Skocz do zawartości

Zasilacz pod Phenom X6


Recommended Posts

Jaki zasilacz będzie najodpowiedniejszy do:

Phenom X6 (OC)

ASUS Crosshair IV Formula

5770 1GB

2x WD 640GB SATA 600

Zestaw dla kolegi, wszystko już kupione, oprócz zasilacza ma się rozumieć.

> Ma nie zabijać ceną (do ~400zł, jeśli coś niesamowicie warte tego to do 500, ale nie ponad to)

> Wybierałbym z marek: BQ, Corsair, Chieftec, chyba że jest coś dużo lepszego (tak wiem: Enermax, ale to nie ta pólka cenowa)

> Modularny

 

Co sądzicie o zasilaczach BQ? Na PcLab zjechali model 580W równo, na PCFoster - wychwalają... (?) Na PcLab wyszło im, że najgłośniejszy, PcFoster - że najcichszy...

Do BQ przyciąga dobre okablowanie (modele "CM")

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Zasilacz dobieraj tak samo jak dla X4 - te procki mają praktycznie taki sam pobór enegii :)

 

Jeśli chcesz najwyższej jakości zasilacz w cenie do 500zł to weź Enermax pro87+ 500W - mocny, najcichszy z aktywnych zasilaczy, z wysoką jakością wykonania, z rewelacyjną sprawnością (praktycznie zawsze >90%) i bardzo dobrymi napięciami. To jest najlepszy zasilacz 500W :)

 

jeśli natomiast chcesz taniej to Enermax pro/modu 82+ 525W :)

Link to post
Share on other sites

Ciężko się zdecydować... Jeżeli jesteś w stanie wydać ~500zł na Enermaxa to będzie to "chyba" najlepszy wybór. Lepszej jakości nie znajdziesz, do tego ta stabilność i cisza. No i na rachunkach za prąd da się też coś uskubać :) IMO do ideału brakuje mu tylko odpinanych kabelków, jednak 100zł do MODu też nie jest warte dopłacania.

Link to post
Share on other sites

Cena - mnie to wisi, zasilka nie dla mnie, nie ja za nią płacę :) No to jest argument @lopez2, ale to nie tylko te kilka %, to też sprawność przy 40% obciążenia. Jedyne co Enermax ma gorszego od BQ, Corsair to tętnienia na 3.3V i 12V. Ale napięcia pewne i 5 lat gwarancji i jest cichy.

 

_nick_@ przy takiej sprawności, to musi być cichy, mało energii przechodzi w ciepło to i wentylator może być wolnoobrotowy :)

Link to post
Share on other sites

obrotowosc niekoniecznie jest tozsama ze sprawnoscia

tawet tracer silent 4life jest calkiem calkiem pod wzgledem glosnosci i kreci sie moze na 8/900 obr a sprawniosc zalosna i calosciowo tez zalosc a jednak cichy(w pewnym sensie cichy jak na swoje zalosne mozliwosci elektryczne)

 

600 obrotowy hirper s625 ma sprawnosc "tylko" na poziomie srednio ok 82% a wetylator pracuje bezglosnie a wyzej sprawny tx nieumywa sie pod tym wzgledem

 

sprawnosc nieczego tu nie gwarantuje a przynajmniej nie musi gwarantowac

 

Okta

no tak w koncu skubanie to skubanie a nie lanie z grubej rury do kapelusza;)

Link to post
Share on other sites

jak latwo sie wydaje cudze pieniadze - ja bym Cie wykopal z taka zasilka na miejscu tego robionego w trabe klienta czy kolegi i kazal wrocic z czyms co realnie sie przysluzy- chocby ze skrzynka piwa skoro brak Ci pomyslu

 

zalosc miec tak przysluznych znajomych :)

Link to post
Share on other sites

Wyobraź sobie, że nie potrzebuję macać, "takich zasilaczy". Jak możesz oceniać, kogoś jakim jest kolegą, nie znając tego kogoś? Każdy komponent omawialiśmy razem, i on jest świadomy za co płaci i to jest jego wybór. Powiedział mi 400-500zł na dobry zasilacz, bo chce mieć coś porządnego.

Sądzisz, że wydam na komputer 10 000zł i nagle mu powiem: "płać, bo taki złożyłem"?

 

Bardzo łatwo kogoś urazić źle oceniając, nie mając pojęcia o szczegółach. Jak chcesz testować jakieś trywialne prawdy życiowe i pokazywać wszem i wobec, że oto rozszyfrowałeś kolejnego "złego człowieka" to rób to, proszę, na kimś innym - na kimś kto na to zasłużył.

Link to post
Share on other sites

nie - kupisz mu zasilacz ktory kiedy bedzie mial kolega focha pociagnie mu Sli na fermi a nie "go**o" w zlotym papierku za 500zl :)

 

i przynajmiej sensownie mu powiesz dalem Ci duzy zapas na twoje przyszle fochy a nie- dalem Ci niec niedajaca marke Enermax bo ladnie brzmi ta nazwa

Link to post
Share on other sites

Ten zasilacz jest nie opłacalny. Co ci po tym jeśli ma większą sprawność o 5%? Zysk może 1zł w ciągu miesiąca.

