Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Mam dość mało fps w grach, w których wcześniej miałem fajne fps, np. Skyrim, czy bfy.

W skyrimie nie zapadło mi w pamięci, choć grałem już dość dawno, aby gra była nieprzyjemna. Teraz jest też ok w pomieszczeniach, ale gdy wchodzę do Białej Grani to mam jakieś 30 fps, nie jest to płynne i mnie denerwuje :D

W bf4 spada nawet do 28 na niskich detalach.

Nawet w wiedźminie 1 jeśli popatrzę na więcej terenu np. w zamku to mam niecałe 50 fps, gdzie gra powinna chodzić na supergiga ultra.

Wymieniano mi niedawno ram w serwisie, bo miałem błędy z kompem, teraz też się zdarzają, ale raz na 3 dni tylko w bf4. Mam też zmienioną od jakiegoś czasu kartę z GTX 460 768MB na GTX 650 Ti BOOST 2GB, nie testowałem wcześniej, jak chodzą gry, bo odkąd miałem błąd na nowej karcie, to się za to zabrałem i zawiozłem do serwisów.

Na przykładzie Świętego Rowa 3:

Gra w pomieszczeniach chodzi fajnie. Gdy jadę samochodem, to w niektórych miejscach mam nawet ok. 30 fps, ale gdy spojrzę na podłogę, lub na bok na widok morza, mam ponad 60 fps. Gdy patrzę na podłogę, mam fajne fpsy, a program pokazuje 99% użycia GPU Core, o co tu chodzi? Gdy jadę samochodem i mam mało fps to Gpu Core pokazuje z 75%... http://scr.hu/0bal/tab01 (wiatraki sam ustawiłem na 67%, w celu sprawdzenia)

 

 

Konfig:

CPU: Phenom II 945 x4 3,0Ghz

MOBO: MSI 770-G45

GPU: MSI GTX 650Ti BOOST 2GB OC (bez twin frozr)

RAM: ADATA 8GB 1600 cl11 (1 kość, wcześniej 2x2GB)

HDD: Samsung 500GB F3

PSU: OCZ SxS2 500W

Windows 7 Ultimate x64

 

Nie wiem, co może być przyczyną. Zainstalowałem już trochę gier i modów do nich, więc na razie, jeśli to nie jest konieczne, nie chcę formatować kompa.

Będę chyba się przymierzał do zakupu i5 4570 + jakaś budżetowa płytka i nowa obudowa w wakacje, bo procek trochę stary się robi ;)

 

Proszę o rady i pomoc. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Problem niskiego obciążenia GPU przy niskim fps może powodować obniżona wydajność CPU, która z kolei może wynikać z obniżej przepustowości pamięci w sytuacji kiedy działa ona w trybie single channel. Spróbuj zdobyć dwie kości pamięci i sprawdzić wydajność w w grach w identycznych momentach. Sprawdź też, czy wszystkie komponenty (CPU, RAM) pracują na własciwych ustawieniach.

Link to post
Share on other sites
Problemem jest grafika? Normalnie mam 75%, a patrząc na podłogę, kiedy gra robi się płynna, GPU Core pokazuje 99%, o czym to świadczy?

 

Screeny z gpu-z:



 

Wklejam jeszcze screeny z sisoft sandra:

 



 



 

Na starych ramach zwiększyłem napięcie, przez co na obecny ram dawało 1,55V, czy to mogło być problemem?

Teraz przywróciłem na auto :P, ale nadal w bf4 na oblężeniu szanghaju mam jakieś 30 fps patrząc z dachu

 

Cholera, odpaliłem msi afterburner, grałem w black flaga i gpu usage pokazywało nawet jako 95%, a maks. temp - 91 stopni, wtf ;/? Ale temperatura chyba nie jest winna, nawet gdy nie osiąga aż tyle to gry chodzą niepłynnie.

 Karta jest nowa, w styczniu kupiona...
Edytowane przez 4ricardo
Link to post
Share on other sites

Ramy lepiej chodzą w Dual'u ale jeśli masz 8GB w jednej kości to i tak one nie są winne.
Problemem jest ewidentnie CPU, który już nie daje rady, sprawdź testy, to nie kłóciło by się z tym, że użycie GPU jest dopiero na 99% gdy nic się nie dzieje większego na ekranie i patrzysz w ziemie, wtedy procek sobie odpoczywa. 
BF4 i BF3 ładnie wykorzystują procesor, twój procek ogranicza można powiedzieć podwójnie grafikę, oczywiście zależy od gry.
TEST: http://pclab.pl/art50000-16.html przykładowo twój CPU osiąga max. 40fps, mój ponad 70fps, to jednak jest różnica.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...