Skocz do zawartości

Luzy przycisków - gwarancja


Recommended Posts

Witam, kupiłem w sklepie euro rtv, Be United 3. Wiem, że to chinol ale całkiem dobry jak na swoją cenę. Niestety ma jeden mankament, a mianowicie przyciski od zasilania i głośności chwieją się w każdą stronę ok 1mm, nie wpływa to co prawda na ich działanie ale lekko irytuje. Dodam że po potrząsaniu telefonem słychać jak grzechoczą. Czy uznają coś takiego na gwarancji? 

Link to post
Share on other sites

Nawiozą tego syfu z czajnalandii i myślą że cacy. Oddawaj na gwarancje. Może uwzględnią skoro w innym egzemplarzu takie coś nie występuje. Choć jak wymienią Ci na inny to problem może być w czym innym bo taka ogólna jakość.. Swoją drogą jak piszą wyżej czego oczekiwać za 300zł.

Link to post
Share on other sites

ok dzieki za odpowiedz, spróbuje zobaczymy


Ok, oddałem telefon do sklepu, znalazłem także kolejną tym razem istotną wadę,w górnej części obudowy znajduje się niewielka szczelina, ramka jest trochę wybrzuszona, w tym samym też miejscu znajduje się też lekkie zapadnięcie obudowy ( jest nie równa ) co pewnie jest głównym powodem takiego zachowania. Oddałem do sklepu na podstawie ustawy i zażądałem zwrotu pieniędzy. Teraz czekam na odpowiedź z serwisu tylko nie wiem czy nie przeholowałem od razu z tym zwrotem, dlatego mam parę pytań:

1. Czy coś takiego wogóle pisze się pod niezgodność towaru z umową?

2. Przypuśćmy że serwis nie przychylił się do zwrotu gotówki, w tym wypadku rozumiem, że automatycznie zaproponuje (właściwie to chyba będzie zmuszony) mi nieodpłatną naprawę bądź wymianę na nowy egzemplarz?

3. Co zrobić jak uzna że moje żądania są bez podstawne?

Link to post
Share on other sites

1. Teoretycznie tak o ile producent zarzekał się, że jego produkt jest idealnie wykonany.(problem z obudową występował w HTC One i producent przyjmował telefony na gwarancję), możesz też posłużyć się przykładem kolegi(możesz nawet pożyczyć od niego telefon jako dowód). 

2. Walczyć o nowy egzemplarz możesz po jeśli się nie mylę 3 naprawach(zależy od gwarancji , nowa sztuka to tak na prawdę dobra wola producenta, z reguły to raczej dają refuby).

3. Idź do kierownika sklepu z swoim telefonem kolegi i swoim lub napisz do producenta.

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

Co do mojego 2 pytania, niewątpliwie nieszczelność/złe dopasowanie obudowy podlega gwarancji, dlatego jeśli nie uznają zwrotu, powinni zaproponować jego naprawę prawda? Czy odeślą z powrotem do sklepu i będę musiał składać ponownie wniosek na podstawie ustawy tym razem domagając się naprawy;p?

Edytowane przez mlyneek
Link to post
Share on other sites

Szczerze to nie mam pojęcia. Zobaczymy co powiedzą. Jeśli nie oddadzą to wtedy można pokazać telefon od kolegi i wtedy domagać się naprawy. 

Jak dla mnie to powinno zostać naprawione. Skoro kolega ma lepszy egzemplarz, a wady jednak przeszkadzają( dość mocno te przyciski latają+nieszczelność obudowy). W gwarancji warto się rozejrzeć,ale z tego co widzę to strona producenta jest bardzo rozbudowana..

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

ok wielkie dzięki za pomoc, a czy istnieje możliwość zmiany metody reklamacji na naprawę jeśli towar jeszcze nie dotarł do serwisu? Tego zwrotu gotówki i tak pewnie nie otrzymam, bo sprzedawca nie musi tego uwzględnić.

Edytowane przez mlyneek
Link to post
Share on other sites

 

Telefon wrócił z serwisu, rzekomo naprawiony, rozszczelnienie jak było choć może rzeczywiście coś tam lepiej spasowali ( przy tej cenie telefonu stwierdziłem ze i tak nie ma co się bawić w kolejne odsyłanie ), przyciski jak były, na dole notka z serwisu regeneresis że telefon zgodny ze specyfikacją producenta ale ku mojemu zdziwieniu w serwisie stwierdzono usterkę panelu dotykowego, przez co wymieniono wyświetlacz wraz z panelem dotykowym. Nie wiem ile w tym prawdy, nigdzie nie ma też zapisu wady z jaką zgłaszałem telefon ( rozszczelnienie obudowy )..?

Edytowane przez mlyneek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...