Skocz do zawartości

Chłodzenie pamięci do Asus EAH 4850 z Accelero passive + dołożenie 2 grafiki


Recommended Posts

Witam, poodpadały mi radiatory od pamięci karty graficznej(niektóre się zgubiły). Chciałbym kupić nowe, ale boje się, że nie będą pasować do chłodzenia, które obecnie posiadam(KartaChłodzenie).

 

Rozważam również nad dokupieniem drugiej 4850(używanej) i chciałbym się dowiedzieć, czy przy obecnej specyfikacji komputera opłaca się to i czy nie lepiej kupić innej nowszej karty graficznej(również używanej) pod ten setup:

 

Konfiguracja PC
CPU-ZRAMGPU-Z

Zasilacz - Corsair HX620w

 

Obecnie komputer służy mi do oglądania filmów(1080p), grania(MMORPG, MOBA), internet(streamy, facebook, przeważnie ok. 10 kart otwartych na raz + gra).

 

@edit

Co do tych radiatorów, to chciałbym żeby nie poodpadały po miesiącu jak miało to miejsce z oryginalnymi od chłodzenia Accelero.

Edytowane przez janek8
Link to post
Share on other sites

Masz płytkę, która nada się do OC i procka, który się aż, o to prosi.

Na twoim miejscu sprzedałbym tego radka (dostaniesz około 125zł lub trochę więcej z tym chłodzeniem) i kupił coś nowszego. Do niepodkręconego q6600 to maks hd 7790 lub r7 260x. W grach odczułbyś wielką różnicę i do tego byłby mniejszy pobór prądu oraz niższe temperatury.

Jeżeli zdecydujesz się na zmiane, to:

HD 7770 (348zł): http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7770-ghz-edition-1g-ddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-lite-11201-17-20g-536491/

r7 260x (461zł):http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r7-260x-2gb-gddr5-11222-06-20g-620579/

Jeżeli byś brał hd 7770 (słabszy od r7 260x) to i tak byś odczuł różnice w grach.

 

Edit: właśnie doczytałem jaki masz zasilacz -,-

Edytowane przez genisuken
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki, na pewno rozważę tą opcje, może ktoś da jeszcze propozycje odnośnie innych kart włącznie z tymi używanymi. Co do sprzedaży mojej, to nie jestem pewien czy nie jest uszkodzona, ponieważ bez tych radiatorów na pamięci ta karta trochę chodziła(ponad rok), plus ma z 6 lat. Na przykład jak próbowałem grać w bf'a 4, Wiedzmina 2, Crisis'a 2, to komputer po paru minutach mi się resetował(prawdopodobnie przez brak chłodzenia), a że grałem w gry z mniejszymi wymaganiami przy których nie miałem żadnych problemów, to nic z tym nie robiłem.

Link to post
Share on other sites

Podczas gry w bf'a nie da rady i nie dawało sprawdzić temperatur, ponieważ komputer się resetował, ale testowałem w stresie Furmarkiem i osiągają ~115 stopni. Nawet teraz podczas gry w World of Warcraft karta czasami osiąga te temperatury, ale komputer się nie resetuje.

Link to post
Share on other sites

To tak, pasta była zmieniana z 2lata temu( tak wiem, już jej nie ma od dawna na karcie), kupiłem i mam w pokoju pastę gotową do zmiany, ale czekam na te radiatory, to wszystko za jednym razem zrobię. Tak,  w obudowie jest dobra cyrkulacja(+wyczyszczony z kurzu), a na radiatorze nie ma dodatkowych wentylatorów.

 

Ogółem na chłodzeniu fabrycznym, to karta osiągała +130 stopni podczas gry w bf'a i też się komputer resetował, to wtedy wymieniłem chłodzenie na pasywne i temperatury pospadały do 80 stopni, ale po paru dniach poodpadały radiatory z pamięci gpu i po zabawie, poddałem się i przestałem grać w gry z większymi wymaganiami(siadłem na mmorpg i moba). Ale w mmorpg mam strasznie duże lagi jak jest dużo graczy w jednym miejscu(fps'y spadają do 0 + cały komputer się strasznie tnie) albo jak ustawie grafikę na wysokich detalach. Zastanawiam się czy te lagi nie są z powodu małej ilości ramu jak robię tyle rzeczy na raz. A wiem, że za ram z 2 lata temu dałem około 300zl więc nie mam pojęcia ;/

Edytowane przez janek8
Link to post
Share on other sites

Też jestem za wymianą tej grafiki, bo po tylu latach użerania się z nią, mam jej dosyć ;x Ale jak patrzyłem na porównania kart graficznych pod kątem cena/jakość, to dokupienie drugiej 4850 wyjdzie taniej i da lepszy efekt więc... sam nie wiem.

 

@btw

Cały komputer ma ~6 lat, tylko ram wymieniłem 2 lata temu.

Edytowane przez janek8
Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak koledzy wyżej.

HD4850 to już całkiem słaba, prądożerna, gorąca i wysłużona karta.

Dodatkowo sterowniki kart działających w CFX oraz w przypadku nvidii SLI mocniej obciążają procesor niż w przypadku jednej karty, co w połączeniu z twoim Q6600 będzie tragiczne w przypadku nowych gier. Dochodzą problemy z przystosowaniem gier do multi gpu, opóźnione poprawki w sterownikach względem pojedynczych kart, mikroprzycięcia, wysokie temperatury i inne.

 

Przykładowo zakup takiego HD6850/HD6870 lub HD7770/HD7790/r7-260x zapewnią wyższą wydajność a wyeliminują wszystkie problemy związane z multi gpu a i rachunek za prąd będzie pewnie o połowę niższy niż w przypadku 2x HD4850.

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, w takim razie przekonaliście mnie do zakupu nowej karty graficznej. Mój budżet to ~300zł, HD7770 to max ile mogę wyłożyć, więc jak to jest najodpowiedniejsza karta dla mnie, to temat można zamknąć. Wielkie dzięki za pomoc!

Edytowane przez janek8
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...