Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam od 9 miesięcy posiadam laptopa lenovo y580 i3 i zauważyłem ostatnio wyższa temperature otóż, temperatura rdzeni sięga 75-80stopniom, karta nie przekracza 60 więc jest w porządku. Na zmianie pasty się nie znam i wole laptopa nie rozbrajać. Czym można zbić temperature ? Jak prawidłowo przeczyścić chłodzenie laptopa ?

Dodam może, że od wczoraj laptop strasznie wolno chodzi, proste gry się zawieszają lub chodza na najniższych ustawieniach bez płynności kiedy jeszcze wczoraj było wporządku. Na dodatek wszystko chodzi z opóźnieniem.

Edytowane przez sshadowek

Jak na gwarancji to wysyłaj, jak nie to oddaj do zaufanego serwisu na czyszczenie ponieważ trzeba rozebrać całego laptopa żeby się do chłodzenia dostać to już nie te czasy, że mieliśmy klapkę i można było samemu to zrobić. A i nie wież w podkładki chłodzące to działa ale tylko na baterię ale nie na chłodzenie laptopa.

Sformatowałem lapka i problem z płynnością sie naprawił... Temperatury podczas przeglądania internetu i instalacji sterowników to aż 55 stopni procesora. Jak pobiore steam'a i jakąś gre to się dowiem czy w grach też jest ok.
Co do wysyłania na gwarancje to jest sens wysyłać i czekac nie wiadomo ile, aż do mnie wróci ?

Przekonałes mnie tą wypowiedzią.
Zresztą 70-75 stopni to chyba zbyt wiele nie jest ? GPU, DYSK nie przekraczają 55-60 Stopni w stresie.

Do zamknięcia: przedmuchałem wszystko kompresorem i temperatury o niebo lepsze.

Edytowane przez sshadowek

Ale zapewne kołderka z kurzu na radiatorze z wylotu jest nie da się przedmuchać. Co 75 to dla ciebie w laptopie zbyt wiele nie jest dobry jesteś. No chłopaki niebawem będzie boom :D w moich lenovo z i5( zanim go sprzedałem) w graniu temperatura ledwo wskakiwała na 60-65 a u Ciebie 10 stopni różnicy. Ale jak tam chcesz nie mój sprzęt.

Edytowane przez kamil_18_19
kamil_18_19,

To są jeszcze te czasy w lenowo kiedy można się dobrać do bebechów zdejmująć jedną lub 2 klapki. W innych markach (np acer) tak już niestety nie jest. 

sshadowek,

Jak nie chcesz zmieniać pasty to dużo nie trzeba, ściągasz klapkę od dołu, wykręcasz 2 śrubki od wiatraka i czyscisz wszystko sprężonym powietrzem. Gwarancji od tego raczej nie stracisz, pod warunkiem, że dobrze skręcisz.

Edytowane przez madseason

Podepnę się pod temat. Posiadam Lenovo Y570, gdzie jest normalny dostęp do wiatraczka. Laptopa posiadam już ok 2 lata, dosyć często go czyszczę, ale ostatnio (no może trochę dłużej niż ostatnio :P ) zauważyłem spory spadek w wydajności, szczególnie w grach (w BF3 na multi totalnie się nie da grać). Wiatraczek i radiator czyszczę regularnie i to wtedy trochę poprawia pracę, niestety nie na długo.

Co mogę jeszcze zrobić? Myślałem o przeinstalowaniu systemu, ale tu pojawia się problem, ponieważ miałem fabrycznie preinstalowany system z jedną partycją główną i drugą malutką na same sterowniki. W takim przypadku straciłbym wszystkie dane i programy na komputerze jakie mam jeśli chciałbym zainstalować czysty system. No chyba że jest na to jakiś sposób? Myślałem też o nałożeniu nowej pasty termoprzewodzącej, ale zupełnie nie wiem jak się za to zabrać..

Edytowane przez xLokos

Z pastą pod procesorem możesz mieć trochę zabawy

Masakra, idę sprawdzić czy mam jeszcze gwarancje.. 

Coś jeszcze poza wymianą pasty mogę zrobić? Dam radę jakoś wgrać czysty system bez utraty wszystkich danych i programów z partycji?