Skocz do zawartości

Komputer za ~3000 bez monitora


Recommended Posts

Witam!

Przymierzam się do zakupu nowego komputera, mam na wydanie, jak w temacie ~3000 zł. Odpada zakup monitora (mam HP LP2475w), nagrywarki (ze starej maszyny) oraz klawy i myszy.

Zestaw, który sam złożyłem wygląda następująco (ceny gral.pl):

Płyta główna:

Gigabyte MA790X-UD4 - 428

Procesor:

AMD Phenom II X4 920 Quad-Core 2.8GHz - 808

Pamięć:

OCZ 4GB (2x2GB) PC1066 CL5 Reaper EPP - 274

Karta graficzna:

GAINWARD HD 4870 Golden Sample 1024 MB - 827

Dysk twardy:

Seagate 1 TB Barracuda 7200.12 - 449

Obudowa:

Asus TA-881 - 115

ewentualnie

COOLER MASTER ELITE RC-330 - 144

Zasilacz:

Chieftec 600W [CFT-600-14CS] - 350

lub

TAGAN TG600-U33II - 600 W, Super Rock - 365 (arest.pl)

 

Co sądzicie o takim zestawie?

 

Na koniec kilka uwag i pytań:

1) Komputer przeznaczony głównie do gier (od czasu do czasu oprogramowanie CAD)

2) Czemu Radeon od Gainwarda 1gb jest tańszy od tego z 512mb? (w wielu sklepach to zauważyłem). I tak ogólnie to warto inwestować w 1gb ramu na tej grafice?

3) Nie jestem tzw. "fanboyem" ATI/AMD ale mam duze zaufanie do tych marek ;)

4) Nie planuje O/C oraz

5) Nie planuje wymieniać w nim części w ciągu najbliższych 3 lat

6) Czy warto inwestować w AM3+DDR3? Przeglądając testy widać, że różnice są minimalne - do tego wyższa cena.

 

Dziękuję za wszelkie uwagi i porady ;)

Link to post
Share on other sites

Zestaw bardzo dobry. Tego Radeona warto wziąć z 1 GB pamięci, ponieważ przydaje się to na wyższych rozdzielczościach. Płytę główną mam bardzo podobną (GA-MA790X-DS4) i jestem z niej bardzo zadowolony, dodatkowo płyta posiada 2 złącza PCI-E więc w przyszłości możesz bez problemu dołożyć drugiego HD4870. Obudowę weź Cooler Master 331, bo jest szersza od 330, a to może się w przyszłości przydać jeśli będziesz chciał kupić cooler żeby kręcić proca.

 

6) Czy warto inwestować w AM3+DDR3? Przeglądając testy widać, że różnice są minimalne - do tego wyższa cena.

Jeśli nie planujesz wymieniać w nim części to nie ma sensu brać AM3, bo jak rozumiem za ok. i tak 3 lata wymienisz całego kompa.

Link to post
Share on other sites

I tak ogólnie to warto inwestować w 1gb ramu na tej grafice?

Jak nie doplacasz duzo, to warto.

 

 

6) Czy warto inwestować w AM3+DDR3?

Jak na razie nie warto.

 

 

Zestaw OK, ale zmien zasilacz na taki:

http://www.gral.pl/preview/Corsair/Zasilacz_do_obudowy_ATX_520W_Corsair_CMPSU-520HXEU_Fan_120mm__42.html

Ma bardzo mocna linie +12V oraz jest bardzo cichy, bardzo stabilnie trzyma napiecia (producentem jest Seasonic ;) ) Poza tym posiada odpinane kable.

Link to post
Share on other sites

Co do AM3 i DDR3 - brałem jeszcze pod uwagę wziąć procesor AMD PHENOM II X4 810, pod to jakąś płytę (pewnie coś od Gigabyte) i na początek 2gb ramu, kolejne 2gb dokupić za jakiś czas. Ale z tego co przeglądam ceny to takie rozwiązanie będzie droższe, a zysk z takiej inwestycji raczej śladowy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołączam się do tego tematu, gdyż treśc jest mi bliska :rudolph: Również chciałbym wydać na komputer do 3 tysięcy złotych, mam monitor Fujitsu Siemens P19-2 i dysk Samsunga 250 Gb który na razie starcza. Niestety od roku mieszkam w mieszkaniu w którym nie ma internetu i moja znajomość nt. nowinek jest znikoma. Dlatego mam kilka pytań o ogólny zarys mojego przyszłego blaszaka, który stworzyłem w oparciu na opiniach znajomych. (raczej rozrywka typu gry, filmy, od pracy mam laptopka) Pecet powinien starczyć na 2-3 lata dobrej zabawy.

 

grafika: Jakiś GeForce GTX275 896MB DDR3 448bit PCI-E

Procesor: Piszecie, że dwa rdzenie do grania, nie 4 - ktoś by mnie odesłał do tematu dlaczego? Znajomi polecają Phenoma II X4 (lepiej na Am2+ czy na AM3?) - jeszcze się nie zdecydowałem w któej wersji, ale wolałbym nie wydawać 900zł na proca..

płyta główna: Znajomy korzysta z Gigabyte GA-MA790X-UD4 i sobie chwali.

Zasilacz: Póki co patrzyłem na King Konga 500 ale poczytałem też że są równie fajne zasilacze, a aż o stówkę tańsze.

ram: Nie mam zielonego pojęcia. Teraz mam 1GB patriota 666Mhz i widziałem, że na rynku są teraz pamięci od 800Mhz aż do 2200 i nie wiem co o tym myśleć. Interesuje mnie liczba 4GB.

 

Dziękuję za wszelką pomoc i rady

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Procesor: Piszecie, że dwa rdzenie do grania, nie 4 - ktoś by mnie odesłał do tematu dlaczego?

Ponieważ większość gier korzysta tylko z dwóch rdzeni, dlatego lepiej mieć dwurdzeniowca z wysokim zegarem, niż cztero- z niskim. Kwestia ceny - 2 rdzenie z zegarem 3.0 to 650zł, a 4 rdzenie też z 3.0 to już 1250zł (intelowskie 45nm). Wydajność w grach bardzo porównywalna.
Link to post
Share on other sites

No to ja bym tak wybrał:

1.AMD Phenom II Quad-Core 955 BOX Black Edition

2.Gigabyte GA-MA790XT-UD4P

3.OCZ DDR3 2x 2GB 1333MHz CL6 Reaper

4.GeForce with CUDA GTX 275 Asus 896MB 2xDVI

5.Seagate 500 GB Barracuda 7200.12 (16MB, Serial ATA II)

6.CoolerMaster Centurion 590 Black

7.OCZ Modxstream Pro 600W Modular

 

Cena: +3200zł

Mówisz że nie będziesz podkręcał, ale naprawdę warto nawet na 3,60GHz :rudolph:

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...