Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, jestem na etapie składania komputera. Niestety po złożeniu okazało się, że nic nie hula. Zasilanie działa, wiatraki się kręcą zarówno na procesorze, obudowie jak i karcie. Dyski chodzą. Jednakże na płycie głównej cisza jeśli chodzi o diody i jakiekolwiek dźwięki. Odpiąłem wszystkie pamięci, dyski, grafikę, dalej zero efektu jeśli chodzi o jakiekolwiek dźwięki. Zastanawiam się czy jest to wina płyty głównej czy procesora. Doradzicie jak można byłoby to sprawdzić nie kombinując z innymi zestawami ponieważ nie mam takiej możliwości?
Pozdrawiam serdecznie

Link to post
Share on other sites

Ok, Odpalone z biurka na podkładce i długopisu, krok po kroku udało się dojść do etapu gdzie podłączone jest chłodzenie, kości oraz karta graficzna. Udało się odpalić BIOS. Tutaj jednak powstaje kolejne pytanie. Wykrywa mi tylko 2 kości ramu, mam 4 dokładnie takie same. Przypominam:

Płyta Główna- Asrock H87 Fatality
Pamięci: Crucial Ballistix 1600 (2x8GB) x2


Dodatkowo, macie może jakieś rozwiązanie na nachodzący wentylator na ostatnie wejście kości? (chwilowo musiałem go zdjąć i 'położyć').

Link to post
Share on other sites

Próbowałem działającą kością przelecieć po wszystkich slotach zaczynając od tych z największym priorytetem. Okazuje się, że po sprawdzeniu wartości kości pokazywane są w BIOSie tylko na

DDR3_A1
DDR3_A2

DDR3_B1
DDR3_B2

 

Po podpięciu dwóch kości na DDR3_A2 i DDR3_B2  (największe priorytety) dalej widoczne jest tylko na B2.
Po podpięciu wszystkich czterech, sytuacja podobna - tylko na B1 i B2.

Dodam jeszcze, że mam jedynie dostęp do Biosa, dopiero składam nowego kompa i systemu jeszcze nie postawiłem.

Cały zestaw:

Procesor - Xeon E31245 v3
Płyta Główna- Asrock H87 Fatality
Pamięci: Crucial Ballistix 1600 (2x8GB)     x2
Karta Graficzna: Asus GTX660
Chłodzenie: Zalman Performa
Zasilanie: Seasonic X-650KM3
Dyski: WD Blue 1TB SATAIII     x2
SSD: Plextor M5P 120GB
Buda: Fractal Define R4


Dodam, że pojawia sie wiadomość:

The following channel memory did not pass cpu memory test. Please remove the memory then plug again.
 

Oczywiście próbowałem, robilem też clr_cms i nic..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...