Skocz do zawartości

Recommended Posts

Za miesiac, jak bede miał kase planuje cos zmienic w swoim sprzecie komputerowym. I wyłasnie nie wiem jak lepiej zrobic.

 

Specyfikacja mojego obecnego sprzetu:

 

CPU: Intel Pentium Dual Core E2200 2,2 [email protected]

karta graficzna: ATI Radeon HD4000 4770 OC

dyski twarde: Samsung Spinpoint F1 320 GB

płyta główna: chipset Intel P43 DS3

pamięć RAM: DDR-2 800 2 GB Kingston

zasilacz delta 400W

 

Do wydania bede miał 1000-1500zł. I teraz czy lepiej kupic Jakiegos c2d,lepsza grafe i kosc pamieci. Czy moze złozyc cos na intelu ewentualnie amd (liczy sie wydajnosc w stosunku do ceny, nie firma)

 

Wydaje mi sie ze najrozsądniejszym rozwiazanie bedzie kupienie czegos całkiem nowego pod ddr3, niz dokładanie w stare technologie.

 

Komputer to moja stacja multimedialna. Lubie zagrac w dobra gre (Nowa mafia :)), posluchac muzyki itp.

 

Ps. A i zapomniałem dodać ze pobór energii jest ważny, im mnie tym lepiej :)

Link to post
Share on other sites

A ja proponowałbym nie zmieniać platformy. Wystarczy kupić używanego E5200, jakies lepsze chłodzenie do OC, jeszcze 2GB ramu i kartę np HD5770. Razem wyszło by z 1000zł a starego procka i kartę będziesz mógł sprzedać, zyskasz z 400zł.

S775 mino że jest już dość starą platformą to nadal oferuje dobrą wydajność :)

Link to post
Share on other sites

S775 mino że jest już dość starą platformą to nadal oferuje dobrą wydajność

Nie wątpię, s775 ma w sobie potencjał i skopał by nie jednego AMD, ale czy nie lepszym wyborem jest zmienić platformę puki ma się pieniądze? x3 435 po podkręceniu w wielowątkowych aplikacjach będzie szybszy niż e5200, no i rozbudowa potem będzie mniejszym problemem, tyle że mniej $ zostaje na grafikę :)

Link to post
Share on other sites

wiec po co wymieniac skoro ma nic nie przyniesc? dla przyszlosci?

daj pokoj- wymienia sie dla wydajnosci nie dla przyszlosci

 

e 5300 dobrze krecony "skopie tylek" niejednemu x3 w grze - grafy nie ma takiej ktora by go porzadnie wykorzystala a plyta jest w sam raz dpo porzadnego clenia takiego procka- chlodziwo niewyrobi - dalbym tu fortisa by sie nie zapocil

Link to post
Share on other sites

tyle że mniej $ zostaje na grafikę

No właśnie. Płyta pod AM3 270zł + proc 290zł + 2gb ram 200zł = razem ok. 750 zł czyli zostaje 250 zł na grafikę :)

A z S775 w tej samej cenie ma 4GB ramu, dobre i ciche chłodzenie procka i w całkiem szybką kartę

Link to post
Share on other sites

Gdyby nie patrzeć na tą całą zakichaną "przyszłościowość" to całkowicie się z wami zgodzę, lepiej kupić e5xxx i porządnie podkręcić. Do tego 2GB Ramu.

e5200 ~180zł allegro

coś pokroju Fortis 130zł

2GB RAMU 150zł

~500zł

Do tego sprzedać tą kartę za 300zł i kupić coś pokroju HD 5770.

Link to post
Share on other sites

A co myslicie o tym zeby złozyc nowa platforme (pamiec, proc, mobo) a karte gaficzna kupic za poł roku jak bedzie kasa ;]

Wg mnie nie ma to większego sensu. Gdybyś przesiadał się ze starego Athlon 1 albo czegoś słabszego to tak ale w twoim przypadku za stosunkowo niewielkie pieniądze można zrobić niezłą maszynkę do gier. Do tego nowe części mocno podrożały i sporo kasy byś wywalił w błoto :)
Link to post
Share on other sites

Ok. Czyl zmodernizuje swój sprzet.

