że to w Operze jest źle coś interpretowane.

 

Używam Opery, ale trudno powiedzieć, gdzie jest błąd. Musi zaglądnąć jakiś webowiec z benchmarka. Podobno zmiana szerokości headera wystarcza aby naprawić błąd.

 

http://my.opera.com/desktopteam/blog/sh ... nt32623212

 

pozdro.

Link to post
Share on other sites

"z czego aż" ? warning to są tylko "ostrzeżenia", mało istotne błędy, to właśnie reszta te 160 to są poważne błędy.

Fakt, mój błąd. Źle to zrozumiałem.

 

To, że maskowanie nic nie daje właśnie sugeruje odwrotnie, że to w Operze jest źle coś interpretowane.

Chyba źle się wyraziłem. Pisząc, że wina jest po stronie benchmarku, miałem na myśli to, że nie zrobili nic w tym kierunku, żeby strona dobrze chodziła, np. zrobienia oddzielnego arkusza CSS dla Opery.

 

Używam Opery, ale trudno powiedzieć, gdzie jest błąd. Musi zaglądnąć jakiś webowiec z benchmarka. Podobno zmiana szerokości headera wystarcza aby naprawić błąd.

Potwierdzam, to działa. Wystarcz dopisać szerokość tego elementu i strona jest dobrze wyświetlana. :P
Link to post
Share on other sites

Aktualnie strona benchmarka wyswietla sie zle pod opera i chrome. Oczywiscie biore pod uwage fakt ze obie mam w wersjach rozwojowych i oczywiscie nie wymagam od benchmarka zadnych poprawek poki co. Natomiast faktem jest ze walidator w3c raportuje mase bledow (dla strony glownej 199, np skrypty javascript w niedowzolonym miejscu). Uwazam ze to wstyd w przypadku tak znakomitego serwisu. Gdyby walidator pokazywal 0 beldow moza by z 95% pewnoscia pisac do tworcow przegladarek ze to ich wina a tak nie za bardzo wiadomo. Powinniscie przycisnac swoich webmasterow zebys dokonali stosownych poprawek i zeby slowo master w ich przypadku nabralo znaczenia :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...