 

Tu masz bardzo fajnego aerocoola http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=62699 Zasilacz tańszy o 170zł. Mimo że tańszy to jest modularny i mocniejszy od tego enermax'a. Za zaoszczędzone pieniądze kupiłbym chłodzenie i wydał na piwo.

 

Zasilacze enermax mają tylko i wyłącznie możność bycia w komputerach w których liczy się każdy wydalony Watt i dla konfiguracji wybitnie mocnych, których zapotrzebowanie na moc jest bardzo duże. W pozostałych przypadkach jest to chęć posiadania czegoś innego, lepszego od tego co ma sąsiad i ludzie na forum. W twoim przypadku jest to czysty snobizm. I tak są znacznie lepsze zasilacze od tych enermax'ów. 500zł na taki zasilacz to wywalenie pieniędzy w błoto przy takim zestawie. Jeśli jesteś fascynatem mocy i głośności to kup sobie seasonica z serii x 650w, który ma napięcia jak skała i jest całkowicie pasywny do obciążenia rzędu 20% (w takich odciążeniach większość czasu będzie pracować ten komputer)

 

Ten zestaw spokojnie (z palcem w nosie) pociągnie zasilacz za 235zł

 

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=52163

 

Ten zasilacz jest bardzo cichy (montowałem go u kolegi i jest bezgłośny) i ma bardzo stabilne napięcia.

 

Zamiast dawać 500zł na zasilacz lepiej dołożyć do 5850.

Link to post
Share on other sites

Na początku poprosiłem propozycje tańszych zasilacz np. BQ. Dostałem Enermax'a więc wydało mi się, iż ten osoby wiedzą co radzą. Tak więc wróciłem do punktu wyjścia, zbierając tylko obelgi (jak zwykle zresztą na benchmark.pl, takie moje szczęście).

Dziękuję za pomoc.

Popytam uprzejmiejszych ludzi na innych portalach, bo fachowa porada to nie wyśmianie kogoś, tylko uprzejme wyjaśnienie - nie drwina (drwią to tylko przemądrzałe gnojki, a nie fachowcy).

Link to post
Share on other sites

Na początku poprosiłem propozycje tańszych zasilacz np. BQ. Dostałem Enermax'a więc wydało mi się, iż ten osoby wiedzą co radzą. Tak więc wróciłem do punktu wyjścia, zbierając tylko obelgi (jak zwykle zresztą na benchmark.pl, takie moje szczęście).

Dziękuję za pomoc.

Popytam uprzejmiejszych ludzi na innych portalach, bo fachowa porada to nie wyśmianie kogoś, tylko uprzejme wyjaśnienie - nie drwina (drwią to tylko przemądrzałe gnojki, a nie fachowcy).

 

Mówiłeś o mnie? Jeśli tak to wyraziłem tylko swoje osobiste odczucia.

 

Jeśli zależy ci na ciszy, sprawności i mocy to dołóż do:

 

http://www.proline.pl/sklep.php?p=SEA+X-SERIES+X-650

 

Tu masz tego enermaxa za 479zł http://www.proline.pl/sklep.php?p=EMX+PRO87+500W

Link to post
Share on other sites

Na początku poprosiłem propozycje tańszych zasilacz np. BQ. Dostałem Enermax'a więc wydało mi się, iż ten osoby wiedzą co radzą. Tak więc wróciłem do punktu wyjścia, zbierając tylko obelgi (jak zwykle zresztą na benchmark.pl, takie moje szczęście).

Dziękuję za pomoc.

Popytam uprzejmiejszych ludzi na innych portalach, bo fachowa porada to nie wyśmianie kogoś, tylko uprzejme wyjaśnienie - nie drwina (drwią to tylko przemądrzałe gnojki, a nie fachowcy).

Nie strzelaj fochów jak urażona dziewka :). Bierz cos tanszego niz ten enermax. Roznicy zadnej na jakosci nie poczujecie, a w portlefu pełniej i mozna dorzucic do lepszej grafy albo przepic wedlug uznania. Chlopaki podali tu pare dobrych tanszych zasilaczy.

Enermax jest fajny, ale to juz dla kogos kto ma do zbycia naprawde sporo kasy i lubi miec wszystko naj.

Link to post
Share on other sites

Enermax jest fajny, ale to juz dla kogos kto ma do zbycia naprawde sporo kasy i lubi miec wszystko naj.

Może to akurat kolega Pitka e?

Nie mówię no, on jest drogi i mało opłacalny, zupełnie jak HD 5830 ^_* ale za jakość się w końcu płaci. Gdybym to ja wybierał zasilacz kupił bym ponownie OCZ ModXStreama 600W. Cichy, sprawny, modularny[?], w miarę dobrze wykonany, noi 200zł tańszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...