 

co polecacie ?

 

moze

Intel E5400 64-Bit Dual-Core , albo uzywany Core2Duo E8400, E7500

Pamiec GOODRAM DDR2 2gb

Grafa ATI RADEON HD5770

 

Mam nadzieje ze za miesiac ceny troche spadna, jak to zawsze bywalo w wakacje.

Link to post
Share on other sites

Szukaj to co wyjdzie taniej - czy to będzie e5200 czy e5400 to bez różnicy i tak po podkreceniu bedzie podobna wydajnosc

Jesli znajdziesz używany e8400 z gwarancją w dobrej cenie to bierz

Pamięcie kup takie jakie masz - czyli KINGSTOn i dokładnie tą samą szybkosc ( czy to bedzie dodatkowe 1gb czy 2 gb to zalezy tez od systemu ) Masz XP 32 bit ? bierz dodatkowe 1gb . chyba ze znajdziesz tanio 2gb

Karta ?? w tej cenie to tylko 5770

a i nie zapomnij o jakims dobrym chlodzeniu ... np. CoolerMaster tx3 albo Silentium Spartan

 

Mając podobny sprzecik do mojego pograsz spokojnie w Full HD we wszystko co teraz jest ( Metro 2033 chodzi u mnie na wysokich z AA x4 w 1920-1080)

Link to post
Share on other sites

znajdz uzywke Quada na allegro q6600 (ok 350 zł) kup Salientum PC Fortis (125 zł)

jeżeli koniecznie chcesz nowego (fabrycznie) procka to wez q8300 za ok 550 zł a później kupisz grafe (wg. mnie przyrost 15/ 20 % za 600zł to śmiech na sali) wtedy spadna ceny a kto wie może załapiesz się na HD 6xxx lub (w co nie wierze) Fermi w 28 nm

 

Oczywiście procki trzeba kręcić :wariat:

Link to post
Share on other sites

jak kupie procek 64bit i dodatkowe 2gb ramu to odrazu przeinstaluje system. A kase na zasiłke mam kase, dlatego nie sie nie pytałem. Jeszcze nie wiem jaki ale na pewno jakis Chieftec albo OCZ 500=-550. A co do chłodzenia to aktualnie mam ARCTIC COOLING FREEZER PRO z wentlem 120.

 

Dzieki wszystkim za pomoc. Temat do zamkniecia, chyba ze ktos ma jeszcze jakies uwagi.

Link to post
Share on other sites

znajdz uzywke Quada na allegro q6600 (ok 350 zł) kup Salientum PC Fortis (125 zł)

jeżeli koniecznie chcesz nowego (fabrycznie) procka to wez q8300 za ok 550 zł

zupełnie nieopłacalny kastrat. Quady to tylko q6600 lub q9450 i wyżej IMO.

 

DO AUTORA:

proponuję sprzedać zasilacz i proca. Chwytaj okazję w postaci q6600 rev. G0,zasilacz ocz mxs 500w i kostkę ramu 2gb. Jeżeli będziesz miał przypływ gotówki w późniejszym czasie kupisz grafikę. Na tej, którą posiadasz pograsz na średnich detalach w nowsze tytuły przy odpowiedniej rozdzielczości.

Link to post
Share on other sites

a w ilu gach wydajnosc Q6600 3.6 ghz jest wieksza od wydajnosci e5300 4.2 ghz?

w 1/10 gier? - quada to mozna sobie kupic rownie dobrze i za rok (niewyginą) a po co teraz placic 300 za cos co nie jest wydajniejsze od tego za 200

 

taniej jest cos co przebija Q w kupie gier ktore nie robia porzadnego uzytku z rdzeni a w tych ktorych nie przebija jego wydajnosc i tak jest wystarczajaca - nawet w GTA (wybitnym faforycie rdzeni) przy gtx2xx - daje rade na ok. 45 kl w fhd - mocniejszy proc... tylko po co ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...