Skocz do zawartości

Dell P2714h vs LG 27EA63


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez drachenfeles,

Recommended Posts

Witam

 

Posiadam monitor LG Flatron W2252, z racji że uzywam monitor do Autocada potrzebuje wiekszej przestrzeni roboczej, zastanawialem sie nad tymi dwoma monitorami, i dziś zamowiłem tego Lg ale... mam jakies watpliwosci czy nie anulowac zamowienia i dolozyc 250 zl do tego della... Chce monitor ktory bedzie lepszy do mojej pracy i mniej bedzie meczyl wzrok. W dellu podoba mi sie wykonanie, pivot i ogolne wrazenie jako monitora porządnego. Do tego rok wiecej gwarancji... ale czy warto doplacic? W LG jest tez w sumie ladny design i z racji ze jest ta sama matryca zamowilem jego wlasnie, prosze o porade co zrobic? oraz komentarz ludzi ktorzy znaja sie na tym :)

 

Pozdrawiam i z góry dziekuje

Link to post
Share on other sites

Używam tego LG od miesiąca, nie jest źle jak na tą cene, kolorki niezłe, jeden róg trochę mocniej świeci ale poza czarnym tego nie zauważyłem. Nie duża ramka nieźle się prezentuje. Oczywiście wyłączyłem wszystkie pierdoły typu energy saving bo denerwujące jest ciągłe ściemnianie - rozjaśnianie, trochę poustawiałem i jestem zadowolony jak na tą cene. ;)

Link to post
Share on other sites

Przyszedl mi Ten LG, ogolnie jestem bardzo zadowolony, jest ladny i ladnie swieci.

Do samego autocada napewno lepsze byloby 1440p, do gier rowniez, ale do tekstu i www ten jest ok. 

Mam 10 dni na oddanie go, ale do 1440p musze dolozyc nie troche ale drugie tyle...

PS. widzialem dzis della p2414h i te ramki wygladaja tak slabo troche, ale za to wersja u2414 wyglada juz super. no ale to 24 cale i kosztuje tyle co ten LG.

Link to post
Share on other sites

Dzis rano jeszcze mialem odmówic tego LG i zamowić della p2714h, ale po zobaczeniu go na zywo i przeczytaniu ze to cale flicker free to niby jest , ale nie dziala w calym zakresie itp. a ponadto czy to cos wogole daje? zrezygnowalem ostatecznie i odebralem tego. Ponadto ten PLS jest lepszy od tego ah-ips?  co wiecej dell sam pisze ze ma wlasnie ta matryce ah-ips od lg. nie wiem sam co robic?

Link to post
Share on other sites

 

 

a ponadto czy to cos wogole daje?

 

popatrz chwilę w stroboskop i zobacz jak się poczujesz

 

 

 

Ponadto ten PLS jest lepszy od tego ah-ips?  co wiecej dell sam pisze ze ma wlasnie ta matryce ah-ips od lg. nie wiem sam co robic?

 

PLS jest w P2714H, w dwudziestkach czwórkach jest IPS 

Link to post
Share on other sites

To co mi radzisz? Myślisz ze warto :

1. Dołożyć do della 250 zł? 

2. Zrezygnować z ładniejszego designu w LG?

3. Barwic się teraz w oddanie i kupno nowego? w Sensie czy gra jest warta świeczki i czy zauważę lub odczuje różnice?

4. Ta matryca od samsunga będzie lepiej świecić?

5. Ewentualnie jakie inne monitory polecasz?

Link to post
Share on other sites

 

 

Myślisz ze warto : 1. Dołożyć do della 250 zł? 

 

tak

 

 

 

2. Zrezygnować z ładniejszego designu w LG?

 

a patrzysz na design czy obraz wyświetlany na monitorze?

 

 

 

3. Barwic się teraz w oddanie i kupno nowego? w Sensie czy gra jest warta świeczki i czy zauważę lub odczuje różnice?

 

to już indywidualna sprawa

 

 

 

4. Ta matryca od samsunga będzie lepiej świecić?

 

co to znaczy lepiej świecić?

 

 

 

5. Ewentualnie jakie inne monitory polecasz?

 

http://forum.benchmark.pl/topic/64117-chc%C4%99-monitor-za-chc%C4%99-monitor-do/

 

jeśli chodzi o CAD zdecydowanie na pierwszym miejscu stoi przestrzeń robocza, a takowa zaczyna się przy 27" QHD

Link to post
Share on other sites

tak zdaje sobie  z tego sprawe, no ale na 27 calach nie musza przyblizac tak tekstu/ albo glowy do monitora aby zobaczyc to samo/ w takiej samej wielkosci.

a w cadzie na monitorze 24 cale jak powieksze scrollem widok do takiej wielkosci jak na 27, to wtedy widoczna przestrzen mi tam ucieka.

jest jakis dobry program/ poradnik abym dobrze skalibrowal ten monitor?

Link to post
Share on other sites

@arekinho

 

Jak wspomniał drachenfeles Dell P2714H także nie posiada flicker free i nie ma pod tym względem przewagi nad Twoim LG. Jeśli grasz to także nie ma tutaj większej różnicy, bo oba monitory mają niski input lag i niezłe nawet jak na AH-IPS czasy reakcji. 

 

Jeśli chodzi o przestrzeń roboczą to także oferują to samo.

 

 

Do konfiguracji monitora powyżej drachenfeles zalinkował odpowiednie plansze, które pozwolą ustawić m.in. odpowiednie poziomy kontrastu, gammy.

Edytowane przez gregotsw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...