Skocz do zawartości

Problem z płytą Asus P5Q Pro


Recommended Posts

Witam, ostatnio kupiłem sobie nową (używaną) płytę główną Asus P5Q Pro, po podłączeniu wszystkiego jak należy przystąpiłem do uruchomienia komputera. Co widzę? Błędy widze, system nie chce się włączyć, nie mogę również dostać się do biosu, wyciągnięcie bateryjki nic nie pomaga, czytałem że ten problem może dotyczyć zworek lecz wszystkie są ustawione defaultowo zgodnie z instrukcją, wszystkie kable od front panelu są również odłączone, uruchomiałem płyte przez zwarcie pinów. Sam juz nie wiem co robić, sprzedający twierdzi że płyta została wyciągnięta ze sprawnego komputera.

Please enter Setup to recover BIOS setting
USB Device Over Current Status Detected !!
System will shut down after 15 seconds.

CPU: Q6600

PSU: Chieftiec GPS500AB-A

RAM: 2x2GB DDR2 Kingston

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli uruchamiasz płytę w obudowie, to wyciągnij ją z niej. Odłącz wszystko, tak żeby został tylko procesor, jedna kość pamięci i grafika. Połóż płytę na nieprzewodzącym materiale, uruchom i sprawdź zachowanie. Możesz ponownie zresetować CMOS. Jeśli problem zniknie, to znaczy, że zrobiłeś zwarcie gdzieś podczas montażu płyty w obudowie.

Gdy problem będzie występował nadal to najprawdopodobniej uszkodzony jest któryś port USB lub sama płyta.

Link to post
Share on other sites

Dzieki za odpowiedzi lecz niestety probowalem juz podlaczyc plyte bez obudowy, reset przeprowadzalem juz kilka razy i zadnych postępów.
Zaraz sprawdzę pamięci.

 

Okej, po sprawdzeniu okazuje się że moich pamięci nie ma na stronie producenta w obsługiwanych modelach, stoi przy nich niewielka różnica.

 

moja pamięć to: KVR800D2N6/2G

Natomiast obsługiwane modele z końcówką N6 to 1G i 512.

Czy to może powodować ten problem?

 

 

W razie czego daje wam link do listy kompatybilnych pamięci:

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/socket775/P5Q_Pro/P5Q-PRO-QVL.zip
Edytowane przez Davidson
Link to post
Share on other sites

Nie wiem ale może pożycz od kogoś jakąś inną kość i sprawdź żeby nie oskarżać zaraz sprzedającego.Mówię tak bo sam sprzedałem płytę i u mnie chodziła na czterech slotach pamięci kingstona bez problemu a u kupca z inną pamięcią były jakieś problemy.Być może to się rzadko zdarza ale jednak warto wesprzeć się pewną informacją.....

Link to post
Share on other sites

Naciskam Delete, jednak wydaje mi się że klawiatura nie jest tutaj problemem gdyż jak nie próbuje wejśc do bios to wyświetla się logo i te błędy , a jak próbuje wejśc do bios to wyświetlają się błędy na dole ekranu bez logo.

Edytowane przez Davidson
Link to post
Share on other sites

Klawiatura PS2 , myszki nawet nie podłączam, nic więcej nie podłączone.

Myślisz że tyle zachodu może być z uruchomieniem takiej płyty, i nie jest ona po prostu uszkodzona?

 

Co do ramu to już próbowałem wkładać w inne sloty oraz uruchamiać tylko z jedną kością.

Edytowane przez Davidson
Link to post
Share on other sites

Ustawiłem zgodnie z instrukcją, nie róbcie ze mnie głupka, myślę że nie o to chodzi, ponieważ gdy wczoraj wyciągałem procesor z tej płyty zauważyłem że 2 piny są ze sobą zwarte, wyprostowałem je i spróbowałem ponownie uruchomić płytę, błąd znów następuje. Czy to mogło spowodować uszkodzenie płyty oraz czy jest możliwośc jej naprawy?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem ile zapłaciłeś za tą płytę ale nie sądzę, żeby naprawa, jeśli w ogóle możliwa, była tańsza niż zakup nowej płyty.

Jeśli chodzi o zwarte piny, to skutki zależą od tego, które to konkretnie piny. Wiele pinów dostarcza identycznych sygnałów, np. połowa odpowiada za doprowadzenie zasilania procesora. Zwarcie takich pinów nie spowoduje uszkodzenia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...